2016 Toyota Rav 4 Hybrid Türkiye Özellikleri ve Fiyatı Netleşti

0
810

Otomobil meraklılarına bugün güzel bir haber verecek ve 2016 Toyota Rav 4 Hybrid ile alakalı olarak Türkiye özellikleri ve fiyatı ile alakalı olarak seçenekleri sunacağız. Toyota markasının SUV sınıfı için geliştirmiş olduğu son derece gelişmiş ve performanslı araç modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor ve yine bomba gibi geliyor diyebiliriz.

Son dönemde özellikle markaların önemli bir kısmı yeni modellerini hızlı bir şekilde tanıtma yoluna gitti ki sitemiz içerisinde 2016 model son araç incelemelerini sizler adına net bir şekilde yapma yoluna da gidiyoruz. Mükemmel bir araç modeli daha sizlerle buluşacak ki bunu ana resmimizde de sorunsuz bir şekilde inceleme şansına sahip olacaksınız.

Yeni Toyota otomobil haberleri konusunda özellikle sürekli piyasayı sizler için araştırıyor ve en yeni haberleri en güncel şekli ile sizlere sunma yoluna da gidiyoruz. Hybrid teknolojisi ile birlikte gelecek olan aracımız, önceki modellerine nazaran her anlamda fark yaratacak ve mükemmel ötesi bir deneyimi sizlere sunma yoluna gidecek.

2016 Toyota Rav 4 Hybrid Teknik Özellikleri

Hybrid tek tip motor seçeneği ile birlikte karşımıza çıkacak olan araç önceki modeline nazaran çok daha ciddi bir hız düzeyine ulaşacak. Tasarımsal değişikliklerine bir sonraki yazımızda değineceğiz ancak şirket özellikle teknik detay anlamında motorun üzerine fazlası ile düşmüş ve bu sektörün en ekonomik Hybrid sistemini geliştirme yoluna gitmiş.

Bildiğimiz gibi elektrik bazlı motor üretiminde dünyanın en önde gelen markalarından birisi olarak dikkat çeken Toyota, zaman içerisinde beklentileri karşılamak açısından en iyinin peşine düştü. Nitekim bu araç modeli için de geliştirdiği motor ile birlikte uzun süre piyasa içerisinde konuşulan markalardan birisi olacak. Türkiye için sunulan ideal motor tipi seçenekleri aşağıdaki gibidir.

Motor: 2.5 lt VVT-i 197 ps 270 nm tork
Performans: 0-100 km/s: 8.3 saniye – Maksimum hız: 180 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 5.1 / 4.9 / 5.1 / 118 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4605 mm / 1675 mm / 1845 mm
Bagaj Hacmi: 501 litre
Boş Ağırlık: 1220 kg

2016 Toyota Rav 4 Hybrid İç ve Dış Tasarım

Önceki modellerine nazaran çok daha kalıplı, çok daha modern ve göze hitap eden bir araç tasarımı üzerine yoğunlaşmış olan Toyota, SUV sınıfı için belki de en iyi seçenekleri tek bir araç üzerinde toplamış ve benzersiz tasarımı ile diğer markaların geliştirdikleri otomobil modellerine nazaran kendi farkını bir kez daha ortaya koyma yoluna gitmiş diyebiliriz.

Dış tasarımı incelediğimiz zaman keskin hatlar, metalik boya ve aynı zamanda çelik jantlar dikkat çekerken şase güvenliği olarak da oldukça üzerinde durulan bir araç olmuş diyebiliriz. Tasarımı tamamen göze hitap eden şekilde yaratan şirket, diğer SUV sınıfı araçlara benzememek için üzerine oldukça ciddi bir şekilde düşünerek bu aracı geliştirme amacı içerisine girmiş.

İç mekanı incelediğimizde ise genişlik, ferahlık ve konfor ön plana çıkan diğer detaylar arasında yer alıyor. Geniş koltuk aralıkları, deri koltuklar, sunroof ve multimedya yol bilgisayarı çok ciddi bir şekilde ilgi görecek. Bununla birlikte güvenlik seçenekleri anlamında da son teknolojileri üzerinde barındıran tam anlamı ile dört dörtlük bir SUV araç modeli diyebilirim.

2016 Toyota Rav 4 Hybrid Türkiye Fiyatı

Aslında bu kaliteye son derece uygun fiyatlar sunulmuş desek yanılmış olmayacağız. A ve A+ müşteri sınıfına hitap etme amacı içerisinde olan marka, aslında performans ya da güvenlik konusunda en iyi seçenekleri sizlere sunabilmek adına aşağıdaki fiyatları sunacak.

Yeni Rav4 Hybrid – 2.5 Hybrid Premium Plus 4×4: 230.000 TL
Yeni Rav4 Hybrid – 2.5 Hybrid Premium Plus Navigasyon 4×4: 235.800 TL

Bir önceki yazımız olan 2018 Yeni Mercedes A Serisi Modeli ile Fark Yaratacak başlıklı yazımızda 2018 mercedes a serisi, 2018 mercedes a serisi fiyatı ve 2018 mercedes a serisi iç ve dış tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here