2017 Audi A5 Coupe İnceleme ve Fiyatı

0
751

2017 Audi A5 Coupe Göründü

Dünyanın en gelişmiş otomobil markalarından birisinin yeni modeli olan Audi A5 Coupe, yakın bir zaman dilimi içerisinde her türlü detayı ile internet üzerinde yer almaya başlayacak. Dünyanın en popüler markalarından birisi olan ve sürekli çok daha iyi modeller geliştirme üzerine adımlar atan Audi markasının kısa bir süreç içerisinde çok daha ciddi şekilde üretime ağırlık vermesini bekliyoruz.

2017 Audi A5 Coupe modeli ile birlikte dünya genelinde piyasayı domine etme amacı içerisinde olan markalar arasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi Coupe modeller tek kapılı araç modelleridir ve bu konsept aslında Audi markasından çok görmediğimiz ve alışık olmadığımız bir konsept olarak dikkat çekiyor. Araç ile alakalı olarak henüz kesin detaylar belli değil ancak resimler internet üzerinde yayınlanmaya başladı.

2017 Audi A5 Coupe Teknik Özellikleri

Bu konu ile alakalı olarak marka kanadından yayınlanmış kesin seçenekler henüz olmadığından dolayı yalan bilgi vermek çok da doğru olmayacaktır. Ancak aldığımız haberlere göre performans anlamında maksimum seçenekler üzerine durulacak. Aracın tasarımı, yine o alışık olduğumuz ağır, oturaklı ve bir o kadar da asil Audi görünümünde bizlere sunulacak.

Otomatik şanzıman ağırlıklı olarak geliştirileceğini düşündümüz araçta genel itibari ile benzin yakıt türü ön planda olacak. Aracın teknolojik anlamda da tam donanımlı bir şekilde sunulması gündemi meşgul eden bir diğer unsur olarak da dikkatleri çekiyor. Beygir gücü anlamında da zaten her Audi modelinde olduğu gibi üst sınırlar ciddi şekilde zorlanacak.

2017 Audi A5 Coupe Teknolojik Donanımı

Alışılmış dışı seçenekler ilk aşamada sunulmayacak. Yani araçta diğer Audi araç modellerinden gördüğünüzden farklı bir seçenek sizlere sunulmayacak. Araç içerisinde dokunmatik sisteme sahip akıllı bilgisayar sistemi olacak ve tüm multimedya sistemini bu ekrandan sorunsuz bir şekilde yönetebilme şansına sahip olacaksınız.

Bununla birlikte elektronik gösterge paneli ile çok daha kullanışlı hale getirilen bir kokpit söz konusu. Aracın dikiz aynaları elektronik olarak yönetilebildiği gibi aynı zamanda ön koltukların elektronik altyapı ile belli bir açıya kadar döndürülebilmesi söz konusu. Her zaman olduğu gibi yine geniş bir konsol yapısı söz konusu olacak.

2017 Audi A5 Coupe Güvenlik

Araç içerisinde şoför ve yolcu güvenliği için her türlü sistem en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. 2016 model Audi A5 Coupe modelinde görüp görebileceğiniz her türlü teknolojik donanımın daha da gelişmiş hali bu araç içerisinde olacak. Genel itibari ile bu anlamda yorum yapmamız gerekirse;

  1. Audi Drive Select sistemi ile kendi sürüş stilinize uygun sürüş deneyimi.
  2. Audi Lane Assist sistemi sayesinde aracınız, otomatik algılama ile sizin dalgın olduğunuz noktalarda aracınızı kontrol edecek.
  3. Audi Side Assist sistemi sayesinde şerit değiştirirken aracınız arkasındaki araçları algılayarak sizlere en iyi deneyimi sunar.
  4. Hız sabitleme sistemi sayesinde uzun yol deneyimleriniz çok daha rahat olacak.

Gibi güvenlik seçenekleri ve daha fazlası ile sizlere tam anlamı ile güvenilir bir sürüş deneyimini sunacak ve farkı yaşamanıza da imkan tanıyacak sistemlerden birisi olarak dikkatleri üzerine çekecek.

2017 Audi A5 Coupe Fiyat Listesi

Araç ile alakalı olarak detayların henüz kesinleşmeye başladığını dikkate alırsak bu anlamda kesin seçenekleri sizlere sunmak çok da mümkün değil. Ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde detayların kesinleşmesi ile birlikte sitemizde en yeni seçenekleri bulabilme şansına erişebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Mitsubishi Mirage Teknik Özellikleri ve Fiyatı başlıklı yazımızda Mitsubishi Mirage, Mitsubishi Mirage fiyat ve Mitsubishi Mirage fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here