2017 Model Volkswagen Amarok İnceleme ve Fiyatı

0
1398

Ülkemizde son dönemlerin en çok tercih edilen arazi araçlarından birisi olan Volkswagen Amarok, İsveç’te 2017 modeli ile test edilirken kameralara takıldı. Bunun üzerine giderek biraz daha derinlemesine araştırma yaptık ve araç ile alakalı olarak merak edilen birçok önemli detayı çok daha yakından inceleme şansına sahip olduk.

2017 Volkswagen Amarok, tasarım anlamında çok fazla detay sunmayacağı gibi aynı zamanda sizlere çok daha yenilikçi seçenekler sunacak. Otomobil teknolojilerinin sınırlarını zorlayan üstün Alman teknolojisi ile geliştirilmiş aracımızda güvenlik hat safhada olacağı gibi performans yine olmazsa olmazlardan birisi olacak diyebilmek de mümkün.

2017 yeni Volkswagen Amarok ile birlikte arazi aracı algısı tam anlamı ile değişecek ve insanların bu otomobillere karşı bakış açılarında da çok ciddi bir değişim meydana gelecek. Lafı daha fazla uzatmadan elimize geçen teknik özellik detayları ile çok daha yakından bir inceleme yapalım.


 

2017 Volkswagen Amarok Teknik Özellikleri

Motor seçenekleri anlamında her arazi aracında olduğu gibi bu araçta da yüksek segment seçeneklerinin ön plana çıkacağını görüyoruz. Aracın daha performanslı bir şekilde çalışabilmesi ve aynı zamanda insanlara istedikleri alternatif seçeneklerinin sunulabilmesi adına kreatif bir yaklaşım içerisinde olan Volkswagen şirketi, yine performansa dayalı olarak mükemmel ötesi seçenekler üzerinde çalışıyor. Bu anlamda bazı teknik detayları daha yakından inceleyecek olursak;

  1. 0 Litre TSİ, TDi ve BitDi Motor Seçenekleri
  2. Tam Otomatik ve Manuel Şanzıman Seçenekleri
  3. Benzinli ve Dizel Motor Seçeneği

Sizlere bu aşamada sunulacak. Araç ile alakalı olarak çok ciddi detaylara henüz erişemedik ancak gördüğümüz kadarı ile birkaç farklı seçeneğini de sizlere sunmak amacı içerisine girdik. Detaylara derinlemesine inelim.

2017 Volkswagen Amarok İç ve Dış Tasarım

Şuan hali hazırda ülkemiz trafiğinde gözümüze çarpan mükemmel Amarok tasarımı üzerinde çok fazla değişim meydana gelmiyor arkadaşlar. Yeni araç üzerinde maske olduğundan dolayı çok fazla detay göremedik ancak gövde tasarımı anlamında yine fazla bir değişim olmayacak. Zaten ülkemizde ve dünya genelinde Amarok markasını ön plana çıkaran başlıca seçenek klasik ve bir o kadar modern tasarımıdır.

İç mekanda ise değişmiş Multimedya ekran ve deri koltuk döşemeleri dikkat çekiyor. Şoför kokpiti üzerinde de değişiklikler meydana geldiği gibi aynı zamanda araç gösterge panelinde de yenilenme görüyoruz. Direksiyon tasarım sabit olduğu gibi aynı zamanda güvenlik önlemleri de araç üzerinde hat safhaya çıkarılmış durumda.

2017 Volkswagen Amarok Güvenlik

Araçta sizlerin de tahmin edebileceğiniz üzere günümüz otomobil teknolojilerinin sınırları zorlanarak kullanılmış mükemmel ötesi seçenekler sizlere sunulmuş durumda. Aracın görsel tasarımından ziyade teknik özellikleri ile alakalı olarak bazı detayları öğrenme şansına sahip olduk. Bu anlamda seçenekler aşağıdaki gibidir;

  1. Seçilebilir 4×4 Çekiş Sistemi
  2. ABS ve EBD Fren Sistemi
  3. EDL Diferansiyel Kilidi
  4. Emniyet Kemeri Sürücü İkaz Sistemi
  5. ESP Viraj Dengeleme Sistemi
  6. Off-Road ABS Fren Sistemi
  7. Ön Viraj Denge Çubukları

Şuan için araçta inceleyebildiğimiz güvenlik seçenekleri olarak ciddi bir şekilde ön plana çıkıyor da diyebiliriz.

2017 Volkswagen Amarok Fiyat Listesi

Araç henüz geliştirilme aşamasında olan bir araç olması nedeni ile kısa bir zaman dilimi içerisinde yeni seçenekleri inceleyebilme şansına da sahip olabileceksiniz. Sitemizi takip ederek en güncel sistemleri de yine fazlası ile yakından takip etme şansı sizlere sunulacak.

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Subaru Impreza Sedan İnceleme ve Fiyatı başlıklı yazımızda 2016 New York Auto Show, 2017 Subaru Impreza Sedan ve 2017 Subaru Impreza Sedan güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here