2016 Ford Ranger Teknik Özellikleri ve Fiyatları

0
155

 2016 Ford Ranger Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Dağ, bayır demeden performans sahibi bir araç arayışı içerisinde iseniz Ford Ranger mükemmel bir alternatif olarak dikkat çekecek. Markanın geliştirmiş olduğu en geniş araçlardan birisi olduğu gibi ticari araçlar kategorisinde de ciddi anlamda fark yaratan tasarımlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Kalite, hiç bu kadar uygun fiyata olmamıştı.

Ford Ranger 2016 modeli ile de kısa süre içerisinde ülkemizin en çok dikkat çeken araçlarından birisi olması nedeni ile ön plana çıkıyor da diyebiliriz. Geleceğe yönelik olarak yine en çok ilgi görmesini beklediğimiz araç modellerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Araç ile alakalı kapsamlı bir bilgilendirmeyi sizlere sunma yoluna gideceğiz.

Ford Ranger Teknik Özellikleri

Araç her anlamda farklı seçenekleri sizlere sunuyor ve farklı motor imkanları ile de en iyi 4×4 deneyimi yaşayabilmeniz için tasarlanmış modern araç modellerinden birisi olarak da dikkat çekiyor. Aracın motor seçenekleri ve teknik detayları aşağıdaki gibi yer almaktadır;

2.2L 160 PS Duratorq Dizel Motor (6 İleri Manuel) 4 Silindir 4×2

2.2L 160 PS Duratorq Dizel Motor (6 İleri Otomatik) 4 Silindir 4×2

2.2L 160 PS Duratorq Dizel Motor (6 İleri Manuel) 4 Silindir 4×4

2.2L 160 PS Duratorq Dizel Motor (6 İleri Otomatik) 4 Silindir 4×4

3.2L 160 PS Duratorq Dizel Motor (6 İleri Otomatik) 5 Silindir 4×4 Wildtrack

Seçenekleri ile sizlere en iyi deneyimi sunan araç modellerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Her geçen gün büyüyen bu sektörün en güzel araç örneklerinden birisidir. Ford Ranger Wildtrack, performansı ile dağ bayır demeden her türlü zor koşullara karşı meydan okuyacak düzeyde geliştirilmiş olan araç modellerinden birisidir. 4×4 deneyimini en iyi şekilde yaşamanıza imkan tanır.

Ford Ranger Güvenlik

Ford SYNC 2 Acil Durum Destek Sistemi: Aracınız ile herhangi bire zor durumda tek bir tuş ile bulunduğunuz konuma yardım çağırabileceksiniz.

Römork Savrulma Sistemi: Aracınızın arkasında herhangi bir römork çekiyorsanız artık savrulma olmadan dengeli ve güvenli bir şekilde yolculuk edeceksiniz.

Eğim İniş Kontrol Sistemi: Bu sistem, arazinin durumuna göre sizin müdahaleniz olmadan aracın hızını güvenli şekilde ayarlayacaktır.

Elektronik Denge Sistemi (ESP): Araçlarınızda herhangi bir savrulma yaşamadan güvenli yolculuklar yapın.

Lastik Basınç Görüntüleme Sistemi: Aracınızın lastik basınçlarındaki hava kaybını anında gösterge panelinizden görün ve müdahale edin.

Çekiş Kontrol Sistemi: En zor koşullarda bile aracınızın gereksiz yere patinaj çekerek güvenlik sorunu yaşamasını engeller.

Gibi güvenlik seçenekleri ile sizlere son derece güvenli ve bir o kadar da güvenli yolculuklar yapmanın keyfini yaşatıyor. Ford Ranger Off-Road konusunda da son derece performanslı bir araç olarak dikkatleri çekiyor. 4×4 çekiş sistemine sahip Wildtrack modeli ile birlikte eğim oranlarını takmaksızın sorunsuz şekilde bu deneyime ortak olabilme şansına da sahip olacaksınız.

Ford Ranger Fiyatı

Resmi internet sitesinde bu konu ile alakalı olarak kapsamlı bir araştırma yaptık. Ford Ranger 2015 modeli ile alakalı olarak fiyat tablosunu incelediğimiz zaman 89.000 TL’den başlayan fiyat seçenekleri sizlere sunuluyor ancak 2016 modeli ile alakalı olarak kesin bilgiler şuan ne yazık ki yer almıyor.

Ford Ranger Yorumları

Ford Ranger yakıt tüketimi anlamında da kengi segmentinin en ekonomik araçlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Performans kontrol imkanını sizlere sunan araç sayesinde şehiriçi ya da şehirdışı yolculuklarınızda güvenli ve ekonomik seçenekleri değerlendirme şansına da sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz.

Ford Ranger galarisini aşağıdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Mitsubishi L200 Teknik inceleme ve Fiyatları başlıklı yazımızda 2016 Mitsubishi L200, Mitsubishi L200 ve Mitsubishi L200 Blizzard hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here