Dacia Otomatik Vitese Geçiyor

0
150
Dacia Sandero
Dacia Sandero

Araç üretimi dağıtımı ve servis hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren Romanya asıllı Dacia şimdilerde otomatik şanzıman özelliğini de sunmaya başladı. Easy-R adını verdikleri yarı otomatik şanzıman sistemini Avrupa’da sunmaya başlayan Dacia, Easy-R sistemini şimdilik Sandero, Sandero Stepway ve Logan MCV modellerinde kullanacağını açıkladı.

Dacia Sandero Stepway
Dacia Sandero Stepway

Yeni Easy-R vites kutusu elektronik tahrik sistemine sahip olup bilgisayar kontrollü yapısı ile dikkat çekmektedir. Dacia’nın Sandero, Sandero Stepway veLogan MCV modellerine entegre ettiği Easy-R, 3 modelde de TCe 90 Start&Stop seçeneği ile sunulmaktadır. Her 3 modelde de yer alan 0.9 litrelik 3 silindirli turbo benzinli motora entegre edilmiş olan Easy-R şanzıman ile 2.250 devir/dakika’da 140 Nm tork ve 5.000 devir/dakika’da 90 HP güç üretmektedir. 3 model de sahip olduğu 0.9 litrelik turbo benzinli motor ve Easy-R şanzıman ile 0-100 Km/h ivmelenmesini 11.1 sn’de gerçekleştirmektedir. 175 Km/h maksimum hıza ulaşabilen Sandero, Logan MCV ve 168 Km/h maksimum hıza ulaşabilen Sandero Stepway’ın yakıt tüketimleri de oldukça düşük seviyelerde yer almaktadır. Sandero ve Logan MCV şehir içi 5.7 litre, şehir dışı 4.5 litre ve ortalamada 4.9 litre yakıt tüketimine sahip olurken, Sandero Stepway ise Şehir içi 5.7 litre, şehir dışı 4.7 litre ve ortalamada ise 5.1 litre yakıt tüketimine sahip olmaktadır.

Dacia Sandero
Dacia Sandero

5 kademeli olarak sunulan Easy-R şanzımana sahip Dacia modellerinin manuel modelleri ile yakıt tüketimi, ivmelenme ve maksimum hız konularında aynı sayısal verilere sahip olması, Easy-R otomatik vites seçeneğinin konfor ve verim açısından ön planda olmasını sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here