2016 Model Vorstainer Porsche Cayman GT4 Ben Buradayım Diyor

0
482

Bugün ki yazımızda herkesin dilinde dolanan serilerden birisi olan Porsche Cayman GT4 modeli ile alakalı olarak bir inceleme yapacak ve en yeni seçenekleri sizlere sunacak ve fikir sahibi olacağız. Bildiğimiz gibi her sene yeni modeller geliştiren ve kendi zincirlerini hızlı bir şekilde kırma yolunda da nitelikli adımlar atan marka, yine bunu yaparak yeni bir seri çıkardı.

Vorstainer Porsche Cayman GT4 serisi ile geldi. Tasarım anlamında da tabularını yıkan ve yenilikçi seçenekleri sonuna kadar üzerinde barındıran bu aracın tam bir performans delisi olduğu ve tasarım anlamında da yarış oyunlarından çıkma bir görüntüye sahip olduğunu da net bir şekilde söyleyebilmekteyiz.

Porsche Cayman GT4 Teknik Özellikleri

Performans anlamında yine markadan alışmış olduğumuz yenilikçi seçenekler bu modelde de çok ciddi bir şekilde ön plana çıkıyor. Tasarım anlamında beklentileri tam anlamı ile aşan ve bununla birlikte gelecekte de serinin devam edeceğini açıklayan şirket, bu modelin aslında bir nevi yarış segmenti içerisinde sunulabileceğini de doğruluyor demek mümkün.

Motor segmenti olarak da sınırları ciddi bir şekilde zorlamışlar. Hızlanma konusunda da yeni nesil seçenekleri sizlere sunan araç içerisinde aynı zamanda yakıt tüketimine yönelik olarak da iyi seçenekler sunuluyor. Tek tip motor seçeneği sunan aracın motoru aşağıdaki gibidir;

3.8 Lt V Konumlu Motor – 6 Silindir – 385 Beygir Güç – 420 NM Tork – 6 İleri Manuel Şanzıman

Seçeneği ile sizlere sunulan mükemmel ötesi bir araç motoruna sahip. Bununla birlikte aracın 0 – 100 km çıkış hızı ise ölçümler sonucunda 4.4 saniye olarak dikkat çekiyor. Günümüzde bu değerleri zorlayan araçlar çok daha farklı segment içerisinde değerlendiriliyor da diyebilme şansına sahibiz.

Porsche Cayman GT4 İç ve Dış Tasarım

Dünya genelinde ün yapmış ve kısa bir zaman dilimi içerisinde adı ile ön plana çıkan ünlü tuning firması Vorstainer, aracı öyle bir şekillendirdi ki algıyı tam anlamı ile değiştirerek birkaç senelik dilim içerisinde çok ciddi şekilde büyüyor. Aracın tasarım resimlerini de bu anlamda ele geçirdik ve sizlere sunmak istedik.

İç tasarım anlamında yenilikler ön plana çıkmıyor ancak dış tasarım anlamında sınırlar çok ciddi bir şekilde zorlanmış durumda diyebiliriz. Spor yarış arabası segmenti içerisinde tasarlanan ve renk anlamında da iki ayrı kombin seçeneği ile optimize edilen aracın dıştan baktığınız zaman segment farklılığı yarattığını da söyleyebiliriz.

Kasa tasarımı anlamında klasik Porsche tasarımı ön plana çıkıyor ve bununla birlikte Vorstainer tuning elinden geçmiş olan aracın çekiciliği de bir o kadar sağlam oldu demek yanlış olmaz. Kısacası kalite her şekli ile sizlere sunuluyor ve tabular yıkılıyor.

Porsche Cayman GT4 Fiyatı Nedir?

Almanya’da satışa çıkalı henüz çok bir zaman olmadı ancak sizlerin de tahmin edebileceğiniz üzere fiyat sınırı olarak normalin çok çok üstünde bir araba modeli olarak dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Vorstainer kalitesi ile de tasarlanan aracın ülkemiz standartlarının da üstünde olduğu gerçeğini unutmamak önemli.

Aracın Almanya’da satış fiyatı 85.779 EURO olarak dikkat çekiyor. Ülkemizde bu fiyatın üstünde KDV ve ÖTV gibi seçenekler bindiğinde ve aynı zamanda ülkemiz fiyat kuruna endekslendiği zaman çok yüksek fiyatlar ön plana çıkıyor. Kısa bir zaman dilimi içerisinde araç ile alakalı olarak daha yeni detaylar sizlere sunulacak ve sizlerde bu detayları sitemizden inceleyebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Mercedes-AMG E63 4Matic Detayları Geliyor başlıklı yazımızda 2017 Mercedes-AMG E63 4matic, 2017 otomobil haberleri ve E63 4Matic inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here