2017 Jaguar XF Sportbrake Fark Yaratacak

0
82

Bildiğimiz gibi Jaguar otomobil modelleri kısa bir zaman dilimi içerisinde dünya genelinde popüler olarak tercih edilen ve herkesin ilgisini çeken seçeneklerden birisi olarak ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Marka, 2017 yılında yeni segment otomobilini geliştirmek adına çok ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor ve hazırlıklarını şimdiden tamamladı diyebiliriz.

2017 Jaguar XF Sportbrake modeli ile alakalı olarak bundan birkaç aylık dilim öncesinde çok ciddi dedikodular söz konusuydu. Nitekim aldığımız haberlere göre aracın üretimi tamamlandı ve ilk konsept resmi yayınlandı. Şirket, beklentileri tam anlamı ile karşılayabilmek ve insanlara beklentilerini sunabilmek için çizgisinin biraz daha dışına çıkarak tam anlamı ile spor konseptli bir araç geliştirdi.

Araç ile alakalı olarak çeşitli bilgiler internet üzerinde sızdırıldı ve bizlerde bunları sizlere sunmak istiyoruz. Her zaman olduğu gibi tam bir performans makinesi yaratan marka, tasarım anlamında da özellikle gençlerin ilgisini çekebilecek farklı bir konsept yarattı diyebiliriz. Hal böyle olunca bizlerde beklentileri karşılayabilmek adına sitemizde en yeni haberleri sizlere sunuyoruz.

2017 Jaguar XF Sportbrake Teknik Özellikleri

Araç öncelikle tam bir performans makinesi olacak ve görüntü anlamında birçok kesimin beklemekte olduğu spor tasarım örneğini sizlere sunacak. Jaguar markasının son birkaç senelik dilim içerisinde ki hızlı çıkışı ve geliştirdiği araçların kalitesi zaten ortada. 2017 yılında da marka beklentileri tamamen aşacak çalışmalar üzerine eğilim gösterecek.

Motor kapasitesi anlamında da standartların üzerine çıkarak spor görünüme yakışır bir seçenek üzerinde duran marka, hız tutkunlarına da bu anlamda en yaratıcı seçenekleri sunabilmek adına ciddi bir adım atmış ve güçlü bir motor kullanmış. Henüz motor tipi tam olarak açıklanmasa da bu konuda insanların bilgi sahibi olabilmesi adına ince detaylar da yayınlandı. Elimize geçen bilgi şu şekilde;

2.0 LT – 161 – 178 HP Güç Üretimi – Benzinli Motor – Tam Otomatik DSG Şanzıman

şuan için açıklanan seçenekler. Ancak zaman içerisinde ek bir model ile birlikte daha fazla hız isteyenler için 297 – 375 HP değerlerinde motor gücü üreten iki ayrı motor seçeneğinin daha sunulması üzerinde duruluyor. Yakında bu detaylar da kesinleşecek gibi görünüyor.

2017 Jaguar XF Sportbrake İç ve Dış Tasarım

20160505182028_jaguar_xf_sportbrake

Henüz konsept resimleri tam olarak yayınlanmadı ancak marka kendi tabularını yıkarak insanlara tam anlamı ile spor görünüme sahip rengi ile de göz alıcı bir otomobil modeli sunma yolunda ciddi adımlar atıyor. Aracın zaten konsept tasarım resmini kapak fotoğrafımızda da görebiliyorsunuz.

Dıştan baktığımızda mükemmel ötesi bir mekanik boya, çelik jant konsepti ve oval kasa tasarımı hatları tam anlamı ile fark yaratan bir unsur olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda aracın içerisinde ki geniş koltuk aralıkları ve güvenlik seçenekleri de ciddi anlamda ilgi çekici seçenekleri araç sahibine sunuyor diyebiliriz.

Direksiyon paneli sayesinde aracın birçok farklı noktasını sorunsuz bir şekilde yönetebileceğiniz gibi aynı zamanda modern bir konsept arayışı içerisinde olan siz değerli araç tutkunlarına birkaç farklı tasarım seçeneğinin de sunulması adına şuan hummalı bir çalışma yürütüldüğünün de haberleri online ortamda ki haberlerde yer alıyor.

2017 Jaguar XF Brake Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Bu anlamda firma kanadından yapılan net açıklamaya göre 2017 EYLÜL ayı itibari ile aracın kesin bir şekilde satışa çıkarılacağı gündemde. Farklı tasarım seçeneğinin de o zamana kadar yetiştirilmesi ve üretim sürecinin normalden çok daha hızlı bir şekilde tamamlanması da gündemde. Yakın bir zaman dilimi içerisinde detayları sitemiz içerisinde bulabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Apple Car ile Alakalı Haberler Netleşmeye Başladı başlıklı yazımızda apple car, apple car fiyatı ve apple car haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here