En İyi Araba Filmleri Listesi

0
112

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en iyi araba filmleri listesi ile alakalı olarak en yeni ve en ilgi çekici seçenekleri inceleyecek, mümkün olan en hızlı şekilde bilgi sahibi olma yoluna gideceğiz. Birkaç senelik dilim içerisinde özellikle araba filmlerine yönelik olarak eğilimi arttıran en ciddi yapım Hızlı ve Öfkeli serisi oldu.

Otomobil sistemleri, günümüz gençleri tarafından özellikle yeni bir ilgi alanı olarak dikkatleri çektiği gibi aynı zamanda filmlerde de bu konuya yönelik olarak atılan adımların niteliği ayrıca ilgi çekiyor. Araba filmleri de artık mükemmel efektler ve aksiyon dolu şekilde hazırlanarak bizlerin beğenisine sunuluyor diyebiliriz.

En iyi araba filmleri ile alakalı olarak merak ettiğiniz seçenekleri ve bu zamana kadar en popüler olan, en çok konuşulan filmleri sizler için derleyerek bir liste haline getirdik. Sitemizin kapsamlı içeriği sayesinde sizlerin de sorunsuz bir şekilde bilgi sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Lafı uzatmadan detaylara inelim.

En İyi Araba Filmleri Listesi

Bu anlamda ülkemizin araba konusunda ki en çok güvenilen ve en çok ilgi gören web sitelerinden birisinde anket yapıldı. Anket sonuçları içerisinde mükemmel filmlerin ciddi bir şekilde ön plana çıkması, ayrıca ilgi çekici sonuçları da beraberinde getirdi demek yanlış olmaz. Tabi ki ortaya çıkan seçeneklerin niteliği de ayrıca ilgi çekiyor.

Araba filmleri dediğimiz zaman geçmişten günümüze yüzlerce kaliteli film yapıldı ve bunların içerisinden seçim yapmak son derece ciddi bir araştırma istiyor diyebiliriz. Ülkemiz genelinde gerçekleştirilen bu anket sonuçlarına göre ortaya çıkan sonuçlar, ayrıca herkes için ilgi çekici ve beğenilesi bir hale geldi demek de yanlış olmaz sanırım. Sırası ile anket sonuçları aşağıdaki gibidir;

  1. Hızlı ve Öfkeli Serisi
  2. Kara Şimşek
  3. 60 Saniye
  4. Taxi
  5. Transformers
  6. Arabalar  (Animasyon)
  7. Death Race
  8. Italian Job
  9. Sürücü
  10. Christine

liste içerisinde çok ciddi anlamda dikkat çeken ve kalitesi ile herkesin beğenisini kazanmış filmler olarak listenin üst sıralarında yer almayı başardılar demek de yanlış bir teşhis olmaz.

Araba Filmi Önerileri

Mantıken baktığımız zaman zaten bu listenin en başında yer alan film, araba konulu filmlerin tamamını silen ve kendisi tahta ayrı bir konsept ile oturan film olarak dikkat çekiyor. Hızlı ve Öfkeli serisi, hem arabalar hem de aksiyon anlamında günümüzün en çok tercih edilen ve beğenilen filmleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Jason Statham ile çok daha mükemmel bir izleyici kitlesine ulaşmış olan Taşıyıcı serisi, yine en çok izlemenizi tavsiye edeceğimiz filmlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Filmde ki mükemmel aksiyon sahneleri ve araba ile çekilen extreme sahneler ciddi anlamda insanın filmi izlerken çok daha keyiflenmesini sağlıyor diyebiliriz.

Listede yer almasa da YARIŞÇI (Racer) filmi de benim ayrıca ilgimi çeken filmlerden birisi durumunda. Sylvester Stallone ve Burt Reynolds gibi isimleri bir araya getiren bu filmde Formula sürücülerinin hayatlarının içerisine az da olsa dahil oluyor ve bu anlamda fikir sahibi olurken tam bir aksiyon deneyimi yaşama fırsatına da sahip oluyorsunuz.

FASTER, Dwayne Johnson tarafından çekilmiş olan yine aksiyon dolu ancak içerisinde otomobillere yönelik olarak mükemmel sahneler barındıran araç modellerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Aksiyon sahneleri ile birlikte mükemmel bir araba filmi deneyimi için bizim önerilerimizi de dikkate almanız iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de En Çok Tercih Edilen Araba Renkleri başlıklı yazımızda araba rengi seçimi, araç boyası ile alakalı bilinmesi gerekenler ve türkiyede en çok tercih edilen araba renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here