2017 Model Ford Ka Teknik İnceleme

0
123

Ülkemizde en beğenilerek kullanılan araç modellerinden birisi olan Ford Ka, kısa bir zaman dilimi içerisinde o kadar ciddi bir kesime hitap etti ki ilgi çekici seçenekler zaman içerisinde hızlı şekilde karşımıza çıktı. Şimdilerde ise 2017 senesinde çıkarılacak model ile alakalı olarak da internet üzerinde kesin haberler yer almaya başladı diyebiliyoruz.

2017 Ford Ka ile alakalı olarak internet üzerinde birçok farklı detay resmi olarak yayınlandı ve bu detayları merak eden kesimi net bir şekilde görebilme şansına da sahip oluyoruz. Ülkemizde de tercih edilen bir araç modeli olması ile birlikte sizlere merak edilmesi muhtemel her konuda bilgiler sunma amacı içerisindeyiz.

2017 Ford Ka Teknik Özellikleri

Öncelikli olarak ülkemizde bir araç ile alakalı olarak fikir edinmek isteyen kesimin baktığı noktalardan birisi, sizlerin de tahmin edebileceğiniz üzere motor ve yakıt seçenekleridir. Şanzıman seçenekleri de bir o kadar önem arz eden unsurlar arasında yer alır. 1996 yılında ilk jenerasyonu ile karşımıza çıkan aracın zaman içerisinde gelişimi gerçekten göz dolduracak nitelikte.

Şimdilerde ise 2017 modeli ile alakalı olarak internet üzerinde kesin kaynaklar aracılığı ile yayınlanan veriler var ve bu veriler kısa vadede sizlere en iyi seçenekleri sunacak. Ancak motor seçenekleri anlamında çok fazla bilgi yok. Otomatik ve manuel şanzıman seçeneklerini yine bizlere sunacak bir araç olacak. Dizel motor ağırlıklı olarak seçeneklerin sunulacağını tahmin ediyoruz. Yüksek performanslı motorlardan ziyade 1.4 ve 1.6 motor seçeneklerinin sunulması da gündemde.

2017 Ford Ka Güvenlik

2008 yılından bu yana araca yeni bir model geliştirilmediğini öncelikli olarak hatırlatmak istiyoruz. Kısacası seriye çok uzun bir aradan sonra devam edilecek. Ford araçları, ülkemizde özellikle en güncel otomobil teknolojilerine yer veren markalardan birisi durumunda. Araç içerisinde olması muhtemel başlıca özellikleri sizlere sunarak fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz. Başlıca özellikle şu şekilde;

  • Akıllı Araç Koruma Sistemi (IPS)
  • Elektronik Denge Programı (ESP)
  • Hız Sabitleme Sistemi
  • Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi
  • Dinamik Ön Far Sistemi
  • Lastik Basınç Takip Sistemi
  • Sürücü Dikkat Takip Sistemi
  • Şerit Takip Sistemi
  • Yokuş Kalkış Destek Sistemi
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi

gibi güvenlik seçeneklerini bizlere sunacak olan modellerden birisi olarak dikkat çekiyor. Ki yukarıda saydığımız teknolojik güvenlik donanımları, günümüz yeni nesil Ford araçların tamamında kullanılan sistemler olarak da ön plana çıkıyor diyebiliriz.

 

2017 Ford Ka İç ve Dış Tasarım

Araç her anlamda eski modellerine nazaran daha farklı bir dış tasarım sizlere sunuyor. Konsept olarak Focus modellerine yakın ancak Kuga modelini de andıran bir tasarıma kavuşturulan aracımızda görsellik ise hat safhada. Çelik alaşım jantlar, geniş kasa tasarımı ve bununla birlikte yeni nesil görsel dizaynı fark yaratıyor olacak.

İç tasarımında ise dikkat çeken seçenekler arasında deri koltuk döşemeleri, ön koltukların elektronik olarak ayarlanabilmesi ve aynı zamanda dokunmatik mobil multimedya sistemi de yine dikkat çekecek seçenekler arasında olacak.

2017 Ford Ka Fiyat Listesi

Araç ile alakalı haberlerin henüz internet üzerinde yayınlanmaya başladığını söyleyebiliriz. Ancak kısa bir zaman dilimi içerisinde daha kapsamlı detayları elde ettikçe sitemiz içerisinde siz değerli okuyucularımıza sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Detaylar için günlük olarak sitemizi takip etmeyi kesinlikle ihmal etmeyiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Audi A5 Coupe İnceleme ve Fiyatı başlıklı yazımızda audi a5 coupe, audi a5 coupe fiyatı ve audi a5 coupe inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here