2017 Model Maserati Levante İnceleme ve Fiyatı

0
142

Son dönemde sizlere 2017 model araba haberleri ile alakalı olarak ülkemizde de satışa çıkması muhtemel olan birçok farklı seçeneği sunma yoluna gidiyoruz. Ancak dünya genelinde de ciddi şekilde nam salan bazı markaların en yeni modellerini sizlere sunmak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olma amacındayız.

2017 Maserati Levante ile alakalı olarak bazı bilgiler internet üzerinde yaygınlandı ve aracın maskeli görüntüleri de internete aynı şekilde düştü. Yüksek performans sınıfı içerisinde inceleyebileceğimiz SUV tipi araç modellerinden birisi olan Maserati Levante, tasarım anlamında da yenilikçi seçenekleri sizlere sunuyor diyebiliriz. Araçta biraz Cayenne tarzı kasa tasarımı hakim gibi geldi bizlere.

Aracın teknik detayları ile alakalı olarak seçenekler sunulduğu gibi aynı zamanda iç mekan tasarımı ile alakalı olarak da yapılan yenilikler ciddi şekilde ön plana çıkacak gibi görünüyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri araç modeli ile alakalı olarak bilgilendirmek istiyoruz.

2017 Maserati Levante Teknik Özellikleri

Motor performansı açısından yüksek segment bir araç modeli olacağı gibi ülkemiz hız sınırlarının çok çok üstünde bir araç modeli olarak karşımıza çıkacağı kesinleşti. Yüksek kuvvette ki motoru ve aynı zamanda tek tip yakıt seçeneği ile yüksek ücretler ile sunulacak bu aracın ülkemize gelip gelmeyeceği ise tam bir muamma. Şimdi motor seçeneğini inceleyelim;

  1. 0 Litre V6 – 410 Beygir Dizel Motor
  2. 8 Litre V8 – 530 Beygir Çift Turbo Beslemeli Dizel Motor

Seçeneği ile sunulacak olan bu aracın sürat anlamında ne kadar hızlı olabileceğini zaten az çok tahmin etmişsinizdir. Aynı zamanda aracın şanzıman seçeneği ile alakalı olarak da detayı açıklandı. 8 ileri ZF OTOMATİK şanzıman ile sunulacak olan aracın yakıt tasarrufu anlamında da kendi segmentinin en tasarruflu ve en kaliteli araçlarından birisi olacağı gelen haberler arasında yer alıyor. Yakın bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak daha yeni seçenekleri sitemizde bulabileceksiniz.

2017 Maserati Levante İç ve Dış Tasarımı

Aracın klasik tasarım yapısından ödün vermeyeceğini zaten biliyorduk. 2017 modelinde de çok fazla tasarım değişikliği yapmayacak olan şirket, sizlere birçok anlamda yenilikçi teknoloji sunacak. İç mekan tasarımda deri koltuk döşemesinden yine vazgeçmedikleri gibi yolcu ve şoför rahatlığı için alanlar biraz daha geniş hale getiriliyor.

Çelik alaşım jant modellerinden vazgeçmeyen Maserati, aynı zamanda güvenlik önlemleri açısından da şoför için her türlü seçeneği düşünmüş. Kasa tasarımında her zaman olduğu gibi kalın alaşım malzemeler kullanan şirket, kaza önleme teknolojileri ile alakalı olarak da geleceğin teknolojilerinin ne denli yüksek düzey olacağını da örnekler ile bizlere gösteriyor.

2017 Maserati Levante Fiyatı Ne Olacak?

Aracın fiyatı sizlerin de tahmin edebileceğiniz üzere son derece yüksek olacak. Ülkemize yurtdışından üretilerek getirilen araçlara binen KDV ve ÖTV değerlerinin de eklenmesi ile birlikte her şekilde yüksek sınıf bir araç modeli olarak niteleyebileceğimizi de söyleyebiliriz. Fiyatı ile alakalı olarak şuan için bir şeyler söylemek sizleri yanıltmak istemesekte tahmini olarak 72.000$ civarında olacaktır.

2017 Maserati Levante Türkiye’ye Gelecek Mi?

Bu tip araçlar genellikle özen izinler alınarak sınırlı sayıda ülkemize getirilen araçlar olduğundan dolayı bu sorunun cevabını birkaç ay içerisinde bulanacağını az çok tahmin ediyoruz. Yüksek segment ultra-lüks bir araç deneyimi sunacak olan Maserati Levante ile birlikte gerçek anlamda farklı bir deneyim yaşama şansına sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Volkswagen Amarok İnceleme ve Fiyatı başlıklı yazımızda 2017 Volkswagen Amarok, Amarok Fiyat Listesi ve Amarok İç ve Dış Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here