En Çok Satan Araba

0
716

En çok satan araba verileri açıklandı. Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından yapılan açıklamada en çok satılan araba marka marka ve model model belli oldu. En çok satılan araba Fiat marka olurken Toyota, Renault, Volkswagen, Ford, Hyundai ve Opel en çok satılan arabaları sıralamasına girmeyi başardı. Bir başka deyişle bu araçlar, 2016’ya da ne kadar iddialı girip yapacaklarını da kanıtlamış oldu. En çok satan arabası sıralamasında şaşacağınız rakamlar olacak.

1 milyon adete yakın sıfır kilometre arabanın satıldığı 2015 yılında en çok satılan araba modelleri açıklandı. Otomotiv Distribütörleri Derneği, marka ve model bazında hangi araç modelinden kaç adet satıldığını rakamlarla duyurdu. En çok satılan araçlarda ilk sırayı C1 segmenti alırken bunlara D1 ve B2 segnemtleri takip etti.

Fiat Linea
Fiat Linea

En çok satan aracı ise Fiat Linea oldu. Fiat Linea modeli yaklaşık 1 milyon adet satılan sıfır araçlar içerisinde en çok tercih edilen olmayı başardı. Toplam 35041 adet ile ulaşılması güç bir rakama ulaşan model, ucuz fiyatının yanında parça bakımından da Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla bulunması nedeniyle oldukça ilgi görüyor. Ayrıca Türkiye’deki ticari taksilerin de büyük bir bölümü Fiat Linea araçları tercih etmektedir. C1 segmentine sahip olan araç, 2016 yılında da en çok satılan araç olmaya en yakın sıfır kilometre araç olacağa benziyor.

Fiat’tan Yeni Fiat Linea Kampanyası

Toyota Corolla
Toyota Corolla

2015’in en çok satan araba modellerinde ikinci sıra ise Toyota’nın Corolla modeli oldu. uzun yıllardır aile otomobili bazında üst sıralara oynayan Toyota, Corolla modeliyle en çok satan arabası sıralamasında ikinci sırayı almayı başardı. Corolla modeli, şık tasarımının yanında günlük kullanıma da kısa ölçekli uzun mesafe yol gidişlerinde kullanıcılarına sunduğu konforla tanınıyor. Toyota Corolla’nın yakaladığı satış rakamı ise 34961. Bu rakam Toyota’nın bi yıl içerisinde en çok model sattığı rakamlardan bir tanesi.

Yeni Toyota Corolla’nın çarpışma testi

Renault Fluence
Renault Fluence

Üçüncü sırada ise Renault’un en çok satan otomobili olan Fluence bulunuyor. Bu model Türkiye’de özellikle filo kiralamalarında ve toplu şirket alımlarında tercih edilmesinin faydalarını görmeye devam ediyor. Klasmanına göre yüksek olmayan fiyatının yanında kullanışlı ve sade bir model olan Fluence, en çok satan arabası sıralamasında 33764 rakamı ile kendisine yer bulmuş bulunuyor. Bu modelin en büyük artılarından birisi ise yakıt tüketimi. Yakıt tüketimi konusunda rakiplerinin üzerinde bulunan Renault, 1.5 DCi motoronun tüm nimetlerini bu model üzerinde kullanmaya devam ediyor.

 

Bir önceki yazımız olan Toyota Auris Kampanyası 2016 başlıklı yazımızda auris kampanya, toyota auris indirim ve toyota auris kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here