2017 Model Kia Kadenza K7 Objektiflerde

0
129


Gelecek sene çıkarılacak otomobillere çok daha yakından bir bakış atarken Kia Kadenza K7 isimli bir araca rastladık ve iyi ki rastladık. Kia markasının yakın bir zaman dilimi içerisinde geliştireceği yeni segment cihazlardan birisi olarak dikkatleri çektiği gibi diğer markalara nazaran bir adım daha ön planda olacak diyebiliriz.

2017 Kia Kadenza K7 modeli ile birlikte üst segment için bir araç geliştirecek olan markanın aynı zamanda A ve A+ müşteri sınıfına çok daha rahat bir şekilde erişmesine yönelik adımlar atılıyor. Modern tasarımı ve farklılık yaratacak konfor seçenekleri ile diğer markaları ciddi şekilde kıskandıracak. Araç ile alakalı detayları daha yakından inceleyelim.

2017 Kia Kadenza K7 Teknik Özellikleri

Bu anlamda henüz kesin bilgiler yer almasa da aracın test sürecinde elde ettiğimiz bilgileri de sizlerle kesin bir şekilde paylaşmak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere üst segment bir araç olacak ve bu özellikleri motor, yakıt gibi seçenekler üzerinde de çok ciddi şekilde sizlere sunacak diyebiliriz.

Motor seçeneklerinde 2.0 ve üstü bir yolda ilerleyecek olan marka aynı zamanda yakıt seçenekleri ile alakalı olarak da sizleri sıkıntıya sokmayacak. 3.3 Litre V6 benzinli motor seçeneği ile birlikte aynı zamanda kullanmasını beklediğimiz bir diğer sınıf ise 2.0 Litre 4 silindirdi turbo benzinli motor seçeneği de yanında getirilecek.

2017 Kia Kadenza K7 Tasarım


Tasarım anlamında binek düzeyde son derece spor görünüme sahip olan bir araç geliştirileceği ile alakalı olarak bilgiler elimize ulaşıyor. Resimler ile alakalı olarak da seçenekler internet üzerine düştü. Tasarım olarak şuan için net fikir vermek güç ancak sanki Hızlı ve Öfkeli filminden fırlamışçasına spor modellere eğilim gösteren olanaklar sizlere sunuluyor.

Kadenza K7 modeli aslına bakarsanız ülkemizde de ilk defa satışa sunulacak olan bir segment olarak da dikkat çekiyor. Sportif bir tasarıma sahip olması ve aynı zamanda yarış cinsi motoru ile de birlikte herkesin güvenini ciddi şekilde kazanacak bir araç durumunda.

2017 Kia Kadenza K7 Güvenlik

Bu kadar hızlı ve donanımlı bir araç içerisinde güvenlik seçenekleri anlamında da son derece kapsamlı seçeneklerin olacağı kanısı içerisindeyim. Neden bu kanı içerisindeyim bilmiyorum ancak şuan hali hazırda ülkemiz genelinde satışa çıkarılan otomobillerinin de ciddi şekilde ilgi gördüğünü kesin bir şekilde söyleyebilirim sizlere. Genel olarak aşağıdaki seçeneklerin olmasına kesin gözü ile bakıyorum;

  1. Lastik Basınç İzleme Sistemi
  2. Patinaj Engelleme Sistemi
  3. Araç Denge Sistemi
  4. Fren Destek Sistemi
  5. Yokuş Kalkış Destek Sistemi
  6. ABS ve EBD Fren Sistemi

Gibi seçenekleri ile ön plana çıkan yeni segment mükemmel ötesi bir araç modeli olarak da dikkatleri üzerine çekecek diyebilme şansına sahibiz.

2017 Kia Kadenza K7 Fiyatları

Araç ile alakalı olarak haberleri yeni yeni aldığımızdan dolayı bu süreç içerisinde sizlere kesin ya da tahmini bir fiyat vermek doğru olmaz. Ancak edindiğimiz bilgilere göre A ve A+ müşteri grubuna hitap edecekleri yönünde duyumlar aldık.

Aracın tasarımı ve motor seçenekleri de zaten bunu kanıtlıyor. Dizel motor seçeneğine yönelik bir çalışma bekliyorum. Aynı zamanda manuel ve tam otomatik şanzıman seçeneklerinin de insanlara sunulması son derece önemli bir detay olacak. Detaylar yakın bir zaman içerisinde sitemizde sizlerle olacak.

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Ford Ka Teknik İnceleme başlıklı yazımızda 2017 Ford Ka dış tasarım, 2017 Ford Ka Güvenlik ve 2017 Ford Ka İç tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here