2016 Model Otomobil Fiyatlarında Artış Sürüyor

0
128

Bildiğimiz gibi 2016 otomobil fiyatları geçtiğimiz senelere nazaran piyasaya çok ciddi miktarlarda giriş yaptı diyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle otomotiv sektörüne yapılan yatırımlar ve insanların araç gereksinimlerine yönelik çözümlerin sunulması üzerine atılan adımlar sürekli kendisini ön plana çıkıyor demek yanlış olmaz.

2016 ikinci el araba fiyatları ile alakalı olarak da çok hareketli bir sürecin içerisindeyiz. Araç sigorta ve kasko fiyatlarının yükselmesi, kredi faiz ve kur avantajlarının değişiklik göstermesi ya da buna benzer birçok etken, araç fiyatları üzerinde yükselme yönünde eğilim gösteriyor da diyebiliriz. Genel itibari ile süreci değerlendirmek adına sizlere seçenekler sunmak istiyoruz.

Sıfır Otomobil Modellerinde Fiyat Artışı

Otomotiv sektörünün her geçen gün büyümesi ve ülkemizde yapılan yatırımların artması ile birlikte araçlara yönelik olarak fiyat seçeneklerinde de artış son derece doğal diyebiliriz. Sıfır otomobil almak isteyenler, genel olarak günümüz otomotiv sektörünün en son teknolojilerine sahip araç modellerini kullandıklarından dolayı dolayısı ile daha fazla ücret ediyorlar.

Araç kredileri ile alakalı olarak bankaların da zaman içerisinde kur değerlerini ve faiz oranlarını değiştirmesi ile birlikte sıfır araç modellerinde yine çok ciddi bir artış meydana geldi diyebiliyoruz. Türkiye’de zaten bilindiği üzere yurtdışı üretim olan tüm araçların üzerine KDV ve ÖTV değerleri biniyor ve buna göre ücretler ediyoruz.

Otomobil vergileri ile alakalı olarak da zaman içerisinde devlet nezdinde ciddi değişimler olduğundan dolayı çok ciddi bir fiyat artışı ortaya çıktı da demek yanlış olmaz. Tabi ki sigorta ve kasko fiyatlarının da ciddi anlamda farklılık göstermesi, araç alım satımı safhasında da fiyatların ciddi anlamda değişiklik göstermesine neden oluyor diyebiliriz.

İkinci El Otomobil Modellerinde Fiyat Artışı

ikinci-el-araba

İkinci el araba fiyatları ile alakalı olarak da bugün internet üzerindeki fiyatlar incelendiği zaman normalden çok daha yüksek değerler dikkat çekiyor. 2015 yılında ikinci el düzgün bir aracın değeri 10.000 TL dolaylarında iken bugün ki piyasa incelendiğinde 14.000 TL dolaylarına kadar yükseliş eğilimi içerisine girdi diyebiliriz.

Türkiye’nin maddi anlamda gelişen bir ülke olması ve bununla birlikte insanların araç alma standartları, bankaların sunduğu araç kredisi imkanları ve buna bağlı olarak birkaç farklı seçeneğin de ortaya çıkması ile birlikte ikinci el otomobil fiyatlarında da normalin çok çok üstünde fiyatlar ortaya çıktı diyebilme şansına da sahibiz.

Ucuz Otomobil Almak için Yapılması Gerekenler

Bunun için aslında yapılacak çok fazla bir şey yok demek yanlış olmaz. Otomotiv piyasasında sektörel olarak baktığımızda fiyatlar değişken bir şekilde seyrettiğinden dolayı beklemek ve süreci izlemek son derece mantıklı bir hareket olabilir. Aynı zamanda her dönemde araç üreticilerinin yaptıkları indirimleri beklemeniz de mantıklı olacaktır.

Araç kredisi faiz oranlarında yapılacak indirimleri takip ederseniz bu süreçte uygun fiyatlı araç kredileri sayesinde sıfır araç alabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Tabi ki alacağınız özelliklerine, sağlamlığına göre değişim gösteren seçenekler de ön plana çıkıyor. Araba piyasası araştırması yapmak bu anlamda olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olacak.

Trafik Sigortası Fiyatları Düşecek Mi?

Türkiye genelinde özellikle son dönemlerde en çok isyan edilen konulardan birisi olduğundan dolayı bu alanda bir değişimin yaşanacağını az çok tahmin ediyoruz. Devletin özelleştirme ile alakalı olarak yaptığı düzenlemenin yakın bir zaman dilimi içerisinde geri çekileceği ve fiyatların normale döndürüleceği de gündemde. Bu konu ile alakalı olarak resmi ağızlardan yakın süreç içerisinde bir açıklama gelecek.

Bir önceki yazımız olan 2016 Model Sıfır Audi Araç Fiyatları başlıklı yazımızda 2015 model ucuz Audi arabalar, 2016 Audi Araç Kredisi Fırsatları ve 2016 Audi Fiyat Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here