2017 Toyota Corolla Teknik Özellikleri ve Fiyatı

0
1128

Markanın ülkemizde geçmişten günümüze en çok ilgi gören modeli olarak niteleyebileceğimiz Toyota Corolla, kalitesini sürekli olarak çok daha yükseltmeye ve en çok tercih edilen otomobillerin başında gelmeye de devam ediyor diyebiliriz. Ülkemizde artık fark yaratan araç modelleri yurtdışından da getirilerek satılıyor.

2017 Toyota Corolla ile alakalı olarak seçenekler internet üzerine şimdiden düştü. Araç incelemeleri ile 2017 modellerini de tanımanıza yardımcı olduğumuz gibi aynı zamanda sitemizin de güvenilirliğini arttırma amacı içerisindeyiz. Aracın teknik detayları ile alakalı olarak bazı seçenekler internet üzerine düştü ve bizimde onama yapmamızın ardından haberimizi oluşturmak istedik.

2017 Toyota Corolla Teknik Özellikleri

Corolla modelinin en iyi yanlarından birisi de motor seçenekleri anlamında en ideal seçenekleri kullanıcıların beklentilerine göre sunmasıdır. Corolla, sürat arabasından ziyade günlük binek otomobil sınıfında en dayanıklı seçenekleri sizlere sunduğundan dolayı ayrıca dikkat çeken unsurlardan birisi olarak da nitelendirilebilir. Teknik detaylar elimize ulaştığı kadarı ile aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir;

1.8 Litre 140 Beygir 173 NM Tork Benzinli 5 İleri Manuel Şanzıman

Şuan için bizlere ulaştırılan tek motor seçeneği. Ancak 2 – 3 ay içerisinde aracın tam otomatik şanzıman seçeneği ile birlikte dizel motor modelinin de kesinleşeceği gündemde. Dolayısı ile bu araç ile alakalı olarak en güncel seçenekleri sitemiz içerisinde takip edebileceksiniz.

2017 Toyota Corolla Güvenlik Seçenekleri

Her Toyota modelinde olduğu gibi bu araç ile alakalı olarak da sunulan güvenlik seçenekleri tam anlamı ile ödüllük olacak. Toyota araçlarının en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi de içerisinde güncel güvenlik teknolojilerini son hali ile bulundurmaktadır. 2017 model araçlarında da yine devrim niteliğinde özellikler olacağına eminiz. Şuan için araçta olmasını beklediğimiz güvenlik seçenekleri aşağıdaki gibidir;

 1. Refakatçi Aydınlatma Teknolojisi
 2. Elektronik Kumanda Isıtmalı Yan Aynalar
 3. Geri Görüş Kamerası
 4. Ön ve Arka Park Sensörleri
 5. Otomatik Yağmur Sensörü
 6. Akıllı Giriş ve Çalıştırma Sistemi (Parmak İzi Teknolojisi)
 7. EBD ve ABS Fren Sistemi
 8. Fren Destek Sistemi
 9. Araç Denge Kontrol Sistemi
 10. Yokuş Kalkış Destek Sistemi
 11. Lastik Basınç Uyarı Sistemi

Gibi seçenekleri ile günümüzün en teknolojik ve bir o kadar da donanımlı araçlarından birisi olarak dikkatleri üzerine çekecek. Araç, her anlamda donanımlı bir sistem olarak da ön plana çıkacak.

2017 Toyota Corolla Tasarım

Corolla modellerinde son 2 sene içerisinde görmeye alıştığımız tasarım yapısından çok da farklı bir görüntünün sunulmayacağını da söylemek gerekiyor. Şuan konsept resimleri deneme sürüşlerinde göze çarptığı şekilde sunuldu. Aracın kasa yapısı yine çok sağlam ve bir o kadar da dayanıklı olacak.

Bununla birlikte birçok farklı renk seçeneği ile sunulacak araçta spor bir görünüm hakim olacak ve aydınlatma sistemleri, araca çok daha farklı bir hava katacak da diyebiliriz. Şoförün rahatlığı düşünülerek hazırlanmış kokpit ise sizlere her türlü rahatlığı tek bir plan içerisinde sunacak.

2017 Toyota Corolla Fiyat Listesi

Araç ile alakalı olarak bütün seçenekleri internet üzerinden araştırmalarımız sonucunda elde ettik. Araç 2017 yılında çıkacak ve henüz geliştirilme aşamasında olan bir araç olduğundan dolayı ne yazık ki fiyat seçenekleri ile alakalı detaylar şuan kesinleşmedi.

Toyota markasının amiral gemisi olarak niteleyebileceğimiz bu araç, 2017 yılının da en çok satılmasını beklediğimiz araçlardan birisi olarak ön plana çıkacak.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Mitsubishi Lancer Yakında Yollarda başlıklı yazımızda 2017 Mitsubishi Lancer, 2017 Mitsubishi Lancer Güvenlik ve 2017 Mitsubishi Lancer Tasarımı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here