2016 Yılının En Çok Satan Araba Markaları

0
579

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte 2016 yılının en çok satan araba markaları ile alakalı olarak listemizi inceleyecek ve fikir edineceğiz. Şu döneme kadar ki süreci dikkate aldığımız zaman gerçek anlamda ciddi araba satış rakamları ön plana çıktı diyebiliriz. Tabi ki zamana bağlı gelişmeler de ciddi anlamda dikkat çekti.

Zaten bildiğimiz gibi ülkemizde insanların en çok ilgi gösterdikleri markaların listesi az çok kendini net bir şekilde gösteriyor da diyebiliriz. Otomotiv sektöründe ki bu hareketliliğin çok ciddi anlamda yüksek olması hem güven hem de ortam açısından yine mükemmel ötesi seçenekleri sizlere sunuyor. Bizde sitemiz içerisinde sizleri bilgilendirme yoluna gidiyoruz.

2016 en çok satan araba markası hangisi? Bu sorunun yanıtını uzun araştırmalarımız sonucunda bir liste haline getirdik ve sizlerin de fikir edinebilmeniz, araba alımlarınızda çok daha iyi seçenekleri değerlendirebilmeniz için sitemizde sunma yoluna gidiyoruz. Çok daha kapsamlı güncel bilgileri takip etmek istiyorsanız günlük olarak sitemizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

2016 En Çok Satan Araba Markaları

Liste aslında sizleri çok fazla şaşırtacak türden bir liste değil. Yani ülkemiz trafiğinde sıklık ile rastladığımız markaların bir derlemesi ancak şu çeyreğe kadar gerçek anlamda satış rakamları ile de rakiplerinin önüne geçmiş olan markalar olduğunu net bir şekilde söyleyebilme şansına sahibiz. Özellikle Alman markaları ciddi anlamda ön plana çıktı.

Popüler markaların popüler modellerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde bu denli ön plana çıkması da beraberinde oldukça ilgi çekici seçenekleri sizlere sundu diyebilmekteyiz. Türkiye, zamana bağlı olarak gelişim süreçlerini en iyi şekilde benimseyen ve otomotiv markalarının pazar anlamında değerlendirmeyi en çok istedikleri ülkelerden birisi konumuna geldi. 2016 yılının en çok satan markalar listesi sırası ile aşağıdaki gibidir;

 1. Volkswagen
 2. Renault
 3. Ford
 4. Fiat
 5. Hyundai
 6. Opel
 7. Toyota
 8. Dacia
 9. Mercedes-Benz
 10. Peugeot
 11. Nissan
 12. Skoda
 13. BMW
 14. Citroen
 15. Audi

şeklinde bir liste karşımıza çıkıyor. Zirvede bulunan Volkswagen markası sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu bağlamda sürpriz olan markalardan birisi değil. Kısacası liste çok da şaşırtıcı bir liste değil.

Otomobil Markası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu anlamda dikkat etmeniz gereken birçok farklı madde var. Bunların üzerinden kısaca geçecek ve bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olacağız elbette. Türkiye’de zaten marka anlamında kendi rüştünü ispat eden markaların rakamları da kendisini çok ciddi anlamda ispat ediyor da diyebilme şansına sahibiz.

Volkswagen ve diğer Alman menşei sahibi olan araç markalarına olan güven oldukça fazla. Sağlamlık ve performans anlamında da mükemmel ötesi seçenekleri sizlere sunan bu araçlara gözü kapalı güvenebilirsiniz. Aynı zamanda yedek parça bulma olasılığınız da son derece yüksek ve uygun fiyatlı seçenekleri değerlendirme şansına da erişebilme şansınız oluyor.

Yedek parça temini konusunda sıkıntı yaratmayacak ve ülkemiz genelinde yetkili servisleri ciddi anlamda bulunan markaları tercih etmeyi ihmal etmeyin. Bununla birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde yükselen markaların uygun fiyatlı seçenekleri de çok daha yakından inceleyebilir ve değerlendirme şansına da sahip olabilme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın.

Kaliteli markaların ücretleri de yüksek olur ancak sizlere en iyi hizmeti sunarlar. Bununla birlikte sorun esnasında şehiriçi güvenlik ve yardım hizmetleri ile de kapsamlarını çok ciddi anlamda geliştirdiklerinden dolayı sizler için ayrıca avantaj teşkil eden seçenekleri sunabileceklerini kesinlikle unutmayın. Daha fazlası için günlük olarak sitemizi ziyaret edin ve her anlamda bilgi edinin.

Bir önceki yazımız olan Yedek Parçası En Kolay Bulunan Araba Markaları başlıklı yazımızda yedek parça alırken dikkat edilmesi gerekenler, yedek parçası en kolay bulunan araba markaları ve yedek parçası en ucuz araba markaları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here