2016 Yeni Ford Galaxy Tam Bir Aile Konsepti ile Geliyor

0
380

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte 2016 Ford Galaxy modeli ile alakalı olarak elimize ulaşan son bilgileri sunacak ve fikir edineceğiz. Ülkemiz pazarında özellikle son birkaç aylık dilim içerisinde çok ciddi bir aşama kaydeden ve bu aşamayı kaydederken araç satış rakamlarını da yükselten marka, geleceğe yönelik çalışmalarına da devam ediyor.

Ford markasının özellikle aile aracı konsepti ile alakalı olarak yaptığı çalışmalar ülkemiz genelinde ciddi anlamda ilgi görürken herkes için daha farklı ve güvenlik araç modelleri üretimi yolunda da somut adımlar attığını net bir şekilde söyleyebilme şansına sahip oluyoruz. Türkiye’de de zaten markanın araçlarına karşı ilgi hat safhada diyebiliriz.

Yeni Ford modelleri ile alakalı olarak birkaç haftalık dilim içerisinde sizlere en iyi örnekleri sunabilmek adına araştırmalar yapıyor ve sitemizde inceleme yazıları sunuyoruz. Şimdi bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilmek adına aşağıdaki detayları inceleyerek aracımızı yakından tanıyabilme şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın.

2016 Ford Galaxy Teknik Özellikleri

Kuvvetli bir araç olarak karşımıza çıkan Galaxy modelinde sandığımız kadar hacimli ve süratli bir motor olmayacak. Aile aracı olduğundan dolayı tam anlamı ile güvenliğe önem verilen ve son teknoloji sistemleri üzerinde barındıran bu mükemmel sistem, insanların ciddi anlamda ilgisini çeken araç modellerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz.

Aracın motor seçeneklerinde ki mütevazılık aslına bakarsanız tasarımında ve güvenlik özelliklerinde de kendisini fazlası ile gösteriyor demek yanlış olmaz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde resmi olarak satışa çıkarılacak olan bu araç modeli ile alakalı olarak daha fazlası konusunda bilgi sahibi olabilmek adına sitemizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Motor seçenekleri aşağıdaki gibidir;

1.5L EcoBoost 160PS (240 Nm) Euro 6 – 6 İleri Manuel Style —> 134.200 TL
2.0L TDCi 180PS (400Nm) Euro 6 – 6 İleri PowerShift Titanium —> 213.600 TL

seçenekleri ile çıkacak olan aracımızın fiyatı da aslında beklentilerin ciddi anlamda üstünde olduğundan dolayı insanların kafalarında da bir soru işareti yaratacak gibi. Satış rakamları, duyulan ilgiyi en iyi şekli ile sizlere sunacak.

2016 Ford Galaxy İç ve Dış Tasarım

Klasik Ford Galaxy tasarımının en ufak şekilde dışına çıkılmadığı gibi daha rahat aile yolculukları için koltuk araları çok daha ciddi bir şekilde genişletildi. Hal böyle olunca herkesin rahatlığı için mükemmel seçenekler ortaya çıkarıldı. Dış tasarımda metalik boya, çelik jantlar ve film tabakalı camlar ile birlikte tam bir aile aracı olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

İç mekan tasarımında ise portatik koltuk seçenekleri dikkat çekiyor. Çok geniş kullanımlar için de, yük taşımak içinde son derece uygun bir araç modeli olarak geliştirildi. Şoförün rahatlığı için de en iyi şekli ile konsol düzeni oluşturuldu. Kısacası her şekilde aileler için uygun bir araç modeli olarak da dikkatleri çekiyor.

2016 Ford Galaxy Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Aracın satışa çıkış süreci ile alakalı olarak henüz net bilgiler elimize ulaşmış değil ancak aracın satış fiyatı detaylarının da açıklanması ile birlikte yakın bir süre dilimi içerisinde satışa çıkarılacağını da az çok tahmin ediyoruz. Birkaç haftalık dilim içerisinde aracı mağazalarda bulabilme şansına sahip olacağız.

Türkiye genelinde en çok satan araç markalarından birisi olarak ön plana çıkan ve kalitesi ile birlikte herkes için fark yaratan Ford, yakın bir zaman dilimi içerisinde farklı segment süreçleri içerisinde de kendisini göstererek sizlere en iyi seçenekleri sunma yoluna da gidecek diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Yeni Subaru BRZ Tarzı ile Büyüleyecek başlıklı yazımızda 2017 subaru brz, 2017 subaru brz çıkış tarihi ve 2017 subaru brz iç ve dış tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here