2016 Ford Edge Türkiye Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

0
902

Bugün ki ikinci haberimizde de SUV sınıfı için tanıtılan yeni bir araç modeli olan 2016 Ford Edge modelini çok daha yakından inceleyeceğiz. Ülkemizin en çok satan markalarından birisi olarak ön plana çıkan Ford markasının SUV sınıfında verdiği en iyi örneklerden birisi olarak dikkat çeken bu model, 2016 yılında da çok ciddi anlamda fark yaratacak.

Markaların son dönemlerde ülkemize özel seçenekleri çok ciddi bir şekilde açıkladığını ve hal böyle olunca sitemiz içerisinde çok daha geniş kapsamlı şekilde yeni araç incelemesi yaptığımızı görebiliyorsunuz. Bundan önceki haberimizde de 2016 Toyota Rav 4 Hybrid modeline dair detayları en ince ayrıntısına varana kadar inceleme yoluna gitmiştik.

Yeni Ford otomobil haberleri konusunda da sizler için piyasayı en ince ayrıntısına varana kadar takip ediyor ve sitemizde bilgi sahibi olabilmeniz için en iyisini yapıyoruz. Mükemmel tasarım ve motor seçeneklerine sahip bir araç modeli geldiğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan araç ile alakalı olarak detayları daha yakından inceleyelim.

2016 Ford Edge Teknik Özellikleri

Motor seçenekleri anlamında mükemmele yakın bir araç geliştiren Ford, iki tip motor seçeneği ile ülkemizde satışa çıkacak ve insanlara en iyi seçenekleri sunacak. Tasarım detaylarına değineceğiz ancak sürat anlamında da normalin üstünde bir TORK değerine sahip olan araç, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilmek adına en ince ayrıntısına varana kadar düşünülmüş.

Turbo motor seçeneği ile de sunulacak olan bu araç SUV sınıfının performans anlamında en etkileyici örneklerini sizlere sunacak ve aynı zamanda ülkemizde de daha şimdiden çok geniş bir kitlenin en çok araştırdığı modeller arasında yer alıyor demek yanlış olmaz. Elimize geçen motor seçeneği detayları aşağıdaki gibidir;

2.0 lt TDCi
Motor: 2.0 litre 180 beygir 400 nm tork (turbo dizel)
Şanzıman: 6 ileri manuel
Performans: 0-100 km/s: 9.9 saniye – Maksimum hız: 200 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 6.4 / 5.4 / 5.8 / 149 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4808 mm / 1707 mm / 2184 mm (yan aynalar dahil)
Bagaj Hacmi: 602 litre

2.0 lt TDCi Bi-Turbo
Motor: 2.0 litre 210 beygir 450 nm tork (çift turbo dizel)
Şanzıman: 6 ileri powershift otomatik
Performans: 0-100 km/s: 9.4 saniye – Maksimum hız: 211 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 6.4 / 5.4 / 5.8 / 149 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4685 mm / 1452 mm / 1814 mm
Bagaj Hacmi: 602 litre

2016 Ford Edge İç ve Dış Tasarım

Yukarıdaki resim galerisine tıklayarak araç ile alakalı olarak tüm görünüm seçeneklerini sorunsuz bir şekilde en ince ayrıntısına varana kadar inceleyebilirsiniz. Emsalsiz tasarımı ve modern iç dizaynı ile birlikte sektörünün en iyi SUV araçlarından birisi olabilmek adına oldukça iddialı bir model olarak geliyor demek de yanlış olmaz.

Dış tasarım olarak baktığımız zaman aracın son derece kalıplı bir araç olduğunu görüyoruz. Metalik boyası, çelik jantı ile ve farklı renk seçenekleri ile birlikte oldukça göz alıcı bir araç modeli olarak dikkat çekecek. Kendine has tasarımı ile birlikte aslında ileride birçok markanın örnek alma yoluna gideceği modellerden birisi olarak da dikkat çekiyor diyebiliriz.

İç mekanında ise genişlik, konfor ve teknoloji dikkat çekiyor. Deri koltuklar ve geniş koltuk aralıkları ile birlikte rahat bir yolculuk geçiriyorsunuz. Cam tavan özellikle dikkat çekici detaylardan birisi olduğu gibi aynı zamanda multimedya ekran sayesinde de aracın her noktası tamamen sizlerin kontrolü altında olacak demek de mümkün.

2016 Ford Edge Türkiye Fiyatı

Aslında aracın fiyat seçenekleri ile alakalı olarak henüz net açıklamalar yapılmadı ancak 230.000 TL ile 250.000 TL arasında olmasını beklediğimiz bir araç modeli.

Bir önceki yazımız olan 2016 Toyota Rav 4 Hybrid Türkiye Özellikleri ve Fiyatı Netleşti başlıklı yazımızda 2016 toyota rav 4 hybrid, 2016 toyota rav 4 hybrid iç ve dış tasarım ve 2016 toyota rav 4 hybrid teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here