2016 Honda Civic Sedan İlk İncelemesi

0
738

2016 yılının başında yollara çıkması beklenen Honda Civic Sedan modelinin Amerika versiyonu gün yüzüne çıktı. Kamuflajlı olarak kameralara yakalanan modelle birlikte birçok ayrıntı da ortaya çıkmaya başladı. Kompakt sedan segmentinin en çok ilgi gören modellerinden biri olan Honda Civic Sedan 11. jenerasyonuyla karşımıza çıkıyor. Avrupa versiyonunun da yakında ortaya çıkacağı düşünülürken Avrupa modelinin de Amerika modeliyle büyük bir benzerlik taşıyacağı tahmin ediliyor.

2016 honda civic sedan iç mekan

Ortaya çıkan 2016 model Honda Civic sedan modelinin daha önce etkinliklerde tanıtımı yapılan konsept modellerle aynı paralelde bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor. Araca ilk bakıldığında tamamen LED teknolojisinin kullanıldığı ön farlar ve bumeragn şeklinde tasarlanan arka far grubu görülmektedir.

Genel olarak tasarım çizgilerine bakıldığında önceki modele göre artan boyutlarıyla iç mekanda daha fazla diz ve baş mesafesinin sunulacağı düşünülmektedir. Honda Civic modeli Amerika’da 1.5 litre hacminde benzinli turbo motoruyla satışa sunulacak olup motorda VTEC teknolojisi tercih edilecektir. Ayrıca yeni Honda Civic sedan modelinin ülkemiz ve Avrupa’da da hem 1.5 turbo benzinli hem de 1.6 dizel motorla satışa sunulacağı belirtilmektedir.

2016 model honda civic sedan

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here