2017 Model Seat Ateca, Yeni 4×4 Olarak Geliyor

0
926

2017 Model Seat Ateca, Yeni 4×4 Olarak Geliyor

Seat, kısa bir zaman dilimi içerisinde ciddi atak yaptı. Aldığımız haberlere göre 2017 yılına da Seat Ateca isimli yeni bir jeep sınıfı ile birlikte girecek. Son dönemde ülkemiz trafiğinde en çok dikkat çeken modellerden birisi olan Seat Leon ile her anlamda ön plana çıkan marka, 2017 yılına bomba gibi hazırlanıyor da diyebiliriz.

2017 Seat Ateca ile birlikte SUV segmenti dediğimiz alanda çok ciddi bir şekilde ilerleme amacı içerisinde olacak olan markanın dış tasarım anlamında da yenilikçi seçenekleri kullanacak olması da son derece ilgi çekici seçenekleri sizlere sunacak desek sanıyorum ki bu anlamda yanılmış olmayacağız. Haberler, Seat markasının resmi internet sitesi üzerinde de yayınlanmaya ve hatta haber kayıt sistemi eşliğinde de haberdar olmanız için özel mail list oluşturuldu.

2017 Seat Ateca Teknik Özellikleri Neler Olacak?

Araç ile alakalı olarak kesin bilgiler açıklanmadı ancak konsept tasarım resimleri firmanın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Genel olarak aracın dış tasarımını farklı araç modellerine benzetebiliriz. Ancak teknik detaylar ile alakalı olarak dünya otomobil piyasasından elde ettiğimiz bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. Bazı seçenekler aşağıdaki gibidir;

 • 0 litre TURBO 3 silindir benzinli motor seçeneği
 • 4 litre TURBO 150 PS benzinli motor seçeneği
 • 6 TDi 110 PS dizel motor seçeneği
 • 0 TDi 150 ve 184 PS dizel motor seçenekleri

Aracın şu aşamada geleceği motor seçenekleri olarak da dikkatleri çekecek. Motor seçenekleri anlamında en iyi olacakları sizlere sunan bu araç modeli ile birlikte SUV sınıfında yepyeni bir tasarım, yepyeni bir soluk olması da bekleniyor.

2017 Seat Ateca şanzıman seçenekleri ile alakalı olarak da bazı detaylar internet üzerinde ki kaynaklarca resmi olarak yayınlandı. Otomatik ve manuel şanzıman seçeneklerini kullanım tarzınıza göre sizlere sunacak gelişmiş bir model diyebiliriz. Aldığımız haberlere göre;

 • 6 ileri manuel şanzıman
 • 6 ileri DSG şanzıman
 • 7 ileri DSG şanzıman

Seçenekleri ile yukarıda sunmuş olduğumuz motor sınıfları için mümkün olan en iyi performansı elde etmenize de yardımcı olacak.

2017 Seat Ateca Teknolojik Donanımı

Bu anlamda henüz kesin bilgiler yok. Ancak diğer markaların bu segment için geliştirdiği araçların hemen hemen tamamında karşımıza çıkan özelliklerin aracın teknolojik donanımı bünyesinde bizlere sunulacağını az çok tahmin etmemiz mümkün hale geliyor. Genel itibari ile bazı seçenekleri detayları ile inceleyecek olursak;

 • Yokuş Kalkış ve İniş Destek Sistemi
 • Son Teknoloji Yol Bilgisayarı
 • İleri ve Geri Park Sensörü
 • Akıllı Far Viraj Destek Sistemi
 • Lastik Basınç Kontrol Sistemi
 • Araç Denge Sistemi
 • Şerit İhlal Takip Sistemi

Gibi seçenekler ile desteklenmesini beklediğimiz yeni nesil araçlardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Aracın dış tasarım anlamında iyi seçenekler sunacak olması da önemli. İç tasarım ile alakalı olarak detayları inceleyelim.

2017 Seat Ateca İç Tasarım

Son dönemlerin araçlarının tamamında olduğu gibi yine deri iç döşeme olmazsa olmazlardan birisi olacak. Aynı zamanda sunroof, yine bu tip araçların olmazsa olmazlarından birisi. Güvenlik önemleri ile ön ve arka taraf yolcuları için hava yastıkları düzeni dikkat çekecek.

Şoförün her türlü kolaylığı için hazırlanmış ön konsol, elektronik gösterge paneli ve dirsek desteği ile araç yine farkını ortaya koymayı başaracak.

2017 Seat Ateca Fiyat Listesi

Araç şuan proje aşamasında ve üretim süreci başlamış durumda. Yakın bir zaman dilimi içerisinde fiyat seçenekleri ile alakalı olarak en yeni seçenekler sizlere sitemiz içerisinde sunulmaya devam edecek.

Bir önceki yazımız olan 2016 Opel Mokka İncelemesi ve Fiyatları başlıklı yazımızda Opel Mokka, Opel Mokka fiyat ve opel mokka fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here