Dünyanın En Hızlı Arabaları Listesi

0
535

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte dünyanın en hızlı arabaları listesi üzerinde incelemeler yapacak ve en yeni seçenekleri çok daha yakından inceleyecek fikir sahibi olacağız. Türkiye genelinde otomobil tutkunlarının genellikle üzerine eğilim gösterdikleri bu konuya çok daha yakından bir bakış atma yoluna gideceğiz.

Hız dediğimiz zaman sizlerin aklına genellikle bilindik markalar olan Bugatti, Ferrari, Porsche ya da bu gibi araç markaları gelebilir. Ancak perde arkasında her ne olursa olsun sizleri ciddi anlamda şaşırtacak ve belki de adını ilk defa duyacağınız araç markaları olduğunu da net bir şekilde söyleyebilme şansına sahibiz. Bu anlamda bir listeyi sizler için oluşturma yoluna gittik.

Dünyanın en hızlı arabası hangisi? Bu sorunun yanıtını da şuan için konumuz içerisinde bulacak ve dünyanın en hızlı arabalarını ismen tanıma şansına da sahip olacaksınız. Tabi ki bu araçların geneli yarış orjinli araçlar gibi görünse de her ne olursa olsun altyapı olarak da sizlere mükemmel ötesi seçenekler sunan araçlardan birisi olarak da dikkat çekecek.

Dünyanın En Hızlı Arabaları Listesi

Tekrardan söylüyorum liste içerisinde ki araç modelleri sizleri ciddi anlamda şaşkınlığa uğratabilir. Bizler sizlere bu yazımızda araçların modellerini verirken aynı zamanda maksimum kaç kilometre değeri gördükleri ile alakalı olarak da bilgiler sunacak ve kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olma amacındayız.

Piyasa üzerinde oldukça uzun çaplı bir araştırma yaptık ve araştırmamız sonucunda elde ettiğimiz verilere göre ortaya gerçek anlamda ilgi çekici seçenekler çıktı. Düşünün ki hemen hemen uçak hızına yaklaşmış araç modelleri mevcut ve bu modeller, maksimum hız düzeyinde sizlere çok farklı bir deneyimi tek seferde sunuyor. Markalara aşina olmasanız da internet üzerinde araştırma yaparak resim galerilerini inceleme şansına da sahip olabilirsiniz. Dünyanın en hızlı arabaları sırası ile aşağıdaki gibidir;

  1. Hennessey – Venom GT (435 KM/H)
  2. Bugatti – Veyron Super Sport (431 KM/H)
  3. Koenigssegg – Agera R (418 KM/H)
  4. SSC – Ultimate Aero (413 KM/H)
  5. Saleen – S7 (399 KM/H)
  6. Koenihssegg – CCX (394 KM/H)
  7. McLaren – f1 (386 KM/H)
  8. Zenvo – ST1 (374 KM/H)
  9. Pagani – Huayra (370 KM/H)
  10. Noble – M600 Gumpert Apollo (362 KM/H)

şuan için liste içerisinde en çok dikkat çeken araç modelleri olarak dikkat çekiyor. Bazı markalar sizlere bu anlamda yabancı gelebilir ancak modellerin internet üzerinde yer alan videolarını incelediğiniz zaman gerçek anlamda etkileyici araç modelleri olduğunu da net bir şekilde inceleyebilme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın.

Dünyanın En Hızlı Markaları

Aslında bu listede dünyanın en hızlı markalarını da net bir şekilde inceleyebilme şansına sahip oluyorsunuz. Motor anlamında sınırları tam anlamı ile zorlayan ve ülkemiz standartları için baktığımızda yine çok üst segment bir araç modeli olarak dikkatleri üzerine çekiyor diyebilmekteyiz. Öyle ki daha farklı markaları da inceleyebiliriz.

Ferrari, Porsche, McLaren, Bugatti gibi araç markalarını günümüz televizyonlarında ya da internet siteleri üzerinde net bir şekilde inceleyebilme şansına sahip oluyoruz. Koeingssegg, örnek olarak ilk defa duyabileceğiniz markalardan birisidir ve genellikle üst segment motor seçeneklerine sahip hızlı araba modelleri geliştirir. Bu şekli ile nam salmıştır.

Ülkemizde bu kadar yüksek hız yapan araba modellerini genellikle nüfuslu zenginlerin altında görebilme şansına sahip oluyoruz. En yaygın olarak ülkemizde Ferrari markası gidiyor. Yurtdışından dilendiği takdirde özel izinler ile araç getirtebilme şansına da sahip oluyorsunuz. Hennessey, bu anlamda hız sınırlarını alt üst etmiş gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan En Çok Yakan Arabalar Listesi başlıklı yazımızda çok yakan arabalar için bilinmesi gerekenler, en çok yakan araba hangisi ve en çok yakan arabalar listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here