2017 Model BMW Z5 Yakında Yollarda Olacak – Teknik İnceleme

0
421

2017 Model BMW Z5 Yakında Yollarda Olacak

Dünyaca ünlü markanın da resmi açıklamaları ile birlikte kısa süre içerisinde BMW Z5 modelinin geleceği ile alakalı olarak haberler internet üzerinde resmi olarak yayınlanmaya başladı. Üstün Alman teknolojisinin estetik ve teknoloji ile buluştuğu sektörün lider markalarından birisi olan BMW, yine fark yaratan bir araç modelini sizlere sunuyor.

2017 BMW Z5 isimli aracın yılı olacak gibi görünüyor. Tasarım konsept resimleri internet üzerinde şirket tarafından resmi olarak yayınlandığı gibi aynı zamanda bazı özellikleri ile alakalı olarak teknik detaylar da yine elimize geçen bilgilerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Klasik kasa yapısının çok da dışına çıkmayan şirket, estetik anlamında insanların beklentilerini en iyi şekilde karşılama yoluna gidiyor.

2017 BMW Z5 Teknik Özellikleri Neler Olacak?

Birçok araç haberi internet üzerinde aktif bir şekilde yer alıyor ancak bu araç ile alakalı olarak kesin detaylar belli değil. Motor seçenekleri ile alakalı olarak söylentiler var ancak daha kesin detaylar kısa bir zaman dilimi içerisinde ortaya çıkacak gibi de düşünülebilir. İnternet üzerinde ki yabancı kaynaklardan edindiğimiz kadarı ile motor seçeneklerini daha yakından incelemek gerekiyor da diyebiliriz.

431 PS motor gücünün üzerinde seçenekleri bizlere sunacak olan 2017 model BMW Z5, aynı zamanda dizel ve benzinli motor seçenekleri ile karşımıza çıkacak. Yine her zaman olduğu gibi ağırlığı otomatik şanzıman üzerine kuracak olan BMW şirketinin opsiyonel olarak müşterilerine manuel şanzıman seçenekleri ile alakalı olarak da seçenekler sunabileceği gelen haberler içerisinde yer alıyor.

2017 BMW Z5 İç ve Dış Tasarım

Dış mekan tasarımı ile alakalı olarak klasik BMW kasa tasarımına yakın sivri uçlu bir araç olarak dikkat çekiyor. Kırmızı renk seçeneği ağırlıklı olarak çıkarılması beklenen ve metalik görünüme sahip olacak aracın göz alması da seçenekler arasında yer alıyor. İnternet üzerinde ki konsept resimlerde ise aynı zamanda siyah ve beyaz renklerin harmanlandığı karmaşık çizgisel bir konsept tasarımı ile da çıkmayı düşünüyorlar.

İç mekan tasarımı içerisinde ise her BMW modelinde olduğu gibi ince detaylar dikkat çekiyor. Rahatlığınız, güvenliğiniz ve konfonuz için her türlü seçenek yine detaylar içerisinden özen ile çıkarılmış da diyebiliriz. İç mekanda olmasını beklediğimiz bazı detaylar;

 1. Koyu renge sahip deri koltuk döşemeleri
 2. Döşeme rengi ile aynı renge sahip özel tasarım konsol
 3. Özel tasarım bilgisayar beyinli yol bilgisayarı
 4. Birçok farklı alanı yönetme imkanı sunan özel tasarıma sahip direksiyon
 5. Ön ve arka yolcular için maksimum özveri ile hazırlanmış air-bag
 6. Sunroof
 7. Son teknoloji Dolby ses sistemi
 8. Elektronik gösterge paneli

gibi seçenekleri ile sizlere her anlamda önem arz eden bir deneyimi sunacak da net bir şekilde söyleyebilme şansına da sahibiz.

2017 BMW Z5 Güvenlik

Güvenlik özellikleri anlamında da çok donanımlı bir araç gelmesini ciddi şekilde bekliyoruz. Üstün Alman teknolojisini sizlere her şekli ile sunma amacı içerisinde olan BMW markasının güvenlik önlemleri olarak araca yerleştirmesini beklediğimiz seçenekler aşağıdaki gibidir;

 1. Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi
 2. Yokuş İniş ve Kalkış Destek Sistemi
 3. Elektronik Denge Programı (ESP)
 4. Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)
 5. ABS, EBD ve EBA Fren Seçenekleri
 6. Lastik Basınç Takip Sistemi (TPMS)

Şuan için olması muhtemel özellikler arasında yer alıyor. 2017 BMW Z5 fiyat listesi ile alakalı olarak ise yakın bir zaman dilimi içerisinde daha yeni detayları sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardım edeceğiz.

Henüz tanıtımı yapılmayan araç için sadece aşağıdaki 2 fotoğraf gösterildi. Nasıl bir şey ortaya çıkacak sabırsızlıkla bekliyoruz.

bmw-z5-resimleri-2 bmw-z5-resimleri-1

Bir de spy videoumuz var.

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Seat Ateca, Yeni 4x4 Olarak Geliyor başlıklı yazımızda 2017 Seat Ateca, SEAT Ateca ve Seat Ateca fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here