En İyi Akü Markaları Listesi

1
3208

Şimdi ki yazımızda ise yine en çok merak edilen konu başlıklarından birisi olarak dikkat çeken en iyi akü markaları listesi ile alakalı olarak yeni seçenekleri çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Ülkemiz, akümülatör teknolojileri konusunda kısa bir zaman dilimi içerisinde öncü ülkelerden birisi olarak da dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Belli başlı yerli markalarımız, dünya genelinde hizmetler sunarak sektörünün en iyilerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor desek sanıyorum ki yanılıyor olmayacağız. Ancak insanlar, en iyi markanın hangisi olduğu ile alakalı olarak kafalarında soru işaretleri olduğundan dolayı her ne olursa olsun sitemizde yine bu anlamda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

En iyi akü hangisi? Bu soru geçtiğimiz dönemde internet ortamındaki otomotiv içerikli sitelerden birisinde anket olarak kullanıcılara sunuldu ve gelen cevaplar aslında bizleri çok da şaşırtacak nitelikte olmadı desek yalan söylemiş olmayız. Anket sonuçları içerisinde ki markaların çok önemli bir kısmını zaten tanıyacak ve listedeki sıralamalarına da hak verebileceksiniz.

En İyi Akü Markaları Listesi

Akü seçimi yaparken aracınız için her zaman en iyi ve en uygun akü markasını tercih etmeniz son derece önemli bir detay olarak dikkat çekecektir. Akü ne kadar kaliteli ise kullanım ömrü de bir o kadar uzun süreli ve sağlıklı olacak, bu anlamda sizlere en az şekilde sorun yaşatacak ya da hiç yaşatmayacaktır. Kısacası doğrudan marka ve kalite ile alakalı bir durum.

Akü üretici olarak ülkemiz genelinde hizmet veren ve bu anlamda sektörünün lideri haline gelmiş markalar, tecrübe ile sabit şekilde insanların anketine sunuldu ve ortaya çok da şaşırtıcı olmayan sonuçlar çıktı diyebiliriz. En iyi akü markaları listesi anketinden elde edilen sonuçlara göre en iyi markalar sırası ile aşağıdaki gibi listelenmiştir;

 1. Mutlu Akü
 2. İnci Akü
 3. Bosch Akü
 4. Varta Akü
 5. Yiğit Akü
 6. Power Akü
 7. Delphi Akü
 8. Acdelco
 9. Yuasa Akü
 10. Eas Akü

ülkemiz genelindeki şoförlerin oyları sonucunda elde edilen sıralama olarak dikkatleri çekiyor. Ki yerli üretim olarak dünya genelinde nam salmış markalarımız da bu liste içerisinde.

Akü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akü, bir aracın elektrik aksamı için olmazsa olmaz parçalardan birisi olarak dikkat çeker. Bundan birkaç gün öncesinde sitemiz içerisinde akümülatör ile alakalı olarak sizlere en geniş kapsamlı bilgileri sunduğumuz mükemmel bir bilgilendirme yazısı hazırlamıştır. Bu bilgiler ışığında teknik bilgileri edinebildiniz.

Akü bakımı konusu da marka kadar ve tercihleriniz kadar önem arz eden detaylardan birisi olarak dikkat çekiyor diyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle yerli markalarımızın son derece iyi ve kaliteli seçenekleri bizlere sunması ayrıca ilgi çekici bir diğer unsur olarak da dikkat çekiyor demek yanlış bilgi vermek olmaz.

Akü seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli ana başlık olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle akü markasının kalitesi, fiyatı ile doğru orantılı bir şekilde ilerlediğinden dolayı eğer ki bu durumdan yana sorun yaşamak istemiyorsanız önceliğiniz kaliteli markalara eğilim göstermek olmalı. Bunun dışında özellikle üzerine düşmeniz gereken başlıca detaylar aşağıdaki gibidir;

 1. Akü markasının mümkün mertebe kaliteli olmasına dikkat edin.
 2. Aldığınız akünün garanti süresinin esnek olmasına mümkün mertebe özen gösterin.
 3. Şarj edilebilir cinsten aküler seçmeniz sizler adına ayrıca avantaj olacaktır.
 4. Aracınız için gerekli elektriği en iyi verecek akü modelini seçin.

Daha fazlası için günlük olarak sitemizi ziyaret ederek tüm konular ile alakalı olarak bilgi sahibi olabilme şansına sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan En Önemli Araç Üstü Uygulamaları Listesi başlıklı yazımızda en önemli araç üstü uygulamaları listesi, en önemli uygulama hangisi ve otomobil uygulamalarında öncelik sırası nasıl olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

 1. En iyi akü sıralaması yaparken amacım sadece size gerçeklerden bahsetmek. Bu işi sizce makale yazmak için yazan kişi mi daha iyi yazar, yoksa hem yazmayı bilen hem de gerçekten aküden anlayan, bu işi yapan biri mi daha iyi yazabilir. Bu noktada tercihi size bırakıyorum. Bu yazıyı yazmamdaki amaç, bazı sitelerde en iyi akü sıralamasının bana göre yanlış yapılmış olduğunu görmektir. En iyi akü sıralamasını yaparken tamamen kendi tecrübelerime dayandığımı, gördüklerimi ve bildiklerimi yazdım belirtmek isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here