2016 Kia Soul SUV Sınırlarını Zorluyor

0
100

Geçtiğimiz günlerde ülkemiz için de detayları resmi olarak açıklanan 2016 Kia Soul modeli ile alakalı olarak aklınıza gelebilecek tüm detaylar açıklandı. Bildiğimiz gibi zaman içerisinde ülkemiz otomotiv sektörünün en çok ilgi gören markalarından birisi olarak ön plana çıkmayı başaran Kia, zaman içerisinde daha yeni seçenekler üzerine eğilim gösterdi de diyebiliriz.

Kia Jeep modeli olarak geliştirdiği bu aracı ile birlikte SUV sınıfı için aslında tasarım olarak çok daha farklı seçenekler sunduğu gibi herkesin ilgisini çekebilmek adına daha kapsamlı seçenekler üzerinde duruyor demek de yanlış olmaz. Türkiye genelinde de markanın satış oranları üzerinde ki artış, az yakan kaliteli araçlar geliştirmesi ile birlikte çok daha iyi şekilde değerlendirildi.

Şimdi sizlere yakın bir gelecek içerisinde resmi olarak satışa çıkarılacak olan 2016 Yeni Kia Soul modeli ile alakalı olarak elimize geçen tüm bilgileri sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Daha fazlası için günlük olarak sitemizi ziyaret ederek en yeni bilgileri sorunsuz bir şekilde edinebilme şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın.

2016 Kia Soul Teknik Özellikleri

Sitemiz içerisinde dikkat ederseniz son dönemde çok fazla Kia modeli inceliyoruz. Marka, arka arkaya yeni modellerinin tanıtımını yapmaya devam ediyor. Motor seçenekleri anlamında da zaman içerisinde eleştirilen çok yakıt sarfiyatı sorununun önüne geçerek insanların geçmişte kaybettiğini güvenini yeniden kazandı da diyebiliriz sanırım.

Güvenlik açısından da maksimum özveri ile geliştirilmiş olan aracın şuan eleştirebileceğimiz en büyük noktası tek tip motor seçeneği ile gelmesi. Öyle ki ülkemizde insanlar, kendi kullanım ve yakıt tasarrufu seçeneklerine göre sunulan farklı modeller içerisinden seçim yaparak çok daha ileriye gitme amacı içerisine giriyor. Bu da rekabet ortamının en önemli faktörü. Motor bilgileri şu şekilde;

  1. 1.6 LT.
  2. 4 Silindir CRDi Motor
  3. 1.582 Motor Hacmi
  4. 136 PS Güç
  5. 300 NM Tork
  6. 182 KM Maksimum Hız
  7. 7 İleri DCT Şanzıman

gibi seçenekleri ile birlikte farkını ortaya koyan bir araç modeli olarak kısa zaman içerisinde farkını ortaya koyacak bir model gibi de göründüğünü ek olarak söylememiz gerektiğine inanıyoruz.

2016 Kia Soul İç ve Dış Tasarım

Dış tasarım anlamında birçok farklı araca benzetebileceğimiz bir tasarım. Özellikle Fiat 500 serisine benzettiğim araçta Jeep sınıfı için de çeşitli görsel örnekler sunuluyor. Aracın dışında metalik boya, kalıplı ve modern bir görüntü olduğu zaten gözlerden kaçmayacak. Üstelik iki ayrı renk seçeneği tek dış tasarım modelinde sizlere sunuluyor da diyebiliriz sanırım.

İç mekana geçtiğimiz zaman öncelikle geniş ve ferah bir düzen dikkat çekiyor. Aile aracı sınıfı içerisinde de fazlası ile ön plana çıkan araçlardan birisi olan Kia Soul, panoramik cam tavanı sayesinde de ciddi anlamda ilgi görecek olan araç modellerinden birisi olarak ciddi şekilde ön plana çıkacak gibi de görünüyor.

Bununla birlikte multimedya ekranı sayesinde de sizlere iyi seçenekler sunan aracın arka koltuklarının portatif olması, çeşitli zamanlarda yük taşımak istediğiniz zaman yine sizlere çok ciddi anlamda kolaylık sağlayacak olan özelliklerden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Araç gerçekten kaliteli tasarıma sahip bir araç durumunda.

2016 Kia Soul Türkiye Fiyatı

Geçtiğimiz günler içerisinde Kia kanadından aracın tanıtımı ile birlikte ülkemiz için belirlenmiş olan net satış fiyatı de resmen açıklandı. 2016 Kia Soul Türkiye satış fiyatı resmi olarak 94.500 TL olacak ve bu şekilde kısa bir zaman dilimi içerisinde tüm Kia yetkili satış bayiliklerinde yer alacak.

Bir önceki yazımız olan 2016 Model Audi S8 Dudak Uçuklatacak başlıklı yazımızda 2016 audi s8, 2016 audi s8 iç ve dış tasarım ve 2016 audi s8 teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here