2016 Model Audi S8 Dudak Uçuklatacak

0
462

Merak ile beklediğimiz araç modellerinden birisi olan 2016 Audi S8 ile alakalı olarak tüm detaylar geçtiğimiz günlerde internet üzerinde resmi olarak açıklandı ve herkesin beğenisini kazandı. Bildiğimiz gibi dünya genelinde birkaç araba markası sayılmasını istesek bu noktada ön plana çıkan seçeneklerden birisi de Audi markası olacaktır kanısı içerisindeyiz.

Audi Türkiye için en önemli pazarlardan birisi olarak bahsederken en çok satış yaptıkları ülkelerden birisi olduğunu da açıkladı. 2016 yılının orta çeyreği içerisine resmen girdik ve marka, üzerinde çalışmalarını tamamladığı modeller ile alakalı olarak tüm seçenekleri internet üzerinde resmi olarak tüm otomobil severler ile paylaşma yoluna gitti.

2016 model yeni Audi S8 ile alakalı olarak tüm detayların sunulması ile birlikte insanların kafalarında ki soru işareti tamamen gitti. Türkiye fiyatı ile alakalı olarak da detayları açıklayan şirket, aslında biraz uçmuş ancak muhakkak ki bu deneyimi de yaşamak isteyen otomobil alıcıları olacaktır. Lafı daha fazla uzatmadan araç ile alakalı olarak seçenekleri daha yakından inceleyelim.

2016 Audi S8 Teknik Özellikleri

Bildiğimiz tasarım prensiplerinden her zaman olduğu gibi yine ödün vermeyen şirket, motor seçenekleri anlamında da sınırların üzerine çıkan bir çalışma yaparak tam anlamı ile performans delisi bir araç geliştirmiş demek yanlış olmaz. Kısacası teknik özellik anlamında önceki senelerde kullandığı modellerinin tamamen dışına çıkan sistemlerden birisi olacak gibi görünüyor.

Tek tip motor seçeneği ile geliştirilen ve zaman içerisinde talep durumuna göre alternatif seçenekler üzerinde çalışabileceğini açıklayan şirketin performans anlamında da maksimum verimlilik üzerinde duracağı zaten belli bir detaydı. Firma kanadından açıklanan resmi bilgilere göre sunulacak motor tipinin teknik özellikleri aşağıdaki gibi listelenebilmektedir;

  • Motor: 4.0 TFSI 605 beygir 700 nm tork (turbo benzinli)
  • Performans: 0-100 km/s: 3.8 saniye – Maksimum hız: 250 km/s (e. s.)
  • Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 13.7 / 7.9 / 10 / 231 g/km
  • Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5135 mm / 1460 mm / 1949 mm
  • Bagaj Hacmi: 520 lt
  • Boş Ağırlık: 2065 kg

gibi seçenekleri ile sınıfının en ideal ve en kaliteli araçlarından birisi olarak ciddi anlamda ön plana çıkacak diyebiliriz.

2016 Audi S8 İç ve Dış Tasarım

Yukarıdaki resimlerinden de anlayabileceğiniz üzere kasa tasarımı anlamında çok ciddi bir değişim meydana gelmemiş gibi görünüyor. Ön panel özellikle klasik Audi görünümünde. Bagaj kapağı kısmında daha spor bir görünüm elde edilirken çelik jant seçiminde yapılan değişim ile birlikte çok daha spor bir görünüm elde edebilmek için farklılık uygulandı. Filmli camlar da dikkat çekiyor.

İç mekanda ise yine spor ve bir o kadar modern bir görünüm ciddi anlamda ilgi çekecek gibi görünüyor. Geniş koltuk aralıkları, deri ve ortopedik koltuk seçeneği harika seçenekler sunuyor. Elektronik gösterge paneli, multimedya ekranının konumu ve araç içerisinde düşünülmüş ince detaylara sahip güvenlik seçenekleri de yine farkı ortaya koyan detaylar arasında yer alıyor.

Her yolcu için düşünülmüş güvenlik seçenekleri ile birlikte aracın daha ferah bir görünüme sahip olabilmesi için en olarak biraz daha genişletildi. Aracın bu özelliklerine karşın son derece yüksek bir fiyatlı araç olduğunu da net olarak söylememiz gerekiyor kanısındayım.

2016 Audi S8 Türkiye Fiyatı

Audi firmasından açıklanan net fiyat aslında benim gözlerimin fal taşı gibi açılmasına neden oldu da diyebiliriz. Tek sınıf tek tip olarak getirilen 2016 Audi S8 Türkiye fiyatı 1.159.482 TL olarak açıklandı. Kısacası sınırları her anlamda zorlayan bir araç modeli olduğunu da söyleyebiliriz. Hız sınırlarını da zorlayacak bir model.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yeni Ford Galaxy Tam Bir Aile Konsepti ile Geliyor başlıklı yazımızda 2016 ford galaxy, 2016 ford galaxy iç ve dış tasarım ve 2016 ford galaxy teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here