En İyi Arazi Araçları Listesi

1
1162

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en iyi arazi araçları listesi ile alakalı olarak paylaşım yapacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı oluyoruz. Ülkemiz genelinde özellikle son birkaç aylık dilim içerisinde bu anlamda çok farklı seçenekler sizlere sunuluyor ve bizlerde bu uğurda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Arazi araçlarının genel olarak özelliklerini incelediğiniz zaman olmazsa olmaz seçeneklerden birisi de çekiş gücünün son derece yüksek olması durumunun önem arz etmesidir. Türkiye’de özellikle son aylarda arazi araçlarının günlük kullanım için de tercih ediliyor olması, bu anlamda piyasa seçenekleri anlamında da yenilikçi seçenekleri bizlere sunuyor diyebiliriz.

En iyi arazi aracı hangisi? Bu soru genellikle internet üzerinde araştırılan ve insanların fikirlerinin de ciddi anlamda merak edildiği detaylardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde özellikle arazi araçlarının segment atlaması, bu konuları araştırmaya yönelik olarak daha ilgi çekici seçenekler sunmaya da itti diyebiliriz.

En İyi Arazi Araçları Listesi

İnternet üzerinde araba konusunda hatırı sayılır web sitelerinden birisi bu anlamda geçtiğimiz günlerde bir anket düzenledi ve düzenlenen ankete katılım son derece ciddi bir şekilde yoğundu. İnsanlar, kendileri deneyim ettikleri ve performans denemesi yaptıkları tüm araçları bu anket üzerinde değerlendirerek sizlerin de fikir sahibi olmasına yardımcı oldu.

Aslına bakarsanız bu araçlar içerisinde bizim için sürpriz olan çok fazla seçenek yok. Ancak 10 araçlık bir liste içerisinde bir iki aracın da insanların ciddi anlamda ilgisini çekmiş olması, sürpriz olarak nitelendirilebilir hale geldi demek de yanlış olmaz. Bu konuda merak edilen listeyi lafı daha fazla uzatmadan siz değerli okuyucularımız ile birlikte paylaşmak istiyoruz. Sizin de fikirleriniz var ise yorum kısmımızdan bizlere yorumlarınızı ileterek herkesin deneyiminizi bilmesini sağlayabilirsiniz;

 1. Volkswagen Tiguan
 2. Chevrolet Captiva
 3. Nissan Qashqai
 4. Subaru XV
 5. Mitsubishi ASX
 6. Hyundai ix35
 7. Dacia Duster
 8. Skoda Yeti
 9. SsangYong Korado
 10. Daihatsu Terios

liste içerisinde yüksek sıralamalarda yer alan araç modelleri oldu. İçerisinde özellikle Duster, Korado ve Terios bizim sürpriz olarak niteleyebileceğimiz gelişmeler oldu da diyebiliriz.

Arazi Aracı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu anlamda aslında sizlere sunabileceğimiz birkaç kalem önemli madde var. Arazi araçları, bildiğiniz gibi her ne olursa olsun performanslı olmak durumunda olan ve motor kapasitesi de son derece iyi olması gereken araç modellerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Öyle ki arazi aracı almak da önemsenmesi gereken bir başlık.

Arazi aracı seçerken konfor, motor seçenekleri ve kullanım ömrü ile alakalı olarak detayları her türlü dikkate almanız gerekecek. Genel itibari ile ülkemiz genelinde arazi aracı alımlarında büyük markaların araçlarına karşı çok daha ciddi bir şekilde ilgi gösteriliyor ve ortaya çok daha farklı seçenekler sunuluyor. Arazi aracı alırken dikkat etmeniz gerekenler ile alakalı olarak seçenekleri maddeler halinde inceleyecek olursak;

 1. Arazi aracı seçiminde kalite önemlidir. Bu nedenle arazi araçları konusunda kendisini kanıtlamış markalara eğilim.
 2. 4 çeker performansı çok önemlidir. İnternet üzerinde araç ile ilgili yorumları inceleyin.
 3. Motor kapasitesi ve yakıt tasarrufu konusunda doğru orantılı bir seçim yapın.
 4. Süratli bir araç arıyorsanız özellikle yüksek segment ve motor hacmi yüksek araçlara eğilin.
 5. Alacağınız aracı yük amaçlı alıyorsanız SUV sınıfı dışına çıkmanız çok daha mantıklı olacaktır.
 6. Aracın lastik, süspansiyon ve diğer taşır sistemlerin dayanıklı olmasına ve sizin sürüş koşullarınıza da uyum sağlamasına dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan En İyi Lastik Markaları Listesi başlıklı yazımızda en iyi lastik markaları listesi, en iyi lastik markası hangisi ve lastik seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

 1. Bence siz bu siteyi kapatın gidin en iyi arazi araçları listesi demişsiniz subaru xv yi koymuşsunuz subaru forester dururken subaru forester American auto club testlerinin hepsini geçti ki bmw mercedes gibi büyük markaların bile geçemediği testleri geçti karda lancruser la dalga geçti ama hala subaru markasına gereken değer verilmiyor diye düşünüyorum bence biraz yurt dışı dergileri okuyarak bu tarz yazıları yazalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here