En İyi Nascar Pilotları

0
77

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en iyi Nascar pilotları ile alakalı olarak bilgi sahibi olacak ve üzerine biraz konuşacağız. Extreme motor sporları içerisinde değerlendirilen ve bununla birlikte dünya genelinden birçok farklı takipçisi olan motor sporlarından birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor diyebilme şansına da sahibiz.

Nascar dediğimiz zaman sizlerin de bildiği üzere saatler süren ve tek bir pist etrafında sürekli dönmeyi kapsayan son derece farklı ve zorlu bir motor sporu olduğunu söyleyebiliriz. Son birkaç senelik dilim içerisinde Formula 1 sektöründen ayrılarak Nascar pilotluğuna geçen pilotların rakamsal artışı da çok ciddi anlamda ön plana çıkıyor diyebiliriz.

En iyi Nascar pilotu hangisi? Bu liste içerisinde sorunuzun yanıtını bulabileceğiniz gibi sizlere sunacağımız bilgiler sayesinde de bilmiyor iseniz şayet sporu daha yakından tanıma şansına da sahip olabileceksiniz. Bu konu dışında kafanıza takılan herhangi bir soru olması durumunda konularımızın altından bizlere yorumlarınızı iletmeniz yeterli olacaktır.

En İyi Nascar Pilotları

Nascar sporu ile ilgili değilseniz bu süreç ile alakalı olarak sizleri biraz daha derinlemesine bilgilendirmek gerekiyor ancak bunu listemizin sonrasında sizlere sunma yoluna gideceğiz. Nascar, özellikle kazaların son derece ciddi bir şekilde yaşandığı ancak sürat anlamında da mükemmel seçeneklerin sizlere sunulduğu motor sporları içerisinde yer alır. Macera dolu bir spor türüdür diyebilirim.

Nascar ile alakalı olarak ne kadar meraklısınız bilmiyorum ancak şuan bu konuyu okuyorsanız zaten bir şekilde üzerine araştırma yapma amacında olduğunuz için bizi buldunuz. Bu zamana kadar hemen hemen tüm spor dalları ile alakalı olarak ortaya çıkan efsane isimleri net bir şekilde öğrenebilme şansına sahip oluyoruz. Türkiye genelinde de Nascar sporuna olan ilgi her geçen gün çok daha ciddi bir şekilde artıyor. Nascar efsanelerini sizlere 10 kişilik liste halinde sırası ile sunacak olursak;

  1. Richard Petty
  2. Dale Earnhardt
  3. Jimmie Johnson
  4. Jeff Gordon
  5. David Pearson
  6. Darrell Waltrip
  7. Cale Yarbrough
  8. Lee Petty
  9. Tony Stewart
  10. Bobby Allison

şeklinde listelenen bir gelmiş geçmiş en iyi 10 Nascar pilotu listesi elimizde mevcut. İsimlerin çoğunu tanımıyor olabilirsiniz ancak kısa vadede bu spor için dünya genelinde efsane hale gelmiş ve kendisini kanıtlamış isimler olarak da dikkatleri çekiyorlar. Türkiye genelinde de ciddi anlamda kendisini gösteren bu spor, saat farkı nedeni ile sürekli sabaha karşı saatlerde yayınlandığından dolayı da aslında yeterli potansiyele ulaşamadı.

Nascar Efsane Pilotları

Efsane dediğimiz zaman yukarıdaki isimler zaten çok ciddi bir şekilde ön plana çıkan ve kendisini bu sektörde kanıtlamış isimler olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde dünyanın en hızlı motor sporlarından birisi olan ön plana çıkan Formula 1’den de birçok pilot meraklı olduğundan dolayı Nascar serüvenine katılma yoluna gitti diyebiliriz.

Formula 1 sektörünün en çok bilinen pilotlarından birisi olarak ön plana çıkan Juan Pablo Montoya ile birlikte başlayan bu değişim akımına bir zaman denemek için Kimi Raikkonen de katılmıştır. Günümüzün en iyi Formula 1 pilotlarından birisi olarak gösterilen İngiliz Lewis Hamilton’da bu sporu denemeye ciddi anlamda meraklı olan isimler arasında yer alıyor.

Bunun dışınca Nascar kendi çizgisini en ufak bir şekilde bozmayan ve aksiyon derecesinin son derece yüksek olduğu spor türlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Yakın bir zaman dilimi içerisinde motor sporları ile alakalı olarak daha kapsamlı bilgileri sizlere sunarak fikir edinmenize de yardımcı olma yoluna gideceğimizi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan En İyi Formula 1 Pilotları başlıklı yazımızda en iyi formula 1 pilotları, en iyi formula 1 pilotu hangisi ve formula 1 efsaneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here