Bir Arabanın Ortalama Yıllık Masrafı Ne Kadardır?

0
1084

Bugün ki makalemizde genellikle merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çeken bir arabanın yıllık masrafları ile alakalı olarak liste yapacak ve ortalama ne kadar ödediğinize bakacağız. Bu değerler aracın modeline ve şoförün yaşı gibi unsurlara bağlı olarak değişse de genel olarak bir otomobil için bir yıl içerisinde ödediğiniz sabit ücretler her zaman aynıdır.

Otomobiller her ne olursa olsun günümüzde birçok farklı yasa ile koruma altına alınıyor ve Türkiye’de daha güvenli bir trafik meydana getirebilmek adına sürekli adımlar atılıyor. Hal böyle olunca sizlerde hesabınız ile alakalı olarak detayları elinizde tutmak istiyorsunuz. Günümüzde özellikle sigorta şirketleri ile alakalı olarak yaşanan sıkıntılar da herkesin malumu.

Aracınızın bir yıl içerisinde size ödettiği maddi seçenekler genellikle sabittir. Ek masraflar bu fiyatlandırmaların içerisine dahil olmayacağından dolayı her ne olursa olsun seçici olmak ve dikkat etmek gerekiyor. Bu makalemizde de tam olarak bu konu üzerinde duracak ve sizlere mümkün mertebe en iyi seçenekleri sunacağız.

Arabaların Yıllık Sabit Masrafları

Bir arabanın dediğimiz gibi yıl içerisinde belli başlı ödenekleri vardır. Binek otomobil masrafları ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunarak mümkün mertebe en kaliteli seçenekleri sizlere sunma yolunda somut adımlar atacağız. Daha fazlası için günlük olarak sitemizi takip etmeyi kesinlikle ama kesinlikle ihmal etmeyin.

Araç Vergisi: Aracınızın modeline, motor düzeyine ve lüks kapasitesine göre maddi ücretiniz genellikle her sene sabittir.

Araç Yıllık Bakımı: Aracınızın 2 yıllık periyodik bakımlarını TüvTÜRK istasyonlarında ortalama 180 TL ücret ile yaptırmaktasınız. Egzoz emisyon testi için ek olarak 20 TL ödemektesiniz.

Araç Sigortası: Zorunlu trafik sigortanızı bağlı bulunduğunuz şirketin fiyat seçeneklerine göre ödersiniz. Bu ücretleri belirlerken araç sahibinin yaşı, kaç yıldır ehliyetli olduğu ve aracın modeli gibi detaylarda dikkate alınır.

Kasko: Aracınızın kaskosu varsa yıllık ücretlerde bu fiyatlara ortalama şekilde dahil edilir ve sizler genel brüt bu 4 ödemeyi yaparsınız.

 

Bir önceki yazımız olan Egzozdan Alev Çıkmasının Nedenleri başlıklı yazımızda egzozdan alev çıkması ve egzozdan alev çıkmasının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here