En İyi Lastik Markaları Listesi

0
143

Bir otomobilin olmazsa olmazlarından olan konulardan birisine değinecek ve sizlere en iyi lastik markaları listesi ile alakalı olarak veriler sunacağız. Otomobil teknolojileri zaman içerisinde her koldan gelişmeye ve mükemmel seçenekleri insanlara sunmaya devam etti. Türkiye’de de otomobil satış rakamları normalin çok çok üstüne çıktı demek yanlış olmayacaktır.

Bildiğimiz gibi lastikler, özellikle kışın zorlu arazi koşullarında bir araç için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Aracınızın lastiği ne kadar kaliteli ve sağlamsa sizlerde aracınızda o kadar az sorun yaşar ve güven içerisinde yolculuklar yapma şansına sahip olursunuz. Hal böyle olunca marka tercihi de ciddi anlamda ön planda olan bir detay demek yanlış olmaz.

En iyi lastik markası hangisi? Bu soru zaten hemen hemen tüm şoförlerin kafasında olan sorulardan birisi. Bu anlamda online ortamda yapılan bir anket sonucunu sizlere iletmek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olma amacı içerisindeyiz. Daha fazlası için sitemizi günlük olarak ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

En İyi Lastik Markaları Listesi

Ünlü bir otomobil sitesi tarafından yapılan anket ve yüksek katılım sonucunda ülkemizde en çok beğenilen ve kalitesi en çok takdir gören markaları sizler için sitemizde sunmak istedik. Aşağıdaki markalar dışında sizlerin de bu listede olmasını düşündüğünüz ve performansından memnun olduğunuz markaları buradan bizlere iletebilirsiniz. En iyi markalar listesi aşağıdaki gibidir;

 1. Michelin
 2. Bridgestone
 3. Petlas
 4. Lassa
 5. Continental
 6. Good Year
 7. Yokohama
 8. Pirelli
 9. Dunlop
 10. Nokian

şeklinde bir sıralama ortaya çıktı. Bu markaların ortak özelliklerinden birisi ülkemizin her anlamda en çok bilinen ve en göz önünde olan markalarından birisi olmasıdır ki kalitelerini her şekilde ortaya koymayı da başarmaktadırlar.

Anket sonucunda çok yüksek bir katılım ortaya çıkıyor ve Michelin markası rakiplerine nazaran çok daha fazla ilgi gördüğünden dolayı bu anlamda sektörün en çok takdir gören markaları arasında ilk sıraya yerleşiyor. Starmaxx gibi alt lastik markaları da çok kullanılıyor ancak kalite dediğimiz zaman genellikle bilindik markalar her zaman için bir adım daha ön planda diyebiliriz sanırım.

Lastik Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konu ile alakalı olarak bundan önceki süreçte sitemizde sizlere bilgilendirme amacı ile birlikte bir yazı hazırlamıştık ancak böyle bir konu açıldığından dolayı yine bilgi edinmenizde son derece yarar var. Lastik seçiminde dikkat etmeniz gereken detaylar ile alakalı olarak maddeler halinde bilgiler sunmamız gerekirse;

 1. Öncelikle mevsimsel şartları dikkate alarak bozuk yollarda dahi performanslı lastikler alın.
 2. Aracınıza en uygun lastik ebatlarında lastik tercihi yapın.
 3. Lastik markası seçiminiz çok önemlidir ve kaliteyi doğrudan doğruya etkiler.
 4. Yol tutuşu yüksek seviyede olan lastikler, uzun vadede sizlere her anlamda avantajlı seçenekler sunar.

En Kaliteli ve En Uygun Fiyatlı Lastik Markası Hangisi?

Aslında hepimiz biliyoruz ki kaliteli bir ürünü çok çok uygun fiyatlara alamazsınız. Alsanız da mutlaka altında bir sıkıntı olduğunu düşünürsünüz. Oto lastik sektöründe de durum aynen bu şekilde ilerler ve seçici olmanız gerekir. Aksi takdirde beklentileriniz karşılanmaz ve sorun yaşamak durumunda kalırsınız.

Petlas, yerli üretim ve standartlarına nazaran uygun fiyatla lastik almanıza yardımcı olan bir markadır. Good Year yine aynı şekilde son dönemde sizlere en uygun şekilde fırsatlar sunan markalardan birisidir. Starmaxx, Petlas şirketinin alt yapılanmasıdır ve çok uygun fiyatlı olduğu gibi idareten lastik arayanlar için idealir.

Bir önceki yazımız olan Şehir İçi En Az Yakan 2016 Model Arabalar başlıklı yazımızda 100 km'de kaç litre, En az yakan arabalar ve En az yakan araçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here