2017 Toyota GT 86 Teknik İnceleme ve Fiyatı

0
713

2017 Toyota GT 86 Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Yakın bir zaman dilimi içerisinde yollara çıkacağı haberini aldığımız Toyota GT 86 modeli ile alakalı olarak araştırmalarımız sonucunda son derece iyi bilgiler edindik. Toyota markasının yarış otomobili sınıfında geliştirdiği ve tasarımı ile dikkat çeken bu araç, 2017 yılına tabiri caiz ise damga vuracak seçenekleri ile de ön plana çıkıyor.

2017 Toyota GT 86 ile birlikte motor seçenekleri anlamında da farklı bir düzen benimseme yoluna gidecek olan Toyota’nın iç ve dış tasarım ile alakalı olarak da sürekli daha yaratıcı seçenekleri geliştirmesi de markayı dünya genelinde ön plana çıkaran başlıca seçenekler arasında yer alıyor demek yanlış olmaz.

2017 Toyota GT 86 Teknik Özellikleri

Araç, adından da anlayabileceğiniz üzere GT sınıfı için geliştirilmiş olan ve sürat araçları içerisinde niteleyebileceğimiz yüksek performanslı araç modellerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekti diyebiliriz. Aracın motoru son derece güçlü olacağı gibi Toyota motor teknolojisinin sunduğu eşsiz bazı özelliklere de sahip olacak. Aldığımız bilgilere göre araçta sunulacak motor aşağıdaki gibidir;

2.0 Litre – Benzinli – Tam Otomatik Şanzıman – Atmosferik Motor

Seçeneği şuan için elimize geçen tek bilgi diyebiliriz. Aracın deneme süreçleri içerisinde görüntülenmesi son derece iyi oldu. Grandprix pistlerinde denenen ve hız anlamında da sınırları ciddi anlamda zorlayan bir araç durumuna gelen GT 86 ile birlikte özellikle günümüz gençleri çok farklı bir otomobil deneyimi yaşayacak.

2017 Toyota GT 86 İç ve Dış Tasarım

Toyota markasının 3 sene öncesinde ilk olarak piyasaya sürdüğü mükemmel tasarıma sahip o spor görünümdeki efsane araç, yine hemen hemen aynı tasarım ile bizlere sunuluyor olacak. Bir nevi Dodge Viper görünüme sahip olacak olan aracımızda aslında bir nevi de Porsche Carrera dizaynı sizlere sunulacak.

Çelik alaşım jantlar ve ağırlıkta gri renk olarak üretilecek olan aracımızda kesin hatlar ciddi anlamda dikkat çekiyor. İç mekanında da sizleri rahat ettirmek için her türlü detay düşünülmüş. Tek kapı tasarımı ile yine ilgi çekici bir görünüme sahip olacak araç, her anlamda diğer mdoellere taş çıkartıyor.

Deri koltuk döşemeleri, geniş koltuk aralıkları, yol bilgisayarı ve teknolojik donanımı ile birlikte kendi segmentinin en iyi araçlarından birisi olacak. Performans tutkunlarına da istedikleri performansı en iyi şekli ile sunacak.

2017 Toyota GT 86 Güvenlik

Toyota markasının günümüz otomobil teknolojilerinde bir öncü olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Güvenlik sistemleri anlamında da araçlarını tam donanımlı olarak geliştirmeyi ihmal etmeyen Toyota, GT 86 modelinde de yine her aracında kullandığı o teknolojileri kullanma yoluna gidecek. Bu anlamda elimize çok fazla bilgi gelmedi ancak tahminlerimiz doğrultusunda olmasını beklediğimiz özellikler aşağıdaki gibidir;

  1. Lastink Basınç Kontrol Sistemi
  2. Elektronik Denge Sistemi
  3. Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi
  4. Multimedya LCD Ekran
  5. Sürücü Takip Sistemi

Şuan için olmasını beklediğimiz bazı özellikler olarak ciddi şekilde ön plana çıkıyor.

2017 Toyota GT 86 Fiyatı

Otomobil ile alakalı tahmini fiyat $ 27,000 – $ 28,000 arası olacak gibi gözüküyor. Tasarım aşamasında olan ve kısa süre içerisinde çok daha kesin şekilde detaylarını öğrenebileceğimiz araç, sizlere daha yeni seçenekler sunacak.

Sitemizi takip ederek yakın bir zaman dilimi içerisinde meydana gelecek olan gelişmeleri çok daha yakından inceleyebilme şansına erişeceksiniz. 2017 model araba haberleri için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan 2017 Volvo XC60 Teknik İnceleme başlıklı yazımızda 2017 Volvo XC60, 2017 Volvo XC60 Fiyatı ve 2017 Volvo XC60 Teknik Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here