En Güvenli Arabalar Listesi

Araç Bakımı & Performans Cagkan SezginBugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en güvenli arabalar listesi ile alakalı olarak bir inceleme yapacak ve bu anlamda sizlere en iyi seçenekleri sunacak olan modelleri çok daha yakından inceleyecek ve fikir edineceğiz. Türkiye genelinde özellikle fazlası ile önemsenen unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor diyebiliriz.

Güvenlik dediğimiz zaman bu sınıf içerisinde özellikle dikkat çeken bazı seçenekler var ki bu seçenekleri çok daha yakından incelemeniz için sizlere sunma yolunda somut adımlar atıyoruz. İnternet üzerinde en çok araştırılan ve merak edilen sorularınıza sitemiz içerisinde araştırmalara yönelik olarak cevaplar sunuyor ve fikir edinmenizi sağlıyoruz demek de yanlış olmaz.

En güvenilir araba hangisi? Bu sorunun yanıtını çok daha derinlemesine bir şekilde inceledik ve sizlere sunmak istedik. Özellikle bu anlamda insanların da en çok güvendiği ve sektörün markalaşmış yapılarından birisi olarak dikkat çeken EURO NCAP değerlerini dikkate alarak bir liste oluşturduk. Lafı daha fazla uzatmadan liste ile alakalı olarak detaylara geçelim.

En Güvenli Arabalar Listesi

EURO NCAP, bildiğiniz gibi bu anlamda kendi sektörünün en iyi güvenlik test sistemlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Türkiye genelinde bilhassa bu sisteme karşı güvenin son derece ciddi boyutlara ulaşması da ayrıca ilgi çekici seçenekleri bizlere sunuyor. Bizde bu sistem üzerinde ki araba modellerini derinlemesine inceleme yoluna gittik.

Bir aracı baştan aşağıya her şekli ile inceleyen ve güvenlik anlamında da mümkün olan en objektif şekilde derecelendiren kurum, gerçek anlamda ciddi testler sonucunda tüm araçlara güvenlik olarak puan veriyor ve bu anlamda kendisine bir sıralama belirleyerek insanlar için bir nevi belirleyici rol üstleniyor da diyebiliriz. Araç modellerini çok daha yakından inceleyerek fikir sahibi olacak olursak;

  1. Alfa Romeo Giulia
  2. Seat Ateca
  3. Volkswagen Tiguan
  4. Suzuki Baleno
  5. Toyota Prius
  6. Citroen Spacetourer
  7. Peugeot Traveller
  8. BMW X1
  9. BMW Z4
  10. Infinity Q30

liste içerisinde güvenlik anlamında en kusursuz seçenekleri sizlere sunan araç modellerinden bazıları olarak dikkat çekiyor. Testler sonucunda tamamı son derece yüksek puanlama alan araba modelleridir diyebiliriz.

En Güvenilir Araba Markaları

Bunun için aslında internet üzerinde herhangi bir araştırma yapmadan kendi yorumlarımız ile sizleri bilgilendiriyoruz. Bir aracın güvenliği şase kalitesinden başlar ki bu anlamda VOLVO tam bir efsanedir. Son derece ağır ve güvenli kasa tasarımları üzerinde çalışırlar ki bu anlamda son derece iddialıdırlar.

VOLVO markası genel olarak oturaklı araçlar üretir. Bununla birlikte bir zamanlar çıkardığı jeep modeli ile birlikte sektörünün en bilinen markalarından birisi haline gelen HAMMER, artık üretim yapmıyor ancak bildiğiniz tank kasası materyallerini kullanarak son derece sağlam, dayanıklı ve ilgi çekici araç modelleri üzerinde durdular da diyebiliriz.

Ülkemizde en çok satan araçları incelediğimiz zaman AUDİ ve MERCEDES-BENZ yine bu anlamda kendi farklarını ciddi şekilde ortaya koyan markalar olarak dikkat çekiyor. Alman markalarının tamamında olduğu gibi Volkswagen markasınında araçlarında fazlası ile dikkat ettiği unsurlardan birisi de araçlarının kasa yapısı ile alakalı olarak seçeneklerdir. Bizde bu anlamda detaylı seçenekleri inceliyoruz.

Genel itibari ile yüksek segment araçların tamamında en çok dikkat edilen detaylardan birisi olarak dikkat çeken ve insanlar için önem arz eden bu güvenlik seçenekleri ile alakalı olarak yakın bir zaman dilimi içerisinde sitemizde çok daha yeni ve çok daha kapsamlı seçenekleri sizlere sunabilmek için somut adımlar atacağımızı da unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan En İyi Benzinli Arabalar başlıklı yazımızda benzinli arabaların avantajları, en iyi benzinli araba hangisi ve en iyi benzinli arabalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Cagkan Sezgin {Cagkan Sezgin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir