En Çok Yakan Arabalar Listesi

0
81

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en çok yakan arabalar listesi ile alakalı olarak bilgi sahibi olacak ve ülkemizde bu anlamda en farklı araçları çok daha yakından inceleme yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle yakıt tüketimine yönelik otomobil seçimi herkes için olmazsa olmaz unsurlardan birisi olarak da dikkat çekti.

Otomobil sınıfları içerisinde baktığımız zaman genelde benzinli araçların ve yüksek motor kapasitesine sahip araçların normalden çok daha ciddi bir şekilde yakıt sarfiyatı yaptığını net bir şekilde görüyoruz. Bu anlamda model model sizlere birkaç isim sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Daha fazlası için sitemizi günlük olarak ziyaret edin.

En çok yakan araba hangisi? Bu sorunun yanıtını da konumuz içerisinde net bir şekilde bulabileceksiniz. Türkiye standartlarında genellikle en üst segment araçlar olmadığından dolayı bu anlamda veriler incelendiği zaman en çok yakıt tüketen araçları sizler için sırası ile bir liste haline getirdik ve sitemizde sunma yoluna gittik.

En Çok Yakan Arabalar Listesi

Türkiye genelinde özellikle binek sınıf içerisinde yakıt tüketimi anlamında en çok yakan markalar her ne olursa olsun üst segment markaların araçları olarak dikkat çekiyor. Üst segment marka dediğimiz zaman bu sınıf içerisinde ne gibi araçları incelemek durumunda olduğumuzu da net bir şekilde görebilme şansına sahip oluyorsunuz.

Tabi ki çok kısa mesafelerde çok ciddi rakamlar yakan araçların Ferrari, Porsche gibi markalar olduğunu biliyoruz ki ülkemiz genelinde zaten bu tip markaların araçları sayılı. Kısacası biz genel olarak trafikte rastladığımız modeller içerisinden derlediğimiz örnekleri sizlere sunacağız. Benzinli araçlar özellikle ciddi anlamda dikkat çekiyor. Anket sonucu elde ettiğimiz veriler aşağıdaki gibidir;

  1. Mercedes C64 AMG
  2. Porsche Cayenne
  3. Opel Insignia
  4. Audi A6
  5. Land Cruiser
  6. Hyundai H100
  7. Ford Mustang
  8. Audi A8
  9. Ford Transit
  10. Nissan Navara

liste içerisinde dikkat çeken markalar olarak dikkat çekiyor. Ülkemiz trafiğinde sıklık ile rast geldiğimiz bu markaların kısa zaman içerisinde bu denli yakması, aslında tercih sebebi olmamaları anlamına da geliyor diyebiliriz.

Çok Yakan Arabalar için Bilinmesi Gerekenler

Öncelikli olarak benzinli ve yüksek motor hacmine sahip olan araçların çok ciddi bir şekilde yaktığını net şekilde sizlere söyleyebiliriz. Kaliteli markaların hemen hemen tamamı, motor seçenekleri anlamında da yüksek düzey üretim yapıyor ve bu anlamda en ufak şekilde mütevazilik örneği gösterme yoluna gitmiyorlar da denebilir.

Mercedes, özellikle Türkiye yollarında en ciddi anlamda yakıt tüketimi yapan araçları üreten markalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Yine bir Alman markası olan Audi markasına ait araçların tamamında da hemen hemen buna yakın bir durum hakim. Kısacası ciddi anlamda bütçe gerektiren araçlar olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim sizlere.

Çok yakan arabaların motor hacimleri yüksektir ve aynı zamanda düşük devirde kullanılmaya kesinlikle gelemezler. Motor ne kadar zorlanırsa yakıt tüketimi de bir o kadar yüksek olur ki her ne olursa olsun bizlerde bu seçenekler üzerine dikkatli olmalıyız. Aracın deposunu dolu kullanmak sizlere işin başında çok ciddi şekilde avantajlar sağlar da diyebilirim.

Bununla birlikte şehiriçi yakıt tüketimi her şekilde normalin üstünde olacağından dolayı sizler mümkün mertebe aracınızı zorlamamaya ve motor performansını dengede tutmaya özen gösterin. Bunun dışında ek olarak dizel araçları yakıt tasarrufu anlamında tercih etmenizi şiddet ile tavsiye ettiğimi de bir kere daha söylemem gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan En Az Yakan Arabalar Listesi başlıklı yazımızda en az yakan arabalar listesi, yakıt tüketimi en az olan arabalar ve yakıt tüketimini etkileyen faktörler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here