En İyi Mobil Navigasyon Uygulamaları

0
98

Bu yazımızda da sizlerle birlikte mobil navigasyon uygulamaları ile alakalı olarak kapsamlı bir inceleme yapacak ve fikir sahibi olacağız. Bundan önceki yazımızda sizlere navigasyon sistemleri ile alakalı olarak bilmeniz gereken hemen hemen tüm seçenekleri sunduk ve daha da merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan yaptığınız yorumlar sonrasında sizlere sunuyoruz.

Navigasyon sistemleri konusunda bilinmeyen birçok farklı seçenek var ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde sizlere bu anlamda da en yeni seçenekleri sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Türkiye genelinde özellikle mobil uygulama anlamında en çok ilgi gören unsurlardan birisi olduğundan dolayı navigasyon uygulamaları bir adım daha önce çıkıyor. Şimdi detaylara inmek istiyoruz.

Mobil Navigasyon Uygulamaları Ne İşe Yarar?

navigasyon-uygulamaları

Normalde araçlarımızda kullanmakta olduğumuz elektronik sesli cihazın telefonlarımızda tam anlamı ile çalışmasını sağlayan yazılım tipleri olduğundan dolayı hemen hemen aynı deneyimi sizlere sunuyor. Google başta olmak üzere birçok farklı şirket, bu anlamda yenilikçi seçenekler üzerine çalışmalar yaptılar ki artık sesli olarak da anlatım yapan bir sistem mevcut diyebiliriz.

Uygulamaları da telefonlarınızdan çalıştırdığınız an itibari ile GPS özelliğine sahipse sizlere en kolay yoldan yol tarifi yapan uygulamalardır. Google ve Yandex, bu anlamda sektörün birbiri ile yarışan iki şirketiydi. Zaman içerisinde Google şirketi de sesli arama özelliğini kendi sistemine ekledi ve bu anlamda yine sektörün liderlerinden birisi oldu. Şimdi sizlere en iyi uygulamaları sırası ile sunmak istiyoruz.

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

navigasyon-android

Google Haritalar: Google şirketinin hazırlamış olduğu sesli yol anlatım navigasyon uygulamasıdır ve çok eski cihazlarda dahi sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

MapFactor: Sesli anlatım özelliğine sahip ve her türlü mekanı da kendi içerisinde sınıflandıran mükemmel bir navigasyon uygulamasıdır.

Yandex Navigasyon: Google ile yarışan şirket, sesli anlatım özelliğini ilk kullanan sistemi geliştirdi ancak şuan yine Google’nin gerisinde kaldı. Kullanışlı bir navigasyon sistemidir.

Maps.me: Bu sistemde de her ülkenin haritasını ayrı olarak indirmek sureti ile sorunsuz bir şekilde navigasyon deneyimi yaşayabileceksiniz.

Gibi uygulamalar, şuan için Android platformu içerisinde en çok sunulan sistemlerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Tabi ki yukarıdaki uygulamaların IOS versiyonu olduğunu da unutmayın. Biz yine de ayrı bir başlık altında bu konuya açıklık getirmek istiyoruz.

En İyi IOS Navigasyon Uygulamaları

ios-here-navigasyon

Yukarıda da vermiş olduğumuz Yandex Navigasyon ile Google Haritalar uygulamalarını yine IOS platformunda da sorunsuz bir şekilde kullanabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunun dışında kullanmanızı tavsiye ettiğimiz uygulamalar da aşağıdaki gibidir;

HERE: IOS platformu için en iyi ücretsiz sesli navigasyon uygulamalarından birisi olarak ön plana çıkıyor.

Navmii for Turkey: İçerisinde birçok özelliği barındıran bu uygulama sayesinde turistik mekanlara varana kadar bir komut ile yol tarifi alabileceksiniz.

TomTom Türkiye: Bu uygulama içerisinde sadece Türkiye haritasını barındırdığından dolayı sesli navigasyon deneyimini en iyi sunan uygulamalardan birisidir.

Bu uygulamalar sayesinde herhangi bir ek cihaz sahibi olmadan telefonlarınız yardımı ile sorunsuz bir şekilde navigasyon deneyimine ortak olacaksınız. Uygulamaların tamamında TÜRKÇE dil seçeneği olduğundan dolayı kullanımdan yana herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Apple şirketinin cihazlarda kendi içerisinde de bir harita sistemi geldiğinden dolayı dilerseniz onu da sorunsuz bir şekilde kullanabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Uygulamalar ile alakalı olarak merak ettiğiniz herhangi bir unsur olması durumunda sitemiz içerisinden bizlere göndererek sorunsuz bir şekilde yardım alabilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Navigasyon Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızda navigasyon, Navigasyon Cihazı Fiyatları ve Navigasyon Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here