2016 Skoda Roomster İncelemesi ve Çıkış Tarihi

0
725

Otomotiv sektörünü yakından takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Skoda markası Volkswagen markasının çatısı altında faaliyet sürdürmekte olup markanın modellerinin birçoğunda VW motorlarının kullanıldığı da görülmektedir. Dünya genelinde sadece Skoda’nın değil birçok markanın da benzer şekilde faaliyet gösterdiği biliniyor.

Skoda tarafından b segmentinde yer alacak olan yeni Roomster modeli üzeride çalışmalar devam ettirilmektedir. Araca ilk bakıldığında VW Caddy modeliyle birebir aynı olduğu görülüyor. VW Caddy modelinin ikizi olarak adlandırabileceğimiz bu modelin yeni neslinin 2016 itibariyle yollara çıkacağı tahmin ediliyor.

Hatırlanacağı üzere Skoda Roomster MPV segmentinde yer almaktaydı. Modelin yeni versiyonu 2016 itibariyle MPV segmentinden sınıf atlayıp hafif ticari araç sınıfında karşımıza çıkacaktır.

2016 Skoda Roomster Tasarımı

2016 Skoda Roomster modelinin tasarımı, yeni satışa sunulan Caddy modeliyle birebir aynı olduğu söylenebilir. Caddy modelinin Skoda logosuna sahip versiyonuna Roomster demek yanlış olmayacaktır. Tasarımının yanı sıra aracın güç ünitesinde de Caddy modelinde kullanılan motor seçeneklerinin yer alacağı belirtilmektedir.

2016 Skoda Roomster Motor Seçenekleri

1.0 TSI 102 HP
1.2 TSI 84 HP
1.4 TSI 125 HP
1.6 dizel 75 HP
2.0 dizel 125 HP

2016 Skoda Roomster Ne Zaman Çıkacak

Modelle ilgili alınan son bilgilerde aracın ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı ve ardından da satışa sunulacağı belirtilmektedir.

yeni skoda roomster motor seçenekleri

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here