2017 Model Audi A8 Kendini Gösterdi

0
779

Otomotiv sektöründe hareketlilik devam ediyor ve kısa bir zaman dilimi içerisinde Audi A8 ön plana çıkacak gibi görünüyor. Alman otomobil devi Audi, günümüzde geliştirdiği otomobil modelleri ile birlikte en çok ilgi gören ve en çok beğenilen markalardan birisi olarak ciddi anlamda ön plana çıkıyor da diyebiliriz.

Şimdilerde ise geleceğe yönelik olarak adım atan şirketi 2017 Audi A8 modeli ile alakalı olarak detayları internet üzerinde sızdırdı. Tasarım çizgisinden çok fazla ödün vermeyecek olan aracın en büyük yenilikleri genel olarak teknik aksam üzerinde olacak. 2017 modellerine yönelik olarak çalışmalarını çok ciddi bir şekilde hızlandıran şirket, rakiplerinin bir adım daha önünde olma amacı içerisinde.

Audi A serisi zaten dünya genelinde en çok satan araç modellerinden birisi olduğundan dolayı çizgisinin çok fazla dışına çıkmayan şirket, performans ve teknoloji anlamında tüm araçlarını bir kademe daha yukarı taşıyarak beklentileri ciddi anlamda karşılama yoluna da gidiyor demek yanlış olmaz. Türkiye genelinde de kalitesini ciddi anlamda gösteren bir marka.

2017 Audi A8 Teknik Özellikleri

Performans anlamında her zaman olduğu gibi standartların üzerinde seçenekleri kullanıcılarına sunacak olan aracın henüz motor seçenekleri konusunda elimize gelen net bir bilgi söz konusu değil. A8 modeli ile birlikte piyasayı domine etme amacı içerisinde olacak olan Audi şirketi, beklentileri karşılamaya yönelik olarak da ciddi anlamda hızlı hareket edecek gibi görünüyor.

Özellikle ülkemiz için son derece kapsamlı seçenekler üzerinde durarak beklentileri karşılama yoluna giden Audi şirketinin araç tasarımı konusunda çizgisi dışına çıkmaması da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Şimdi aracın tasarımı üzerinde ki birkaç detayı daha yakından inceleme yoluna gidelim.

2017 Audi A8 İç ve Dış Tasarım

Yukarıdaki resimlerde de görebileceğiniz üzere aracın kaporta tasarımı üzerinde çok ciddi bir değişim meydana gelmeyecek. Türkiye genelinde özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde Audi modellerinde beklenen yenilik gereksinimine karşılık olarak bagaj kapağı seçenekleri üzerinde de bazı yeniliklerin meydana geleceğini de söyleyebilme şansına sahip durumdayız.

İç mekan tasarımına baktığımız zaman ise can alıcı detaylardan birisi olarak gösterebileceğimiz deri döşeme ve geniş koltuk aralıkları tamamen yolcu rahatlığı için düşünülmüş ince detaylar olarak dikkat çekiyor. Yol bilgisayarının konumu şoföre daha yakın hale getirilirken aynı zamanda sunroof konsepti üzerinde de bir değişiklik durumu söz konusu oldu diyebiliyoruz.

Güvenlik önlemleri anlamında günümüz teknolojilerini kullanacak olan ve 2017 yılına özel olarak kendi imkanları ile yeni nesil yapay zeka araç sistemi üzerinde çalışan markanın bu anlamda A8 modeli ile birlikte devrim yapacağına yönelik olarak da beklentiler hat safhada. Duyumlar geliyor ancak ne kadar doğru olduğu yakın gelecekte net bir şekilde anlaşılacak.

2017 Audi A8 Fiyatı Ne Olacak?

2017 yılının ortasında satışa çıkarılmasını beklediğimiz araç ile alakalı olarak henüz net bilgiler internet üzerinde yer almıyor ancak birkaç aylık dilim içerisinde araç ile alakalı merak edilen soru işaretlerinin giderilmesine yönelik teknik detayların sunulacağına dair de tahminlerimiz mevcut. Tabi ki yakın bir zaman dilimi içerisinde detayları daha net görebileceğiz.

Aracın çıkış tarihinin aslında yakın bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek olan Auto Show fuarı içerisinde açıklanabileceği ihtimaline yönelik beklentiler söz konusu olsa da aracın henüz hayalet tasarımı üzerinde çalışmalar yapıldığından dolayı bu ihtimal üzerinde çok fazla durmuyor ve gelişmeleri heyecan ile bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yeni Ford S-Max Büyüleyecek başlıklı yazımızda 2016 ford focus s-max, 2016 ford focus s-max iç ve dış tasarım ve 2016 ford focus s-max teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here