70.000 TL ile Hangi Arabalar Alınır?

0
104

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte merak edilen konulardan birisi olarak dikkat çeken 70.000 TL ile hangi arabalar alınır sorusunun yanıtına biraz daha yakından bakacak ve fikir sahibi olacağız. Bildiğimiz gibi kısa zaman içerisinde otomobil piyasası öyle bir noktaya geldi ki her ne olursa olsun bu seçenekler üzerinde fazlası ile durmak gerekiyor.

Türkiye’de özellikle KDV ve ÖTV bindiği zaman araç ücretlerinin normalden çok daha yüksek bir hale gelmesi insanların canını sıksa da zaman içerisinde sunulan seçeneklerin niteliği ve kalitesi ortaya son derece ilgi çekici seçenekler çıkardı. Belli bütçeler ile belli markaların araç modellerini sorunsuz bir şekilde alabilme şansına sahip oluyorsunuz.

70.000 TL, günümüz otomotiv sektöründen araç sahibi olabilmek için son derece ilgi çekici seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor ve bu durum beraberinde ayrıca ilgi çekici seçenekleri getiriyor demek yanlış olmaz. Peki bu bütçe ile hangi markanın hangi araç modellerini sorunsuz bir şekilde alacağınızı biliyor musunuz? Yardımcı olmak istiyoruz.

70.000 TL ile Hangi Arabalar Alınır?

Öncelikle günümüzde kaliteli ve sizlere sorun yaşatmayacak arabalar satın almak amacı içerisinde iseniz 50.000 TL üstü bütçe çok iyi olacaktır. Büyük markaların araçları için çok daha yüksek meblalar elbette ki yine ön plana çıkan seçeneklerden birisi olacaktır. Zamana bağlı olarak yaşanacak gelişmelerin niteliği de önem arz eder.

70.000 TL’lik bütçe ile birlikte büyük kapsamlı birçok markadan sorunsuz bir şekilde araç satın alabilme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın. Türkiye bu anlamda özellikle geçmişten günümüze çok daha farklı bir şekle büründü. Şimdi sizlere öneri niteliği taşıyacak olan bu önerilerimiz ile birlikte uzun vadede en ufak sorun yaşamayacaksınız. İnsanların da fikirleri alınarak 70.000 TL ile çok rahat bir şekilde alabileceğiniz araçların listesi aşağıdaki gibidir;

 1. Volkswagen Passat
 2. Volvo C30
 3. Skoda Superb
 4. Ford Mondeo
 5. Volkswagen Scirocco
 6. Citroen C5
 7. Subaru XV
 8. Peugeot 508
 9. Renault Latitude
 10. Opel Zafira

günümüzde alabileceğiniz ve sizlere önerebileceğimiz gerçek anlamda kendisini kanıtlamış olan mükemmel ötesi araç modellerinden birisi olarak da dikkat çeker.

Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabi ki bu anlamda birçok farklı seçenek üzerinde sorunsuz bir şekilde durabiliriz ancak araba alırken özellikle ve özellikle marka seçimini çok ön planda tutmanız sizler adına iyi olacaktır. Kaliteli markaların arabaları, uzun vadede sizleri çok daha az sıkıntıya sokar ve teknolojik anlamda da en yeni seçenekleri yine sizlere sunar.

Bununla birlikte şase kalitesi anlamında da kendisini ispatlamış markalar her zaman ön planda tutulmalıdır. Otomobil alırken insanların öncelikli olarak ön planda tuttukları seçenek maddiyat, sonrasında ise kalitedir. Aslında bunun tam tersi olması gerekir ancak ülkemizde gerçekten normalin çok üstünde fiyatlar ile araç sahibi olabilme yoluna gidiyoruz.

Araba alımı yaparken özellikle renk seçeneklerine, motor hacmine, iç ve dış tasarım seçeneklerine dikkat ederek sizleri en iyi şekilde tatmin edecek araç modellerinde tercih kullanmanız yine akıllıca bir seçenek olacaktır. Genel olarak dikkat edilmesi gereken başlıklar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 1. Marka tercihinizi kaliteli markalardan yana kullanın.
 2. Aracınızın motor ve şase durumu mümkün mertebe yüksek olsun.
 3. Yakıt tasarrufu anlamında dost araç modellerine yönelin.
 4. Dizel araç seçenekleri her zaman için idealdir.
 5. Sizin insiyatifiniz dahilinde tabi ki ancak otomatik vites araçlardan uzak durmanız iyi olacaktır.
 6. Yedek parça konusunda sizlere ciddi kolaylıklar sunan markalar her zaman avantaj demektir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Benzin İstasyonları Listesi başlıklı yazımızda en iyi benzin istasyonları listesi ve en iyi benzin istasyonu hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here