En İyi Araç Kiralama Firmaları

0
418

Bugün ki yazımızda yine en çok merak edilen konulardan birisi olan en iyi araç kiralama firmaları ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Türkiye genelinde rent a car üzerinde ihtiyaçların zaman içerisinde ciddi rakamlara ulaşması ile birlikte yapılanmalar çok ciddi bir şekilde artış gösterdi de diyebiliyoruz.

Araç kiralama markaları dünya genelinde yaygın hale geldiği gibi ülkemizde de bu anlamda kendisini kısa zaman içerisinde kanıtlayan firmaların olması ayrıca ilgi çekici seçenekleri beraberinde getiriyor. İnsanlar, hangi firmanın daha iyi hizmet sunduğunu ve daha güvenilir olduğunu merak ettiği için bu anlamda bir araştırma çabası içerisine giriyor.

En iyi araç kiralama firması hangisi? Bu sorunun da yanıtını kesin bir şekilde bulabileceğiniz yazımız içerisinde sizlere araç kiralama konusu ile alakalı olarak yönlendirme ve bilgilendirmeye yönelik olarak elimizden geldiğince bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yorum alanlarımızdan bizlere yorum iletmeyi unutmayın.

En İyi Araç Kiralama Firmaları

Bu anlamda ülkemizde sizlere her anlamda kapsamlı ve güvenilir hizmet veren firmalar olduğunu net bir şekilde söyleme şansına sahibiz. Özellikle havaalanı bölgelerinde faaliyet gösteren bu markaların dilediğiniz düzeyde ve lükste araçları sizlere sunduğunu da net bir şekilde söyleme şansına sahip oluyoruz. Hal böyle olunca kafanızda soru işareti kalmıyor.

Bu zamana kadar duyduğunuz firma isimlerini aklınızdan kısaca geçirin ve sizce piyasada en güvenilir olanın hangisi olduğunu düşünün. Ülkemizde son dönemlerde genel itibari ile kalitesini belli ederek yükselişini devam ettirmiş olan bazı markalar var ki sürekli çok daha hızlı bir şekilde kalite basamaklarını tırmanıyorlar. Şimdi bizlerde sizlere bu anlamda bir liste önerisi sunacak ve fikir edineceğiz. Detaylar sırası ile aşağıdaki gibidir;

  1. Garenta
  2. Avis
  3. Sixt
  4. Budget
  5. Hertz
  6. Europcar
  7. Enterprise Rent A Car
  8. Rental Cars
  9. SkyScanner

gibi firmalar kısa zaman içerisinde kalitelerini ve hizmet anlayışlarını insanlara sunarak bu anlamda en iyi seçenekleri kabul ettirmiş olan markalar olarak da ciddi anlamda ön plana çıkıyorlar diyebiliriz. Garenta, özellikle son dönemde öyle bir yükseliş yaptı ve Türkiye genelinde ki filo hizmetlerini genişletti ki sektörünün en iyi firmalarından birisi olduğunu kanıtladı ve bu anlamda insanların en çok güvendiği marka olarak listenin ilk sırasına başarılı bir şekilde kuruldu da diyebiliriz.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle araç kiralama işlemini ne kadar güvenilir bir firmadan yaparsanız yapın büyük bir sorumluluktur. Online araba kiralama hizmetlerinde firmaların hemen hemen tamamı çok daha uygun fiyatlı seçenekleri sizlere sunduğundan dolayı her ne olursa olsun bir güven durumunun ortaya çıktığını da net olarak söyleyebilme şansına sahibiz.

Büyük araç kiralama firmalarında kredi kartı zorunludur. Kiralama bedeli dışında araç kalitesine göre kredi kartınızdan belli bir miktara firma tarafından blokaj uygulanır. Bu blokaj, herhangi bir sorun esnasında kullanılır. Sorun olmadığı takdirde blokaj anında kaldırılır. Bununla birlikte dilediğiniz kadar ek özelliği ek ücretler karşısında seçebilirsiniz. Bazı firmalar, araçlara günlük yapabileceği KİLOMETRE sınırı koymuştur ki bu da önemli bir detay.

Araç kiralama esnasında imza attığınız sözleşme üzerinde ki tüm detayları en ince ayrıntısına kadar incelemeyi kesinlikle ama kesinlikle ihmal etmeyin. Sözleşme içerisinde ki maddelerde sizi sıkıntıya sokacak bir durum var ise bunu yetkili ile görüşerek sorunsuz bir şekilde çözün ve aracınızı kiralayın.

Bir önceki yazımız olan En İyi Pick-Up Modelleri başlıklı yazımızda en iyi pick-up hangisi, en iyi pick-up modelleri ve pick-up alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here