Dünyanın En Pahalı Arabaları Listesi 2016

0
471

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte 2016 yılında dünyanın en pahalı arabaları listesi ile alakalı olarak bilgileri çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde otomotiv sektöründe ki gelişmelere karşı ülkemiz genelinde de ilgi çok ciddi anlamda arttı diyebilme şansına sahibiz.

Büyük markaların arabalarını ülkemiz genelinde çok fazla görme ve inceleme şansımız olmuyor sizlerin de tahmin edebileceği üzere. Özellikle büyük markaların araçları özel izinler ile ciddi anlamda zengin kişiler tarafından ülkemize getiriliyor ki bu anlamda maddi olarak çok ciddi rakamların ön plana çıktığını da net bir şekilde söyleyebilirim.

Dünyanın en pahalı arabası hangisi? Bu sorunun yanıtını sizlere liste şeklinde verirken aynı zamanda diğer pahalı araç modelleri ile alakalı olarak da bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağımızı net bir şekilde söyleyebilme şansına da sahip olacağız. Sorularınızı konularımızın altından bizlere yorum olarak sorunsuz bir şekilde iletebilme şansına sahipsiniz.

2016 Dünyanın En Pahalı Arabaları Listesi

Liste içerisinde bildiğiniz ya da bilmediğiniz birçok farklı markanın birçok farklı araba markasını görebilme şansına sahip olacaksınız. Ancak bir arabanın nasıl bu kadar yüksek fiyatlar ile satılabildiğini de ister istemez kendi içerinizde sorgulamaya başlayacaksınız. Ben en azından bu fiyatları gördüğüm zaman kendimi çok ciddi anlamda sorguladım ve anlamda veremedim diyebilirim.

Görüntü anlamında da mükemmel ötesi seçenekleri sizlere sunan bu araba modellerinin tamamen zengin kesime hitap ediyor olması aslında hayallerde daha güzel yer edinmenize neden oluyor. Dünyanın en pahalı araba modeli ile alakalı olarak geniş kapsamlı bir araştırma sonunda sizler için sırası ile en pahalı araçları listeleme şansına sahip olduk. Liste ile alakalı detaylar sırası ile aşağıdaki gibidir;

 1. Lamborghini Veneno – 3 Milyon 900 Bin Dolar
 2. Bugatti Veyron Super Sports – 2 Milyon 400 Bin Dolar
 3. Aston Martin One-77 – 1 Milyon 850 Bin Dolar
 4. Pagani Zonda Cinque Roadster – 1 Milyon 850 Bin Dolar
 5. Lamborghini Reventon – 1 Milyon 600 Bin Dolar
 6. Koenigsegg Agera R – 1 Milyon 600 Bin Dolar
 7. Maybach Landaulet – 1 Milyon 380 Bin Dolar
 8. Zenvo ST – 1 Milyon 225 Bin Dolar
 9. McLaren F1 – 970 Bin Dolar
 10. Ferrari Enzo – 670 Bin Dolar
 11. Pagani Zonda C12 F – 667 Bin 321 Dolar

şeklinde karşımıza çıkan bir liste söz konusu. Sizin de görebileceğiniz üzere tamamen üst segmente ait araçlar geliştiren markaların ön planda olduğunu ve Lamborghini markasının ciddi anlamda yüksek fiyatlı araçlar geliştirdiğini net bir şekilde görebilme şansına da sahip oluyoruz.

Pahalı Araba Almamak için Sebepler

Türkiye’de araba alırken dikkat etmeniz gereken birçok farklı detay var. Vergi oranları başta gelmek üzere dikkat etmeniz gereken parça seçenekleri ya da bu gibi aklınıza gelebilecek teknik anlamda yetersiz kalabileceğimizi düşündüğümüz birçok farklı konuyu da bunların içerisinde inceleyebilme şansına sahibiz.

Vergi oranlarımız öncelikle çok yüksek ve bu tip araçların vergileri neredeyse her sene bir ev alacak paranın verilmesi anlamına geliyor ki bu rakamların normalden çok çok daha yüksek olduğunu net bir şekilde söyleyebilme şansına erişiyoruz. Bununla birlikte bu araçlar son derece üst segment kaliteye sahip araçlar ve ülkemiz standartlarının ciddi şekilde üstündeler.

Bu araçların ülkemizde bakım ve onarımının yapılmasına yönelik teknik donanıma sahip merkezler ve çalışanların olması üzerinde de soru işaretleri söz konusu olabilir. Bu neden dolayısı ile araç alma gibi bir plan içerisinde iseniz seçici olmanız ve düşünmeniz sizler adına yine bir avantaj teşkil edecektir. Daha fazla seçenek için sitemizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılının En Çok Satan Araba Markaları başlıklı yazımızda 2016 en çok satan araba markası hangisi, 2016 yılının en çok satan araba markaları ve otomobil markası seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here