En İyi Formula 1 Pilotları

0
89

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte yine en çok merak edilen konulardan birisi olarak ön plana çıkan en iyi Formula 1 pilotları ile alakalı olarak bir inceleme yapacak ve ünlü isimleri biraz daha yakından tanıyarak sektörlerinde nasıl efsane olduklarına da internetten araştırma yapma şansına da erişeceğiz.

Bildiğimiz gibi motor sporları içerisinde dünyanın en çok takip edilen ve ilgi gösterilenlerinden birisi olarak dikkat çeken Formula 1, organizasyon olarak ülkemizde geçmişe nazaran her ne kadar önemini yitirmiş olsa da dünya genelinde hali hazırda fazlası ile takip edilen unsurlardan birisi olarak da ciddi şekilde ön plana çıkıyor diyebilirim.

En iyi Formula 1 pilotu hangisi? Bu soru yine internet üzerinde Google olmak üzere tüm arama motorlarına en çok sorulan sorulardan birisi olarak dikkatleri çekiyor ki bizlerde bu anlamda sizlere en nitelikli bilgiyi verebilmek için uzun bir kariyer araştırması içerisine girdik ve aşağıdaki listeyi sizler için oluşturma fırsatına nail olduk.

En İyi Formula 1 Pilotları

Formula 1 tarihi bu zamana kadar birçok farklı efsane marka ve pilot gördü. Ancak dünya tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pilotu günümüzde kendisini herkese kanıtladı ve aldığı seri şampiyonluklar ile birlikte bu anlamda dünya genelinde tanınan, saygı duyulan ve kariyeri başarılar ile dolu olan bir isim haline geldi demek de yanlış olmaz.

Motor sporları konusunda Alman pilotların ne kadar başarılı ve ön planda olduklarını zaten ek olarak defalarca anlatmamıza gerek yok. Formula 1 sektörünün de gelmiş geçmiş en büyük efsanesi bir Alman pilottur. Zaten sizler hemen bu ismin kim olduğu az çok tahmin ettiniz. Biz yinede kariyer ve başarı anlamında yaptığımız araştırmalar sonucunda en iyi 10 Formula 1 pilotu listesini sizler ile paylaşmak istiyoruz;

  1. Michael Schumacher
  2. Juan Manuel Fangio
  3. Alain Prost
  4. Sebastian Vettel
  5. Ayrton Senna
  6. Niki Lauda
  7. Jackie Stewart
  8. Nelson Piquet
  9. Jack Brabham
  10. Mika Hakkinen

listenin en çok dikkat çeken isimleri olarak ön planda yer alıyorlar. Gerek kariyerleri, gerekse kişilikleri ile spor dünyanın en ön planda olan motor sporcuları olarak dikkat çeken bu isimler içerisinde kuşkusuz ki Michael Schumacher, elde ettiği şampiyonluk sayıları ve kırdığı rekorlar ile birlikte çok uzun bir süre bu tahttan indirilemeyecek bir efsane durumuna geldi diyebiliriz. Ferrari markasının efsane pilotu, geçirdiği kaza nedeni ile hala çok ciddi şekilde yaşam mücadelesi veriyor.

Formula 1 Efsaneleri

Michael Schumacher, Mika Hakkinen, Sebastien Vettel gibi isimler hala yaşadıkları için yaşayan efsane sıfatı ile anılan pilotlar olarak dikkatleri çekiyor ancak günümüzde hayatta olmayan ve aynı zamanda Formula 1 sporuna tutkun tüm insanların en çok bildiği isimlerden birisi de listenin aşağılarında yer alsa da Ayrton Senna olarak dikkat çekiyor.

Kişiliği, spor anlayışı ve yaşayış biçimi ile birlikte kendi sektöründe ki en iyi pilotlardan birisi olarak dikkat çeken ve kariyerinde birçok başarı bulunan ünlü pilot, Brezilya’nın da gelmiş geçmiş en büyük efsane sporcularından birisi olarak gösteriliyor ki hala saygı duyulan ve belli süreçlerde televizyon kanallarında dahi ön plana çıkarılan bir isim.

Sebastien Vettel, hali hazırda çok genç bir pilot olarak dikkatleri üzerine çektiği gibi en genç şampiyonluk yaşayan isimlerden birisi olarak da dikkat çekiyor. Bir sezonda en fazla yarış kazanan Formula 1 pilotu olma yolunda da rekoru zorlayan ünlü isim, daha bu genç yaşına rağmen en iyi pilotlar listesinde kendisine yer buldu diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Pahalı Karavan Modelleri başlıklı yazımızda dünyanın en pahalı karavan modelleri, dünyanın en pahalı karavanı hangisi ve karavan alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here