2016 Yılının En Popüler Araba Modelleri

0
727
STYLE DE VIE

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte 2016 yılının en popüler araba modelleri ile alakalı olarak bir inceleme yapacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde otomotiv sektörüne yönelik olarak çok ciddi gelişmeler meydana gelmeye başladı ve şirketler politikalarını değiştirdiler.

Renault şirketi, özellikle 2016 yılı modelleri için tamamen farklı seçenekler üzerine eğilim gösterdi. Bu seçenekler insanlar arasında zaten en çok konuşulan ve ilgi gösterilen unsurlardan birisi olarak dikkatleri çekti ki bizler geneli düşündüğümüz zaman en çok satan araç modelleri içerisinden en ilgi çekici seçenekleri sunan modelleri de net bir şekilde ayıklama şansına sahip olabilmekteyiz.

2016 yılının en popüler arabası hangisi? Bu anlamda birçok farklı model sayabiliriz ancak marka anlamında incelediğimiz zaman Fiat ve Renault markalarının çok ciddi bir şekilde ön plana çıktığını net bir şekilde söyleyebilme şansına da sahip olabiliyoruz. Türkiye her geçen gün büyüyor ve bu büyüme safhası içerisinde yenilikler ile dolu seçenekler üzerine bir eğilim gösterdi de demek mümkün.

2016 Yılının En Popüler Araba Modelleri

Öncelikle ülkemizde zaten popülarite anlamında kendisini kanıtlamış olan markaların listesinin genellikle sabit olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Türkiye geneline baktığımız zaman araba modelleri ile alakalı olarak o kadar farklı ve ciddi seçenekler söz konusu ki bizlerde sitemiz içerisinde bu seçenekleri sizlere sunuyor ve fikir edinmenize yardımcı oluyoruz.

Renault ve Fiat markalarının bilhassa klasik hale gelmiş araba tasarımlarından ziyade çok daha modern ve bir o kadar da kullanışlı seçenekler üzerine eğilim göstermesi de bu anlamda fark yaratan diğer bir unsur diyebiliriz. Ancak bazı modeller var ki özellikle son dönemlerde trafikte çok ciddi anlamda karşımıza çıkmaya başladı. Bizlerde bu seçenekleri biraz daha yakından inceleyecek olursak;

  1. Renaul Clio
  2. Fiat Egea
  3. Skoda Superb
  4. Skoda Rapid
  5. Renault Megane
  6. Fiat Fiorino
  7. Volkswagen Amarok
  8. Nissan Qashqai
  9. Seat Leon
  10. Volkswagen Polo

bu anlamda kendi içerisinde çok ciddi anlamda fark yaratan ve zaman içerisinde yenilenen özellikleri ile birlikte kendi sektörünün en çok dikkat çeken araç modellerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çeken unsurlardan birisi olarak dikkatleri üzerine çekti diyebiliriz. Nitekim Renault markasının zaman içerisinde değişen otomobil anlayışı sayesinde rekor satış rakamlarına ulaştığını net olarak söyleyebiliriz. Şimdi bu anlamda markaların durumlarını da kısa ve öz bir şekilde değerlendirme altına alma amacı içerisindeyiz.

2016 Model Araçlarda Markaların Farklı Tarzları

Renault Captur olmak üzere zaman içerisinde hatchbag modellere karşı mükemmel bir eğilim içerisinde olan ve yeni modellerini tamamen bu sınıf üzerinde değerlendirerek satışa çıkaran Renault markasının önlenemez yükselişi 2016 yılının en ciddi şekilde fark yaratan markalardan birisi olması açısından da iyi seçenekler sunuyor demek yanlış olmaz.

Bununla birlikte Fiat markasının zaman içerisinde Egea ile birlikte piyasaya müthiş bir giriş yapması yine fark yaratan ve sektörel olarak en çok konuşulmalarını sağlayan unsurlardan birisi olarak da ön plana çıkıyor demek yanlış olmaz. Türkiye genelinde konuşulan ve her anlamda ilgi gören seçeneklerden birisi olduğunu söylemek sanıyorum ki yanlış olmayacaktır.

Volkswagen markasının zaten sürekli sektörün en üst noktalarında yer aldığını net bir şekilde söyleyebilme şansına sahip oluyoruz. Nitekim Seat markasının geliştirdiği yeni nesil araç modelleri ile birlikte yine fark yaratan markalar arasına başarılı bir şekilde giriş yaptığını net olarak söyleyebilme şansına da sahip olacağız.

Bir önceki yazımız olan En İyi Kasko Şirketleri başlıklı yazımızda en iyi kasko şirketi hangisi, en iyi kasko şirketleri ve kasko alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here