Araç Kampanyaları İkinci Eli Vurdu

0
96

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, özellikle Aralık ayında yapılan araç kampanyaları nedeniyle ikinci el araba satışlarında durgunluk olduğunu açıkladı.

Aydın Erkoç yaptığı açıklamada her sene olduğu gibi Aralık ve Ocak ayında otomobil firmalarının yaptığı araç kampanyalarının ikinci el piyasasını kısa süreliğine de olsa yavaşlattığını söyledi. Çeşitli otomobil kampanyalarının yanı sıra faiz indirimleri ve uygun kredi imkanlarının kullanıcıları cezbettiği ve ikinci el yerine sıfır araç aldıkları ifade edildi.

2. El araba
2. El araba

İkinci Elde En Çok Tercih Edilen Marka

Erkoç, sıfır kilometre arabalarda kredilerin markalar tarafından desteklendiğini ancak ikinci elde böyle bir şansın olmadığını belirterek kredi kampanyalarının sıfır araç alımlarında tercih etmek için büyük fark yarattığını belirtti. Ekonomideki düzelmelerin ardından piyasalarda canlanma olacağı beklenirken, sıfır arabalarda yapılan kredi imlanları, kampanyalar ve uygun alım şartlarının ikinci el araba piyasasını etkilemeyeceği konuşuluyor. Bilindiği gibi sıfır araba alımlarında vergi avantajları da daha uygun oluyor. Hem masrafsız araç almak isteyenler hem de vergi kolaylıkları, ikinci el araba piyasasını derinden etkileyen diğer faktörler. Yaz aylarına doğru dolar ve euro kurlarının otomobil piyasasına etkileri nedeniyle fiyatlarda yükselme olacağı beklenirken yazın ortasında da bir sonraki senenin araba modelleri piyasaya çıkmış olacak. Bu bakımdan araba kampanyalarından yararlanarak sıfır otomobilleri bu dönemde almanın daha uygun olacağı belirtiliyor. Ayrıca yıl sonu araç kampanyalarından yararlanan araba kullanıcılarının amortisman düşüşü nedeniyle de uygun fiyata araba alabildiği biliniyor.

2016 yılına Toyota, Volkswagen, Hyundai, Fiat, Citroen, Peugeot, Seat ve Kia gibi bir çok firma yeni kampanyalar yaparak girdi.

Bir önceki yazımız olan Toyota Yaris 2016 Kampanyası başlıklı yazımızda toyota yaris ve toyota yaris kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here