30.000 TL ile Alınabilecek Arabalar Listesi

Araç Bakımı & Performans Cagkan SezginBugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte 30.000 TL ile alınabilecek arabalar listesi üzerinde duracak ve bütçemiz doğrultusunda alabileceğimiz en iyi araba önerilerini inceleyeceğiz. Günümüz otomobil piyasaları incelendiği zaman araç fiyatlarının son derece fahiş olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Hal böyle olunca tercihlerimiz de bu noktada çok büyük önem arz ediyor da diyebiliriz.

Günümüzde kaliteli bir araç almak ve bu anlamda kafanızın rahat etmesi için yapmanız gereken öncelikli seçenek 70.000 TL üzeri bir bütçe ayarlamak ve bunun üzerine daha önceki süreçte açtığımız konulardan birisini incelemek olacak. Genel olarak net istediğiniz özelliklere sahip bir aracı bu fiyata bulmanız zorlaşabilir. Ancak ne olursa olsun araştırmakta yarar var.

30.000 TL ile hangi arabalar alınabilir? Bu soruyu internet üzerinde araştıran çok geniş bir kitle olduğunu biliyoruz ve sitemiz içerisinde mümkün mertebe sizleri bu anlamda bilgilendirme yoluna gitmek istiyoruz. Bu anlamda birçok farklı şoförün fikirlerine başvuruldu ve ortaya çıkan liste aslında her anlamda ilgi çekici diyebiliriz sanırım.

30.000 TL ile Alınabilecek Arabalar Listesi

Günümüzde aslında araba almak için yeteri kadar iyi bir mebla olarak göze gelmiyor. Tabi ki bu fiyatlar ile de alabileceğiniz araç modelleri var ancak her ne olursa olsun bu anlamda seçici olmak da son derece ciddi şekilde yarar görüyoruz. Her bütçeye göre ülkemiz genelinde belli araç sınıflarından satın alma yapma şansına sahip oluyorsunuz.

30.000 TL ilk aşamada yüksek segment bir araç almak için yeterli olmasa da zaman içerisinde daha iyi bir para biriktirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz araç modelini alabilmek adına sizlere bir nevi ön ayak olmak için yeterli olacaktır. Bilhassa Türkiye piyasasında bu durum tam anlamı ile bu şekilde ilerliyor desek sanıyorum ki  yanılıyor olmayacağız. Listemiz aşağıdaki gibidir;

  1. Volkswagen Polo
  2. Chevrolet Aveo
  3. Ford Fiesta
  4. Opel Corsa
  5. Toyota Yaris
  6. Hyundai i20
  7. Fiat Punto
  8. Renault Clio HB
  9. Citroen C3
  10. Nissan Micra

şuan için en iyi seçenekleri sizlere sunacak ve bu bütçe ile alınabilecek en iyi araba modelleri olarak dikkatleri üzerine çekiyor diyebilme şansına sahibiz.

Uygun Bütçeli Araba Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde otomobil fiyatlarının çok ciddi bir şekilde yükselmesinin ardından insanların yeni otomobil alırken çok ciddi bir araştırma süreci içerisine girdiklerini net bir şekilde söyleyebilme şansına da sahip olabiliyoruz aslında.

Uygun bütçeli araba alırken her ne olursa olsun aracın sağlamlığından ve performansından ödün vermeyecek şekilde seçimlerinizi yapmanız çok daha akıllıca olacaktır. Türkiye genelinde bu seçimler üzerinde birçok farklı bakış açısı söz konusu ancak her ne olursa olsun dikkatli olmakta ve buna göre hareket etmekte yarar var.

30.000 TL, günümüzde her anlamda iyi seçenekler sunan ve üst segment bir araç alabilmek için yeterli bir mebla olmasa da yukarıdaki araç listesi içerisinden en uygununu sorunsuz bir şekilde seçip ikinci el olarak da olsa satın alabiliyorsunuz. Ama yinede tedbirli olmakta ve dikkatli hareket etmekte yarar var.

İkinci el araba alırken özellikle hasarlı olmamasına ve orjinalinin bozulmamış olmasına ne kadar özen gösterirseniz sizler adına o kadar büyük avantaj teşkil edecektir. Bunun dışında ek olarak aracın performansı ile alakalı olarak da güncel durumunu en iyi şekilde analiz etmeniz sizler adına yine bir avantaj teşkil edecektir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Halk Otomobilleri Listesi başlıklı yazımızda en iyi halk otomobili hangisi, en iyi halkt otomobilleri listesi ve halk otomobili nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Cagkan Sezgin {Cagkan Sezgin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir