En Sağlam Araba Modelleri

0
133
Honda HR-V 2015
Honda HR-V 2015

Otomobil alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi aracın güvenlik konusudur. Herhangi bir kaza anında ya da aracın teknik sıkıntı yaşamaması için kullanıcılar çeşitli referanslar alarak otomobillerin güvenliğinden emin olmak ister.

Halk arasında yaygın olarak bazı otomobil firmaları kaza anında sağlam kalmaları veya arıza verme ihtimali az olarak değerlendirilebilir. Herhangi bir geçerliliği olmasa da bazı araba markaları kamuoyu tarafından sağlamlığı ile bilinir veya anılır. Genel kanıya göre Alman arabalarının yanı sıra Volvo, Saab gibi İsveç üretimi araba markaları da sağlam algısı ile tanınmaktadır.

Dünyanın en büyük araç güvenlik testlerini gerçekleştiren şirketlerinden Euro NCap’in yaptığı araştırmalara göre en güvenli araçlar sıralaması tahminleri yanıltıyor. Titizlikle yapılan ve önemli kriterler baz alınarak gerçekleştirilen testlerde halk arasındaki genel kanının aksine farklı çıkan sonuçlar kullanıcıları şaşırtıyor.

Toyota Avensis 2015
Toyota Avensis 2015

Testleri 4 ana başlık altında toplayan Euro NCap testlerinde bu başlıklar Yetişkin Yolcu Güvenliği, Çocuk Yolcu Güvenliği, Yaya Güvenliği ve Güvenlik Yardımcısı Ekipmanları isimleri altında toplanıyor.

Euro NCap verilerine göre birçoğu ülkemizde de satışta olan 2015 yılının en sağlam ilk 10 aile aracı ise şu şekilde sıralandı:

Toyota Avensis: 4 ana başlık altında toplanan en sağlam araba modellerinin sıralandığı listede en yüksek ortalamaya sahip araç 2015 model Toyota Avensis oldu.

Makyajlı Toyota Avensis Fiyatı Açıklandı

Jaguar XE: Jaguar’ın XE modeli, genel ortalamalar baz alındığında Toyota Avensis’in ardından Jaguar XE oldu. Jaguar XE’nin Yetişkin ve Çocuk yolcu güvenliği konusunda Avensis’ten az bir farkla geride olduğunu, ancak yaya ve güvenlik sistemleri konusunda rakibini geride bıraktığını söyleyelim.

Jaguar XE 2015
Jaguar XE 2015

Infiniti Q30: Infiniti’nin 2015 model Q30 modelinde en yüksek not yaya güvenliği konusunda bu araca verilmiş. Kaza anında yaya güvenliğine en çok dikkat eden araç olan Infiniti Q30 bu anlamda rakiplerinde fark atmış durumda.

Audi A4: Alman devi Audi’nin A4 modeli, 2015’in en sağlam arabalarından biri olmayı başardı. Özellikle yolcu güvenliği konusunda aracın iç dizaynı Audi’nin en yüksek not aldığı kriterlerden.

2016 Audi A4 Fiyatları Açıklandı

Audi A4
Audi A4

Opel Astra: Opel’in Astra modeli en yüksek not alan araçlardan bir tanesi. Onlar da yaya güvenliği konusunda oldukça başarılı sonuçlar çıkartmışlar ve bu listeye girmeye hak kazanmışlar.

2016 Opel Astra Fiyatları Belli Oldu

Ford Galaxy: Ford’un Galaxy modeli çocuk yolcu güvenliği konusunda oldukça başarılı konumda ve 2015’in en sağlam arabalarından bir tanesi…

Ford Galaxy 2015
Ford Galaxy 2015

Ford S-Max: Ford’un en çok satılan modellerinden biri olan S-Max, 5 yıldız alarak girdiği sıralamada kullanıcılarını mutlu ediyor.

Volkswagen Touran: Volkswagen’in en güvendiği araçlardan biri olan Touran modelinde çocuk yolcu güvenliği yılın en iyisi seviyesinde yapılmış.

Volkswagen Touran 2015
Volkswagen Touran 2015

Renault Megane: Türkiye’nin en çok satılan arabalarından biri olan Renault Megane, en sağlam araba markaları sıralamasında kendisine yer edinmiş durumda.

Yeni Megane Sport Tourer İncelemesi

Skoda Superb: Superb modeliyle ezber bozan ve başarılı satış rakamlarına ulaşan Superb modeli Güvenlik Yardımcısı ekipmanları bakımından oldukça yüksek bir başarı göstererek sıralamada kendisine yer edinmeyi başarmış.

Skoda Superb
Skoda Superb

Honda HR-V: Japon devi Honda, HR-V kasasıyla 2015 model en sağlam araba modelleri sıralamasında ilk 10’a girmeyi başarısını göstermiş.

2015 Yeni Honda HR-V Detayları

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here