2017 Volvo S90 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

0
184

2017 Volvo S90 Teknik Özellikleri ve Resimleri Yayınlandı

Dünyada ve ülkemizde popüler olan modellerden birisi olan Volvo S90 ile alakalı olarak 2017 yılına özel çalışmalar kesinleşti ve her anlamda resimler, teknik detaylar resmi olarak açıklandı. Sağlamlık, estetik, konfor ve aynı zamanda kaliteyi sizlere tek bir platformda en iyi şekilde sunan markalardan birisi olarak dikkat çeken Volvo, yine maksimum özveri ile geliyor diyebiliriz.

2017 Volvo S90 ile alakalı olarak detayları sizler için net bir şekilde araştırdık ve fikir sahibi olabilmeniz için detaylarını derinlemesine bir analiz ile sizlere sunmak istiyoruz. Tasarım, donanım ve teknik açıdan her şekilde kalitenin tanımını sizlere yaşatacak araç modellerinden birisini incelemek istiyoruz.

 • 0 Litre 190 Beygir 400 NM Tork (6 İleri Manuel Şanzıman) Turbo Dizel Motor D4 Modeli
 • 0 Litre 235 Beygir 480 NM Tork (8 İleri Otomatik Şanzıman) Turbo Dizel Motor D5 Modeli
 • 0 Litre 320 Beygir 400 NM Tork (8 İleri Otomatik Şanzıman) Turbo Benzinli Motor T6 AWD Modeli
 • 0 Litre 407 Beygir 640 NM Tork (8 İleri Otomatik Şanzıman) Turbo Benzinli ve Elektrikli Motorlu T8 AWD Modeli

Gibi seçenekleri ile günümüzün en modern ve motor donanımı açısından seçenekleri çeşitli olan araç modellerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Tabi ki aracın konsept resimleri de ciddi anlamda ön plana çıkıyor. İç ve dış tasarıma daha yakından bakalım.

2017 Volvo S90 İç ve Dış Tasarım

Dış kasa tasarımı anlamında bildiklerimizin aksine bir şekilde Mercedes modelleri andıran bir kasa tasarımına sahip olacak aracımız içerisinde aynı zamanda genişlik ön plana çıkıyor. Yani hem şoför hem de yolcu rahatlığı için her türlü detay düşünülmüş. Her zaman olduğu gibi yine güvenilir kasa yapısı ile ön plana çıkan bir araç olacak.

Aracın iç mekanında ise ön plana çıkan seçenekler arasında açık renk deri koltuk döşemeleri dikkat çekiyor. Elektronik gösterge paneli ile çok daha şık bir görünüme kavuşturulan aracımızda son teknoloji güvenlik sistemleri yer alacak. Farklı renk seçenekleri aracı ayrıca ön plana çıkaracak.

2017 Volvo S90 Güvenlik

Aracın güvenlik ile alakalı olarak ne gibi detayları içerdiği henüz firma tarafından açıklanmadı. Ancak aldığımız bilgilere göre günümüz otomobil teknolojilerinin geldiği son noktada ki mümkün olan her türlü önlem araç içerisinde alınmış ve sizlere sunulmuş olacak. Araç içerisinde olmasını beklediğimiz bazı güvenlik seçenekleri şu şekilde;

 • Yoğun Trafik Odaklı Hız Sabitleyici (ACC)
 • Şehirde Güvenlik Sistemi
 • Sürücü Uyarı Kontrolü (DAC)
 • Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi (LDW)
 • Trafik İşaret Algılayıcısı (RSI)
 • Dinamik Denge ve Çekiş Kontrolü (DSTC)
 • Lastik Basıncı Takip Sistemi (TPMS)
 • Acil Fren Farı (EBL)

Gibi güvenlik seçenekleri ile tam anlamı ile paket bir donanıma sahip olarak sizlere sunulacak olan araçlardan birisi olacak. Aynı zamanda aracın güvenlik ödülü alması da beklediğimiz gelişmeler arasında yer alıyor.

2017 Volvo S90 Fiyat Listesi

Bahsettiğimiz üzere araç 2017 yılı için planlanan bir araç olarak dikkat çekiyor. Fiyat listesi ile alakalı olarak detaylar kesin bir şekilde elimize ulaşmadı ancak 2016 modeli ile arasında uçurum bir fiyat farkı olmayacağını da ek olarak söylememiş gerekiyor. Bununla ilgili her türlü soru ve sorununuzu bizlere iletmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Hyundai Elantra Teknik Detayları Belli Oldu başlıklı yazımızda elentra, hundai elentra 2.el ve hyundai elantra hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here