En İyi Dört Mevsim Lastik Modelleri

0
87

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en iyi dört mevsim lastik modelleri ile alakalı olarak yapacağımız bir inceleme ile bilgi edinmeye devam edeceğiz. Şoförlerin araçları ile alakalı olarak en çok dikkat etmeleri gereken öncelikli detaylardan birisi de sizlerin tahmin edebileceğiniz üzere lastikler ile alakalı detaylardır.

Lastik sistemleri ile alakalı olarak zaman içerisinde teknolojik olanakların da gelişmesi ile birlikte markaların çok ciddi anlamda farklı çalışmaları söz konusu hale geldi ki bizlerde bunları sitemiz içerisinde siz değerli okuyucularımız ile paylaşma yoluna gidiyoruz. Günümüz lastik sistemleri ile alakalı olarak sizleri çok daha ciddi bir şekilde bilgilendiriyoruz.

En iyi dört mevsim lastik hangisi? Yazımız içerisinde bu sorunun yanıtını da net bir şekilde bulabileceğiniz gibi merak ettiğiniz tüm konular hakkında yazılarımızın alt kısmında yer alan yorum alanlarımızı kullanarak uzman ekibimize danışabilir ve bilgi sahibi olma yolunda da ilk ciddi adımı sizler atabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan incelemelerimize başlayalım.

En İyi Dört Mevsim Lastik Modelleri

Dört mevsim lastikler, adından da anlayabileceğiniz üzere mevsim şartları her ne olursa olsun sizlere mümkün olan en iyi performansı sunması için geliştirilmiş olan lastik modelleri olarak ön plana çıkar. Ülkemiz genelinde en çok tercih edilen lastik modellerinden birisi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Satış rakamları da bunu kanıtlar nitelikte.

Dört mevsim lastik seçerken de kalitesine göre değişken seçenekler sizlere sunuluyor. Her mevsim şartlarına göre kendisini en iyi şekilde ayarlayan bu lastik modellerinde kalite çok büyük önem arz ediyor. Bu neden dolayısı ile kaliteli markaların lastik modellerini tercih etmeniz bu anlamda sizler için büyük bir avantaj olarak dikkat çekecektir. Araştırmalarımız sonucunda en iyi dört mevsim performansı sunan lastik modelleri aşağıdaki gibidir;

  1. Firestone Multiseason
  2. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2
  3. Michelin CrossClimate
  4. Nokian Weatherproof
  5. Pirelli Cinturato All Season

modelleri ülkemiz genelinde en çok tercih edilen ve dünya genelinde kendisini kanıtlamış modeller olarak ciddi anlamda dikkat çekiyor. Lastik modellerinin genelinin dört mevsim olduğu gibi söylentilere kesinlikle itibar etmeyin. Dört mevsim için özel olarak tasarlanan ve buna göre testlerden geçirilen lastik modelleri her zaman için vardır ve seçimlerinizi yukarıdaki modellerden herhangi birini alarak yaparsanız farkı gerçek anlamda görebilme şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın. Bir de seçim yaparken dikkat etmemiz gerekenler var tabi. Bunlara daha yakından bakacak olursak;

Dört Mevsim Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lastik alırken dikkat etmeniz gereken tüm detaylar bu tip lastikleri alırken de en büyük önem arz eden unsurlardan birisi olarak dikkat çeker diyebiliyoruz. Türkiye genelinde özellikle dikkat edilen unsurlardan birisi olarak da mevsimler şartları ciddi anlamda dikkate alarak hareket etmeniz önem arz edecektir.

  1. Öncelikli olarak aracınızın ebatları dışında lastik almamaya dikkat edeceksiniz.
  2. Dört mevsim standartlarına en uygun şehirler yağmurun ve karın orta düzeyde yağdığı şehirlerdir.
  3. Özellikle kış aylarının çetin geçtiği şehirlerde kış lastiği tercih edin.
  4. Dört mevsim lastikleri mevsimsel lastiklere nazaran çok daha kısa süre aralıkları ile değiştirmeniz gerekebilir.
  5. Performans anlamında aracınızdan çalacak lastik modellerinden uzak durun.

Genel itibari ile lastik seçimlerinizde en çok dikkat etmeniz gereken seçenekler bunlar. Fiyatlar büyük markalar tarafından her zaman için yüksek tutulur ve bu neden dolayısı ile sizlerde araştırma yaparken bu detayları dikkate almanız yine mantıklı bir hareket olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Kış Lastikleri başlıklı yazımızda en iyi kış lastiği hangisi, en iyi kış lastikleri ve kış lastiği alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here