Araç Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

0
97

Bugün ki yazımız ile birlikte sizlere araç kredisi ile alakalı olarak merak ettiğiniz tüm konularda bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Bildiğimiz gibi artık insan hayatı için olmazsa olmazlardan birisi de otomobildir. Nitekim sektörel olarak da ülkemiz genelindeki büyüme hızı anlatılamayacak kadar yüksektir.

Otomobil kredisi konusunda merak edilen soruları yazımız içerisinde tıpkı sizler gibi sorarak mümkün olan en net bilgileri sizlere sunmak ve fikir edinmenize de yardımcı olmak amacı içerisinde olacağız. Bu anlamda statüler ile alakalı olarak da bankaların tutumu ile alakalı olarak da sizlere araştırmalarımız sonucunda elde ettiğimiz seçenekleri sunacağız.

Araç Kredisi Nedir?

Sıfır model otomobil almak için bankalardan alabileceğiniz kredi türüdür. Genel olarak bu krediyi alırken otomobil alacağınız markanın da sizlere kefilliği söz konusu olabilmekte ve buna göre kredi alabilmektesiniz. Özellikle belirli aralıklar ile düzenlenen araç kredisi indirimleri ile alakalı olarak seçenekleri inceleyebilmek önemlidir.

Genel olarak düşük faizler ile araç kredisi almak sizlere ödeme kolaylığı açısından da son derece iyi seçenekler sunacaktır. Krediyi genel olarak otomobil markasının anlaşmalı olduğu bankalardan alacağınızı da düşündüğümüz zaman önemli bir detay olarak da yine dikkatleri çekecek bir detay olacaktır kanısındayız. Kredi ile alakalı markayla da iletişime geçmek çok önemlidir.

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

arac-kredisi

Bu konuda öncelikli olarak hangi araç markasından araba alacaksanız onların showroom’larına giderek iletişim kurmanız sizlerin yararına olacaktır. Uygun kredi faiz oranları ile birlikte anlaşmalı bankalardan kredi almanız sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte kredi alımlarınızda haricen bankalara da başvurmanız mümkün hale gelmektedir.

Herhangi bir güvenilir bankaya giderek araç kredisi başvurusu yapabilme şansına sahipsiniz. Alacağınız krediyi bankanın faiz oranları çerçevesinde alacağınızı unutmayın. Kredi alırken ise bankaların dikkate aldıkları birçok farklı detay vardır. Bu neden dolayısı ile detayları çok daha yakından takip etmeniz sizler adına son derece önem arz edecek bir detay olacaktır da denebilir.

Araç Kredisi Şartları Nelerdir?

Araç kredisi alırken aslında şarttan ziyade sizlerin borçlarınıza olan sadakatiniz ve ödeme rutinleriniz dikkate alınmaktadır. Kredi puanınız bu aşamada çok büyük önem arz eden detaylardan birisi olarak da dikkat çeker. Findeks dediğimiz sistemden ödeme rutinlerinizi kontrol ederek kredi puanınızı öğrenmeniz sizler adına diğer bir avantaj unsuru olacaktır.

Kredi notunuz ne kadar yüksek ise o kadar kolay şekilde hemen hemen tüm bankalardan sorunsuz bir şekilde kredi alabilme şansına da sahip olabileceğinizi net bir şekilde söyleyebiliriz. Ancak bu anlamda sıkıntı yaşıyor ve ödeme rutinlerinizi kaçırıyorsanız bankalar sizlere hızlı bir şekilde araç kredisi verirken tereddüt edeceklerdir ve bu da diğer önemli bir detay diyebiliriz.

Araç Kredi Üst Sınırı

Araç kredisi alımlarınızda da bankaların belirlediği bir üst sınır seçeneğine tabi olacağınızı unutmayın. Markalar ile anlaşmalı olan bankalarda belli bir miktara kadar düşük faiz oranları ile kredi alabileceğiniz gibi harici bankalar ile çalışmanız durumunda yine onların kurallarına tabii olacağınızı da kesinlikle ama kesinlikle unutmamalısınız.

Araç kredilerinde aslında sizlerin de ödeme rutinleriniz üst sınırı belirleyecektir. Kredi puanınıza göre araç kredisi alabileceğinizden dolayı bu durum biraz da bankaların sizlere sunabilecekleri insiyatifler içerisinde gösterilebilir. Bu neden dolayısı ile araç alımlarınızda kredi ihtiyacınız olması durumunda öncelikli olarak marka yetkilileri ile görüşün.

Bir önceki yazımız olan Çekiş Kontrol Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir? başlıklı yazımızda ANTİ-PATİNAJ SİSTEMİ, asr ve asr nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here