Ford SYNC Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir?

0
126

Ford SYNC Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir?

Ford otomobil teknolojileri konusunda çok kısa bir zaman dilimi içerisinde dünyanın en büyük markalarından birisi olarak diğerlerine nazaran ön plana çıktı. Araçların içerisinde kullandığı teknolojik olanaklar ile birlikte şoför ve yolcu güvenliği için her türlü ince detayı derinlemesine düşünen marka, yeni bir sistem geliştirerek aslında devrim niteliğinde bir adım attı diyebiliriz.

Ford SYNC teknolojisi ile alakalı olarak bu yazımızda sizlere bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Her marka zaman içerisinde kendine özel bir güvenlik sistemi geliştirdi ki bu sistemlerden birisi de aktif SYNC acil durum yardımcı sistemi oldu. Ford markasının ince düşüncesinin bir örneği olan bu sistemi daha yakından tanıyalım.

Ford SYNC Acil Durum Yardım Sistemi Nedir?

Ford-SYNC

Ford markasının kendi otomobillerinde kullanılmak üzere geliştirmiş olduğu gelişmiş bir acil durum çağrı sistemi olarak dikkat çekmektedir. Günümüz araçlarının tamamının bilgisayar beyinli bir sisteme sahip olması ve GPS uyduları ile bağlı bir şekilde seyahat etmesi sayesinde güvenlik önlemleri açısından da birçok farklı alanda önlem almak mümkün oluyor.

Ford SYNC sistemi, aracınızda ki herhangi bir kaza durumunu aracın belli parçalarını kontrol altında tutarak algılar ve sizin herhangi bir şekilde aramanızı beklemeden sizlere en yakın 112 Acil Yardım’ı arayarak GPS ile konumunuzu bildirir ve ekiplerin mümkün olan en kısa zaman içerisinde kaza yerine ulaşmasını sağlar.

Ford SYNC Acil Durum Yardım Sistemi Nasıl Çalışır?

GPS sistemi ile koordineli bir şekilde çalışmak durumunda olan bir sistemdir ve bu tabi ki de sizin insiyatifinize bağlıdır. Aracınızın GPS özelliğini açmak istediğinizde SYNC sistemi son derece hayat kurtarıcı bir güvenlik önlemi olarak diğer markaların sunduğu teknolojilere nazaran bir adım daha önde yer almaktadır.

Ford SYNC sistemi aracınızın hava yastıklarını ve aynı zamanda yakıt pompasını anlık olarak izleyen bir sistemdir. BU sistemlerde yaşanan herhangi bir sorun durumunda aracınız akıllı SYNC sistemini devreye sokarak siz elinizi dahi sürmeden yardım isteme özelliğine sahip olacak ve ekipleri en kısa süre içerisinde bulunduğunuz konuma yönlendirecektir.

Sistemi kullanabilmek tamamı ile siz değerli kullanıcıların insiyatifi dahilindedir. Akıllı bilgisayar sistemi sayesinde multimedya ekranı üzerinden bu özelliği aktif ettiğiniz an itibari ile aracınızı izlemeye başlayan SYNC sistemi, herhangi bir tehlike durumunda sizler elinizi dahi sürmeden akıllı bir şekilde konum bildirerek ekipleri çağırır.

Ford SYNC Acil Durum Yardım Sistemi Avantajları


Her anlamda güvenli bir yolculuğun anahtarı olarak gösterebileceğimiz bu sistem sayesinde erken teşhis hayat kurtarıyor. Bildiğimiz gibi kaza durumlarında vahimiyet durumuna göre ne yazık ki acil bir şekilde yardım isteme gibi bir durum söz konusu olmuyor. Ancak SYNC sistemi sizler için bu anlamda mükemmel ötesi seçenekler sunuyor da diyebilmek mümkün.

Kaza olduğu an itibari ile SYNC özelliği aktif ise GPS ile konumunuzu bildirerek acil durum destek ekiplerine nitelikli bir şekilde bildirim yapıyor ve sizlerin o durumdan kısa süre içerisinde can kaybı olmaksızın çıkması adına da önemli bir adım atıyor. Günümüz teknolojilerinin sunduğu en önemli güvenlik seçeneklerinden birisidir.

GPS koordinatlarınız ile birlikte bunu yapan sistemi kullanan araçların çok önemli bir kısmında kaza sonrası müdahaleler çok daha hızlı yapıldı ve can kaybına yönelik olarak verilerde ciddi bir başarı kazandı. Ford markasından sonra birçok farklı marka da bu sistemi kendisinde kullanmaya başladı.

Bir önceki yazımız olan Araç Giydirme Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? başlıklı yazımızda Araç Giydirme, Araç Giydirme Fiyatları ve Araç Giydirme Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here