2017 Skoda Octavia Teknik Özellikleri ile Dikkat Çekecek

0
833

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte detayları geçtiğimiz gün internet üzerinden resmi olarak yayınlanan 2017 Skoda Octavia ile alakalı olarak en yeni seçenekleri inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde özellikle ülkemizin en ön plana çıkan markalarından birisi olarak Skoda ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Alman ekolüne sahip araçların ülkemizde özellikle çok daha fazla ilgi görmesi, yine fark yaratan seçenekler sunulması açısından ön plana çıkan bir detay. Çek Cumhuriyeti üretimi olarak başlayan ve ülkemize gelen Skoda, günümüzde kendi prensiplerini çok daha farklı noktalara taşıyarak modern bir araç üretim silsilesi içerisine girdi demek de yanlış olmaz.

Yeni Skoda otomobil haberleri ile alakalı olarak internet üzerinde mümkün olan en kapsamlı araştırmaları sizler için yapıyor ve fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz. Sitemizin kapsamlı içeriğinde sizlere çok daha iyisini verebilmek için yurtdışı kaynakları da çok daha net bir şekilde inceliyor ve sitemiz içerisinde daha modern seçenekleri yakalama şansına sahip oluyoruz.

2017 Skoda Octavia Teknik Özellikleri

Skoda markasının zaman içerisinde sürekli çok daha iyiyi üretme amacı içerisinde olması, sektör içerisinde konuşulan bir marka olmasına neden olan seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle en çok sevilen modellerden birisi olan Octavia, yakın zaman içerisinde çok daha yeni seçenekleri sizlere sunarak gelecek diyebiliriz.

Motor özellikleri anlamında artık tüm markalar için segment bir üst düzeye çıkıyor ve bununla birlikte Skoda markası da ciddi bir şekilde trendleri takip ederek hareket etme yoluna gidiyor demek yanlış olmaz. Yeni modelinde de motor seçeneklerini mümkün mertebe üst düzeyde tutma yoluna giden marka, önceki modellerini unutturacak. Açıklanan motor bilgisi aşağıdaki gibidir;

Motor: 1.0 lt 3 silindirli 115 ps 200 nm tork (turbo benzinli)
Şanzıman: 6 ileri manuel – 7 ileri DSG
Performans: 0-100 km/s: 9.9-10.0 saniye – Maksimum hız: 202 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 5.4 / 3.9-4.1 / 4.5 / 104-106 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4659 mm / 1461 mm / 1814 mm
Yakıt Deposu: 50 litre
Bagaj Hacmi: 590 litre
Boş Ağırlık: 1225-1250 kg

2017 Skoda Octavia İç ve Dış Tasarım

Tasarım anlamında kendi çizgisini kolay kolay bozmayan markalardan birisi olarak dikkat çeken Skoda, yine çok fazla çizgisi dışına çıkmayarak aslında bu anlamda ne kadar iddialı bir marka olduğunu bizlere net bir şekilde gösteriyor diyebiliriz. Türkiye’de markayı bu şekilde seviyor ve ilgi çekici seçenekler ortaya çıkıyor demek de yanlış olmaz sanırım.

Dış tasarımında klasik Octavia görünümü olacak olan modelde yine olgun bir kasa yapısı ciddi anlamda dikkat çekecek gibi görünüyor. Bununla birlikte çelik jant modeli ile birlikte yine kendi tarzınızı yansıtan araçta akıllı motor sistemi de dikkat çeken bir diğer detay olarak da dikkatleri çekiyor demek çok da yanlış bir bilgi vermek olmaz sanırım.

İç mekanda da özellikle rahat koltuklar ve geniş koltuk aralıkları yolculukları çok daha keyifli hale getiriyor. Elektronik gösterge paneli ve bununla birlikte güvenlik seçenekleri anlamında da yine etkileyici seçenekleri sizlere sunacak. Multimedya bilgisayarlar sizlere yine ilgi çekici seçenekler sunacak diyebiliriz.

2017 Skoda Octavia Fiyatı

Fiyat seçenekleri ile alakalı olarak sizlere şuan net bilgiler veremiyoruz ancak kısa bir zaman dilimi içerisinde yapılacak olan yeni açıklamalar ile birlikte elimize geçen bilgileri sitemizde yine siz değerli okuyucularımıza sunma yoluna gideceğimizi unutmayın. Daha fazlası için günlük olarak sitemizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan 2016 Ford Edge Türkiye Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı başlıklı yazımızda 2016 ford edge, 2016 ford edge iç ve dış tasarım ve 2016 ford edge teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here