En Ucuz Otomobil Bajaj Qute

0
122

Hindistanlı motosiklet üretimi yapan firma en ucuz otomobili piyasada görücüye çıkarttı. Bajaj qute türkiyede en ucuz otomobil olma özelliğini taşıyor.
Hintli firma bu otomobili dünyada 16 ülkede satışa sunmayı planlıyor. Bajaj Quteyi kullanmak için B sınıfı ehliyet şartı aranıyor. Bajaj Qute, sıkı Avrupa standartlarını sağlamış yanı sıra Avrupa tip onayını (WVTA) almaya hak kazanan ilk Hindistan üretimi 4 tekerlekli hafif araç olarak dikkat çekiyor. Qute maximum 70km/s hızlara ulaşırken motor kapasitesi 216.6 cc, gücü 9.7 @ 5500 (Kw @ RPM), tork 19 @ 4000 (Nm @ RPM), motor ise dört valf, buji ateşmeli, tek silindir motor, yağ soğutmalı özelliklerine sahip bir araç. 13 beygire sahip motosiklet olarak karşılaştırma yaparsak 250cc lik bir motosiklet motoruna sahip diyebiliriz.
Bu araç hindistanda çeşitli yerlerde taksi olarak kullanıyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye piyasasına girme yolunda ilerliyor. Taksi olarak türkiyede görünmesi kaçınılmaz.

Türkiye fiyatı ötv+kdv dahil 16.800 tl ye satışa sunuldu.

BajajQute2 dunyanin-en-ucuz-araci-bajaj-qute1

Araç ortalama 100km de 3,5litre yakıt yüketimine sahip, bajaj türkiye distribütör’ü olan kuralkan holding bu araçların türkiye pazarında üretilmesinin şuan gündemde olmadığını söylüyor. Hindistanlılar bu araçla çok ses getireceğe benziyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here