2016 Model Ferrari GTC4Lusso Özellikleri ile Hayran Bırakacak

0
79

Dünyanın en iyi otomobil markalarından birisini bizlere söyleyin desek sanıyorum ki Ferrari arabaları bu anlamda açık ara fark yaratacağından sizleri cevaplarınızı tahmin etmek de zor olmayacak. Her sene markaların yenilikli seçenekler üzerine eğilim göstermesi ve fark yaratan modeller geliştirmeleri ile birlikte sektörde çok daha hareketli günler yaşanıyor.

Ferrari GTC4Lusso modeli, geçtiğimiz günlerde yabancı otomobil kaynakları üzerinde resmi olarak yayınlandı ve gerek tasarım, gerek teknik detaylar açısından markanın yine çok ciddi anlamda farkını ortaya koymuş olduğu araç modellerinden birisi olarak dikkat çekecek gibi görünüyor. Bizlerde incelemelerimizi sizler için tamamladık.

Sedan ve Hatchbag model tasarımları ile sunulan araç, aslında Ferrari markasının gelecekte kendi araçları üzerinde ne gibi değişimler yapabileceği ile alakalı olarak da bizlere net bilgiler veriyor. Dolayısı ile ortaya normalden çok daha ilgi çekici seçenekler çıkıyor diyebiliriz. Türkiye’de de bu modellere olan ilgi bir hayli fazla olduğu için aracı incelemeye geçelim.

2016 Ferrari GTC4Lusso Teknik Özellikleri Neler? 

Araç her zaman olduğu gibi tam bir performans delisi olarak dikkat çekiyor. Birkaç senelik dilim içerisinde markanın daha yeni seçenekler üzerine eğilim göstermesi ile birlikte normal dışı seçenekleri de sizlere sunuyor. Mesela bu modelinde Hatchbag tasarımı ile sizlere çok iyi seçenekleri sunan bir Ferrari markasından bahsediyoruz.

Motor seçenekleri anlamında da hız tutkunlarına en iyi seçenekleri sunabilmek adına yine farklı tarzlar ön plana çıkıyor demek yanlış olmaz. Birkaç farklı motor özelliği ile satışa çıkarılacak olan aracın aynı zamanda ekonomik tüketim anlamında da önceki modellere nazaran dikkat çektiği söyleniyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre motor seçenekleri aşağıdaki gibidir;

6.3 LT – V12 – 690 Beygir – 697 NM Tork – Maksimum Hız: 335 KM/S

Şeklinde açıklanan ilk motor seçeneği olarak dikkat çekiyor. 2 ayrı motor seçeneğinin daha olduğu kaynaklarda yer alırken bu konu ile alakalı olarak açıklamaların kısa bir zaman dilimi içerisinde internet üzerinden yapılacağı da açıklandı.

2016 Ferrari GTC4Lusso İç ve Dış Tasarım

 

O bildiğimiz Ferrari klası bu araç modelinde de çok ciddi anlamda ilgi çekecek diyebiliriz. Renk anlamında koyu gri seçeneği üzerine yapılan tasarım son derece dikkat çektiği gibi araçta BMW tasarımlarına doğru bir eğilim gözlemledim diyebilirim. Ancak her ne olursa olsun Ferrari yine ben buradayım dediği farlarını kullanmış.

Bununla birlikte aracın iç mekanında ise tamamen spor bir görün hakim. Spor deri döşeme koltuk modelleri, Ferrari tarafından özel olarak tasarlanan yol bilgisayarı modeli ve bu aynı zamanda geniş koltuk aralıkları ile spor görünüme sahip mükemmel bir araç deneyiminin tam anlamı ile sizlere sunulduğunu da net olarak söyleyebiliriz.

Bununla birlikte aracın çelik jantlarındaki mükemmel görünüm, direksiyon tasarımının aracın olgunluğuna uygun olması ve günümüz otomobil teknolojilerinin en iyi örneklerini de üzerinde barındırması, aracı bizlerin gözünde ayrıca en iyi kılan seçeneklerden birisi olarak da dikkat çekiyor desek yanlış bilgi vermiş olmayız.

2016 Ferrari GTC4Lusso Fiyatı Ne Olacak? 

Bu konu ile alakalı olarak henüz net bilgiler açıklanması ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek ilk AutoShow fuarı bünyesinde araç ile alakalı olarak tüm detayların net bir şekilde açıklanacağını da söyleyebiliriz.

A+ ve A++ müşteri sınıfı için geliştirilen bir araç olması nedeni ile en azından bir 200.000 TL olacağını tahmin ediyoruz ancak bu en iyi niyetli fiyat seçeneği de diyebilirim.

Bir önceki yazımız olan 2017 Model Citroen C6 Yeni Tasarımı ile Göründü başlıklı yazımızda 2017 citroen c6, 2017 citroen c6 fiyatı ve 2017 citroen c6 iç ve dış tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here