En İyi Klasik Araba Modelleri

0
119

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte özellikle meraklılarının son derece ilgisini çekeceğini düşündüğümüz konu başlıklarından birisi olarak dikkat çeken en iyi klasik araba modelleri ile alakalı olarak yeni seçenekler inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Klasik dediğimiz zaman aklınıza ne gibi seçenekler geldi?

Dünya genelinde bildiğiniz gibi geçmişten günümüze birçok farklı araba modeli geliştirildi ki bundan yıllar yıllar öncesinde kullanılan araçların önemli bir kısmı da artık tarihi eser mahiyetinde dünya genelinde ki yatırımcıların ya da koleksiyoncuların en büyük ilgi alanlarından birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Kısacası tam anlamı ile klasik seçeneklere değineceğiz.

En iyi klasik araba hangisi?  Bu anlamda ne yazık ki sizlere en iyisi şudur diye bir öneri sunmayacağız ancak günümüzde hala emsallerini bulabileceğiniz en iyi klasik araba modelleri ile alakalı olarak bir liste sunacak ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Şimdi lafı çok daha fazla uzatmadan siz değerli okuyucularımıza bu mükemmel listeyi sunma amacı içerisine gireceğiz.

En İyi Klasik Araba Modelleri

Klasik arabalar artık rakamsal anlamda baktığımız zaman çok fazla yok ancak bazı markalar geçmişte ki çizgilerini insanlara yansıtmak ve ciddi fiyatlar ile özellikle koleksiyoncular için satılacak hale getirmek için çok ciddi anlamda somut adımlar atma yoluna gidiyorlar. Bizlerde tabi ki detaylara derinlemesine inme yoluna gidiyoruz.

Klasik diyebileceğimiz türdeki araç modelleri de her ne olursa olsun görüntü olarak da farkını ortaya koyan ve sizleri kendisine ciddi bir şekilde çeken otomobil modelleri olarak da ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekmektedir. Hal böyle olunca üzerinde durulması gereken son derece ilgi çekici bir seçenek olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Şimdi bu liste içerisinde inceleyebileceğimiz en iyi klasik araba modellerine sırası ile bakalım;

 1. Ford Mustang Boss 302
 2. 1931 Buick
 3. GWA Ferrari 340
 4. Cadillac Eldorado
 5. Shelby Cobra Daytona Coupe
 6. Ferrari 275 GTB
 7. 1953 Chevrolet Corvette
 8. 1941 Plymouth Woody
 9. 1949 Delahaye 175 S
 10. Mercedes-Benz 540 K
 11. 1957 Chevy Bel Air Coupe
 12. 1962 Ferrari Superamarica
 13. Jaguar XK120 Roadster
 14. 1967 Porsche 912 Cuope
 15. Ford Mustang 1967

listenin günümüzde en çok araştırılan ve geçmişten günümüze kalitesi ile kendisini gösteren araç modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Araçların tamamının resmine internet üzerinde bakarak aslında ne demek istediğimizi çok daha net bir şekilde anlayabilme şansına sahip olabilirsiniz. Şimdi biraz da klasik arabaların nitelikleri ile alakalı olarak bilgi sahibi olalım.

Klasik Arabaların Özellikleri

Öncelikle her ne olursa olsun kendi dönemlerine ait izler taşıyan araba modelleri olduğundan dolayı bir nevi tarihi eser olarak da literatürde yer alabilen araba modelleri olarak ön plana çıkar. Kısa zaman içerisinde bu araç modelleri için ülkemizde de bir araba sergi müzesi açılmış ve yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan alanlardan birisi olmuştur.

Klasik araba modellerinde özellikle tasarımlar ve çizgiler benim son derece hoşuma giden unsurlardan birisi olduğu gibi bu sektör içerisinde performans, görüntü ve albeni anlamında en çok hoşuma giden klasik araç modeli ne diye soracak olsanız sizlere kuşkusuz ki yukarıdaki listede 15. sırada yer alan 1967 Ford Mustang modelini söylerim.

Klasik araç modellerini incelediğimiz zaman özellikle fiyat bakımından incelediğimizde günümüzün paha biçilemez örnekleri olarak da niteleyebileceğimiz seçenekler sunuluyor diyebiliriz. Yakın bir zaman dilimi içerisinde bu anlamda sizlere yeni bir resim galerisi sunma yoluna da gideceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Ucuz Araba Modelleri başlıklı yazımızda türkiyenin en ucuz araba modelleri, türkiyenin en ucuz arabası hangisi ve ucuz araba alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here